Recenzje produktów

Feromony Magnetifico selection dla kobiet – recenzja

Kilka słów o feromonach

Cała magia feromonów opiera się na możliwie najwierniejszym odtworzeniu zapachu, który miałby wpływ na to, jak podświadomie odbiera nas otoczenie. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że feromony nie posiadają swojego naturalnego zapachu, jest to bardziej odczytywana przez mózg informacja biochemiczna. Dlatego, żeby wzmocnić ten efekt często miesza się syntetyczne feromony z nutami zapachowymi, którym przypisuje się rolę afrodyzjaków – czyli substancji zapachowych odbieranych przez ludzi jako przyjemne oraz podniecające, często są to aromaty zakorzenione w kulturze.


Czy feromony działają? 

Aby sprawdzić czy feromony faktycznie działają wybrałam feromony Magnetifico Pheromone Selection. Są to własnie przepełnione afrodyzjakami perfumy odtwarzające efekt działania feromonów. W domyśle powinny więc sprawić, że ludzie z naszego otoczenia zareagują na nas lepiej, staną się w stosunku do nas bardziej otwarci, gotowi na rzeczy, na które nie odważyliby się bez użycia przez nas feromonów.
Spoiler: działa! Naprawdę pięknie pachną i wzbudzają uwagę innych. Po ich użyciu staję się bardziej odważna, pewna siebie. Znajomi bez przerwy dopytywali, co takiego zmieniłam… chyba nie będę w stanie ukrywać tego sekretu zbyt długo… 🙂

 

Jak używać feromonów?

Prawidłowa aplikacja feromonów powinna przebiegać następująco: należy je nałożyć na strategiczne punkty ciała, tak jak w przypadku perfum, czyli szyję oraz nadgarstki, ale także na zgięcia kolan oraz łokci. Należy również pozwolić, aby się wchłonęły.

Feromony działają w momencie, kiedy jesteśmy otoczeni ludźmi, ponieważ ich podstawowym zadaniem jest oddziaływanie na otoczenie, a nasze samopoczucie ma być budowane na podstawie tej reakcji. Dlatego substancje te nie zadziałają w przypadku osób odcinających się od innych ludzi, dla nich pozostaje radość płynąca z wyjątkowej nuty zapachowej.
W tym miejscu chcę też odpowiedzieć na jedno odwieczne pytanie: po co stosować feromony? Odpowiedź jest równie stara: a dlaczego nie? Feromony na rynku występują w formie koncentratu i wówczas należy użyć je z własnymi ulubionymi perfumami lub jak w przypadku Magnetifico Pheromone Selection dla kobiet być częścią gotowej mieszanki zapachowej. Substancje służące utrzymaniu feromonów wydłużają również żywotność perfum – zapachy posiadające feromony zwykle na skórze utrzymują się dłużej.

magnetifico selection dla kobiet, www.erotic-med.pl

Magnetifico Pheromone Selection 50ml, feromony dla kobiet

Woda perfumowana, co to oznacza?

Perfumy zwykle składają się z 3 podstawowych składników: wody (aqua), alkoholu (alcohol denat) oraz zapachu (fragrance).
Woda jest oczywiście bazą dla całości, natomiast alkohol pozwala substancjom zapachowym na łatwiejsze przenikanie przez płaszcz hydrolipidowy skóry (tzw. promotor przejścia).
Każda z buteleczek perfum powinna być opisana pod względem proporcji tych substancji, wybrane przeze mnie Magnetifico Pheromone Selection posiadają 80%vol, co oznacza, że zawierają ok. 10-18% stężenie alkoholu, zatem mogą być z powodzeniem stosowane przez kobiety o skórze normalnej lub tłustej – tym posiadającym skórę wrażliwą polecam wcześniejsze przetestowanie perfum w celu uniknięcia ewentualnego podrażnienia.
Chociaż osobiście należę do tej grupy i nie zaobserwowałam żadnych niepożądanych efektów.

Jak rozszyfrować zapach?

