jak wybrać wibrator dla osoby początkującej
Edukacja seksualna

Jak wybrać wibrator dla osoby początkującej?

​Jaki wibrator dla osoby początkującej?

Wibrator dla osoby początkującej to wybór, który nasuwa niemałych trudności. Kiedy stwierdzasz, że potrzebujesz wibratora otwiera się przed Tobą cały wachlarz możliwości. Im dłużej zapoznajesz się z kolejnymi modelami, tym bardziej czujesz, że ta decyzja nie będzie wcale  prosta. Jest ich przecież tak dużo, a Ty dopiero zaczynasz swoją przygodę z tymi urządzeniami, jak więc wybrać ten najlepszy? Skąd masz wiedzieć na co zwrócić uwagę? Czy wybrać ten prosty czy ten z króliczkiem? Ten wyglądający jak penis czy taki, który nie wygląda jak erotyczny gadżet? Taki zasilany na baterie czy ładowany kablem USB? Tak, wybór pierwszego wibratora to spore wyzwanie, ale na szczęście masz nas – pomocny zespół Erotic Med, któremu możesz zadać wszystkie nurtujące Cię pytania. 

Na co zwrócić uwagę wybierając pierwszy wibrator?

Pytania o najlepszy wibrator dla osoby początkującej słyszymy w naszym salonie co najmniej kilka razy dziennie. Dlatego postanowiłam zebrać przydatne wskazówki w jednym miejscu, aby mogły posłużyć pomocą w wyborze. Znajdziesz tutaj informacje, na co warto zwrócić uwagę przy rozpatrywaniu poszczególnych kandydatów na pierwszy wibrator. Zaczynajmy więc.

Pierwszy wibrator – śmieszny prezent 

Wibrator, na całe nieszczęście, wielu osobom wydaje się rewelacyjnym pomysłem na „śmieszny prezent”. Z jednej strony oczekują one, że wyjęcie wibratora z torebki prezentowej wywoła u obdarowanej osoby reakcję zszokowania czy wstydu. Z drugiej strony to przecież praktyczny prezent, którego można użyć. W ten właśnie sposób mnóstwo osób zaczyna swoje doświadczenia z gadżetami erotycznymi. Z reguły te pierwsze wrażenia powodują odłożenie gadżetu do szuflady i nadanie mu statusu zabawnej pamiątki. Jednak poza wspomnieniem śmiesznego prezentu pozostaje też wspomnienie z jego użycia i często nie jest ono tak miłe. Dlaczego?

Jaki powinien być wibrator dla osoby początkującej?

Wybór pierwszego wibratora nie powinien być dziełem przypadku. Właściwości urządzenia mają ogromne znaczenie dla tego, aby pierwsze doświadczenia z gadżetami erotycznymi były pozytywne i budziły ciekawość erotyczną. Źle wybrany wibrator przyniesie przeciwny efekt – może zrazić niedoświadczoną osobę do korzystania z tego typu urządzeń. Może ja również zrazić do eksploracji własnego ciała i jego reakcji na różne rodzaje stymulacji. Często negatywne pierwsze wrażenia prowadzą tą osobę do wniosków, że skoro nie daje jej to przyjemności, to być może coś jest z nią nie w porządku. Dlatego tak ważne jest, aby te początki były jak najprzyjemniejsze. Dlatego właśnie piszę o tym, na co warto zwrócić uwagę wybierając wibrator dla osoby początkującej.

Najlepszy wibrator dla osoby początkującej

Jaki jest najlepszy wibrator dla osoby początkującej? Na to pytanie nie ma jednej, prostej odpowiedzi. Wiele modeli doskonale spełnia rolę pierwszego masażera wprowadzającego w świat gadżetów erotycznych i zachęcającego do poszukiwania nowych wrażeń. Jednak ważne są indywidualne preferencje oraz cel, jaki przyświeca zakupowi wibratora. 

Wibrator dla osoby początkującej z króliczkiem

A co to jest króliczek? To taka specjalna wypustka do stymulacji łechtaczki. Dla wielu kobiet jej aktywizacja jest konieczna do osiągnięcia orgazmu. Jeśli to brzmi dla Ciebie znajomo wybierz model z dodatkowym wsparciem tej wrażliwej strefy. Naszym zdaniem bardzo warto zwrócić uwagę na model Miss Bi marki Fun Factory. Jego kompaktowy rozmiar sprawia, że jest on idealnym wyborem dla osoby początkującej. Spiczasty wierzchołek pozwala na precyzyjne namierzenie punktu G, a szeroka część do clitoris pobudza dużą jej powierzchnię. Wibrator ten ma dwa niezależne silniki, dzięki czemu jeden z nich może działać np. w trybie ciągłym, a drugi może serwować dawki wibracji w sekwencjach, lub być w ogóle wyłączony. Przyjaźń z tym poczciwym wibratorem będzie kwitnąć w najlepsze, bo jest to model do którego chętnie się powraca. Powraca się do niego z wielką przyjemnością nawet w miarę zdobywania doświadczenia.