Magnetifico Pheromone Selection dla kobiet, to perfumy o następującej linii zapachowej:
nuta głowy: bergamotka, pomarańcza, czarna porzeczka — oznacza to, że ten zapach poczujemy zaraz po ich otwarciu, ale utrzyma się nie dłużej niż kwadrans. Ten zapach projektowany jest “na zachętę”, na jego podstawie najczęściej decydujemy o zakupie, ale tak naprawdę nie ma on wiele wspólnego z ostatecznym zapachem zakupionej wody toaletowej.
I tutaj to pierwsze wrażenie jest autentycznie zachęcające. Perfumy pachną mocno, zdecydowanie — wyczuwalna jest intensywna woń orientalno-cytrusowa. Bergamotka i pomarańcza od dawna uznawane są za silne afrodyzjaki.
Dalej mamy aromat serca, czyli to, co ujawnia się już po pierwszym utlenieniu produktu (po ok. 20 minutach po naniesieniu ich na siebie). Dla Magnetifico Selection to zapach owocowo-kwiatowy: róża, jaśmin, konwalia i śliwka. Z zasady nuta serca powinna być raczej słabo wyczuwalna — jej głównym zadaniem jest połączyć wszystkie składniki aromatyczne perfum, nadać im tonu i zadecydować o charakterze całego zapachu. Czas utrzymywania się na skórze to mniej – więcej 7 godzin, ale jest to, jak pisałam powyżej, jedynie tło. Osobiście najbardziej wyczuwalna dla mnie była konwalia, następnie jaśmin… ale bardziej w formie takiego ciężko uchwytnego aromatu, niemal niemożliwego do zdefiniowania.


Na sam koniec poczujemy:

  • drewno cedrowe
  • bursztyn
  • paczulę
  • wanilię 
  • piżmo

to właśnie jest ta kompozycja, na którą powinniśmy zwrócić największą uwagę: nuta bazy lub głębi.
To jest właśnie właściwy aromat naszych perfum — będzie się on utrzymywał na skórze najdłużej. Jak długo? Cóż… zależy od ilości perfum, jaką zużywamy za jednym razem, od kondycji naszej skóry (sucha skóra szybciej wyzbywa się zapachu).
Zapach jest mocny, ciekawy, powiedziałabym, że raczej ciężki — polecam kobietom lubiącym nuty piżmowe i drzewne, te są bardzo dobrze wyczuwalne w tej ostatniej fazie zapachu.


Reasumując:
Magnetifico Selection dla kobiet to ciekawa kompozycja od czeskiej manufaktury.
Pełen czaru intensywny zapach, pełen ciepłych tonów – dla mnie kojarzy się raczej zimowo. Perfumy świetnie nadają się na drobny upominek dla bliskiej osoby lub jako dodatek, aby dodać sobie odwagi podczas ważnych uroczystości. Jeśli mogę się tak wyrazić, bardzo dobrze się czuję z tym zapachem — nie jest mdły, ma swój charakter, aromat zapada w pamięć, jest zdecydowany i silny, a minimalistyczne buteleczki, subtelnie ozdabiane, prezentują się nienagannie na mojej toaletce.

Produkt dostępny jest w pojemności 50ml: 

Magnetifico Pheromone Selection 50ml, feromony z zapachem dla kobiet

Karolina Sokołowska

Karolina Sokołowska opowiada Klientom Erotic Med tyle ciekawostek o gadżetach, faktów o ludzkiej anatomii, działaniu różnych afrodyzjaków, że funkcja edukatora w zasadzie przyszła naturalnie. Jej motywacją do ciągłego poszukiwania niuansów są ludzkie historie. Wsłuchuje się w nie z uwagą i zrozumieniem, starając się udzielić obszernych i rzetelnych odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Ciągle pracuje nad tym, aby poszerzyć swoją wiedzę we wszystkich dziedzinach, które mogą mieć wpływ na udane życie erotyczne, widząc sporo do zrobienia w temacie edukacji na tematy, które dotychczas nie były traktowane wyczerpująco.

Możesz również polubić…