Tańszą alternatywą dla tego wyboru będzie wibrator z wypustką do łechtaczki marki Satisfyer. Również jest on miękki i bardzo przyjemny w dotyku, jednak nie ma możliwości sterowania pracą silników w sposób niezależny. Ma ok kompaktowy rozmiar, jednak jego wierzchołek jest nieco mniej precyzyjny. Ma on również profil umożliwiający efektywną stymulację punktu G.

Wibrator dla osoby początkującej do punktu G

Pierwsza przygoda z wibratorem może być świetną okazją do poznania swojego ciała, swoich stref przyjemności – również tych ukrytych wewnątrz. Jeśli dopiero odkrywasz te wrażliwe punkty i obserwujesz ich reakcje na stymulację, to być może warto się skupić na pojedynczym źródle doznań. Dobrym wyborem będzie zatem prosty wibrator do punktu G z odpowiednio wyprofilowanym wierzchołkiem. Propozycja od marki SVAKOM świetnie się w tej roli sprawdzi. Atutem tego urządzenia jest płaska powierzchnia na jego szczycie, która stymuluje duży obszar przedniej ścianki pochwy. Dzięki temu szansa na odnalezienie punktu G wzrasta nawet jeśli nie wiesz gdzie go szukać. Dodatkowo urządzenie to ma funkcję narastających wibracji, dzięki czemu pozwala „oswoić się” z działaniem urządzenia. Kolejną zaletą tego modelu jest elastyczność, co, naszym zdaniem, nie jest bez znaczenia. 

Jeśli nieco przerażają Cię wymiary klasycznych wibratorów, lub nosisz się z zamiarem eksploracji swoich stref intymnych milimetr po milimetrze potrzebujesz precyzyjnego urządzenia. Na pewno jest nim bardzo cienki wibrator, którego średnic jest naprawdę bardzo niewielka. Jego wygięty, elastyczny wierzchołek pozwala na bardzo precyzyjne namierzenie wszystkich punktów przyjemności i stworzenia ich dokładnej mapy.

Miękki wibrator dla osoby początkującej 

W naszym salonie osobom początkującym polecamy wyłącznie miękkie wibratory. Dlaczego? Ponieważ nie narzucają one użytkowniczce swojego kształtu i pozwalają na pewne dopasowanie się do jej ciała. Dają one bardziej naturalne, a co za tym idzie również bardziej przyjemne wrażenia. ​Tańsze modele wibratorów zazwyczaj mają twarde trzony pokryte cienką warstwą silikonu. Doznania, jakie jest w stanie zapewnić taka konstrukcja są niestety niesatysfakcjonujące dla większości początkujących osób. Sztywny wibrator daje intensywne wibracje, nie dając możliwości ich precyzyjnego skierowania. Elastyczność pozwala na dotarcie wierzchołkiem w miejsca, w których drgania sprawiają największą przyjemność i regulację siły ich nacisku.

Gwarantujemy, że urzeknie Cię miękki wibrator wykonany z tak zwanego „ciekłego silikonu”. Ten materiał naprawdę robi niesamowite wrażenie. Tworzywo, z którego jest on zbudowany jest bajecznie przyjemne w dotyku i wyraźnie odróżnia ten model od innych podobnych produktów. 

Z tego samego, ultramiekkiego materiału wykonany został wibrator króliczek, który ​również posiada dwa niezależnie pracujące silniki. Pozwala on w dużej mierze dostosować tryb pracy do osobistych preferencji.

Wibrator dla osoby początkującej – najważniejsze kryteria wyboru

Podsumowując, jeśli chcesz wybrać wibrator najbardziej odpowiedni dla osoby początkującej, zwróć uwagę na te właściwości urządzenia:

  • wymiary
  • elastyczność/plastyczność
  • zasilanie: baterie/kabel USB
  • obecność wypustki do stymulacji łechtaczki
  • kształt urządzenia

Poproszone o poradę w kwestii tego wyboru zawsze kierujemy się powyższymi kryteriami. Z reguły nie polecamy Wam urządzeń na baterie. Z doświadczenia wiemy, że ich żywot bywa krótki. Cienkie uszczelki przy pokrywach baterii dość szybko zmieniają swoje właściwości i nie chronią wnętrza wibratora przed zawilgoceniem w należyty sposób. Dodatkowo, jeżeli wibrator wymagać będzie naładowania, dostęp do gniazdka elektrycznego wydaje się nam dużo łatwiejszy niż dostęp do nowych baterii. Dodatkowo to rozwiązanie jest nieco bardziej ekologiczne (a może nawet ekonomiczne?).

W Erotic Med możecie liczyć na wsparcie w podjęciu tej trudnej decyzji. Z przyjemnością Wam pomożemy wskazując na plusy i ewentualne minusy urządzeń, które bierzecie pod uwagę. Chętnie porozmawiamy o tym, jak zacząć używanie wibratora w sposób jak najbardziej przyjemny i komfortowy. Odpowiemy na wszystkie Wasze pytania, 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *