Edukacja seksualna,Porady dla par

BDSM dla początkujących – od czego zacząć?

Życie erotyczne, jak każdy inny aspekt życia, ewoluuje wraz z nami samymi. Z biegiem lat, za zdobytymi doświadczeniami, za spełnionymi fantazjami, pojawia się pragnienie, by spróbować czegoś nowego, czego może udało się już przelotnie zasmakować, ale wciąż odczuwa się niedosyt lub czego zupełnie nigdy się nie próbowało, ale jest się bardzo ciekawym jak to smakuje. Często w poszukiwaniu silniejszych wrażeń kierujecie nieśmiało wzrok w kierunku działu BDSM.

Ten asortyment kusi, bo jest odrobinę owiany legendą perwersji, a jednocześnie pluszowe kajdanki, różowa maska na oczy czy zakończona serduszkiem szpicruta wyglądają tak kusząco niewinnie. Jednak jak zacząć tę przygodę, czy partner/partnerka jest równie skłonny/a do tej zabawy, czy uda się ją/go namówić na eksperyment? Wiemy jak często takie obawy Wam towarzyszą. Warto je przełamać i zaryzykować. Delikatnie wprowadzone elementy BDSM będą przyjemnym urozmaiceniem dla obydwojga.

Warto jednak podkreślić mocno, że również w zabawach w uległość i dominację najważniejsze jest, by obie strony były świadome i przekonane do formy zabawy. Zaufanie to podstawa, również w życiu erotycznym.

Co to jest BDSM?

BDSM to skrót powstały od angielskich słów Bondage (związanie), Domination (dominacja), Sadism (sadyzm) i Masochism (masochizm). Oznacza on rodzaj seksu, który opiera się na dominacji i uległości, karaniu niesubordynacji i nagradzaniu posłuszeństwa. Definicja brzmi strasznie? W praktyce już zabawa tak popularnymi i chętnie przez Was wybieranymi kajdankami, czy zupełnie nie traktowaną jako perwersyjny gadżet opaską na oczy, to już forma BDSM.

„Przebieranki” również często wiążą się z tym, że jedna ze stron ma władzę nad drugą. Taki kontrolowany układ z ustalonymi zasadami może okazać się naprawdę wspaniałym doświadczeniem, pod warunkiem respektowania ustalonych granic.

Propozycja skórzanego zestawu akcesoriów do BDSM od marki Feelosophia

Jak go/ją przekonać?

Czasem ciężko jest oddać całkowitą kontrolę drugiej osobie, nawet jeśli chodzi o kontrolę nad przyjemnością. Jak do tego zachęcić drugą osobę tak, by nie poczuła na sobie presji? Myślę, że najlepszą do tego metodą jest zaproszenie jej do wspólnej gry, która narzuca nie tylko zadania, ale również kierując się ślepym trafem decyduje, kto staje w jakiej roli.

Można więc przez chwilę poddawać się poleceniom, by za moment egzekwować ich wykonanie. To układ, gdzie w zasadzie każdy jest wygrany, bo wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie i można doświadczyć zarówno dominacji jak i uległości. Dodatkowo gry te zazwyczaj wyposażone są w takie elementy jak opaska na oczy, kajdanki, piórko do łaskotania, pejczyk czy packę, czyli cały zestaw początkowy.

Taka niezobowiązująca zabawa pozwoli się przekonać, czy obydwoje czerpiecie z niej równą przyjemność. Z propozycji, na które warto zwrócić uwagę trzeba wspomnieć o grze wzorowanej na popularnej trylogii E. L. James opowiadającej o tym, jak młody milioner – Christian wprowadza swoją niedoświadczoną wybrankę – Anastasię w świat bezwzględnej uległości, która, choć na początku wydaje się przerażająca, jednak daje jej wiele przyjemności.

Trylogia Greya” to zestaw trzech gier, które pozwolą Wam zadecydować na jakim etapie chcecie zacząć grę. Gra „Mistrz” pozwoli poczuć dreszczyk emocji, podczas gdy wspólnie będziecie podążać ścieżką na planszy i wykonywać zadania, które wskaże Wam ilość wyrzucanych na kostce oczek. Bogaty zestaw ma do zaoferowania również gra „Sekrety Nocy”, która również rozkłada erotyczne napięcie na dwie plansze, z których jedna ma za zadanie pobudzić Was i przełamać pierwsze lody, druga – doprowadzić Wasze zmysły do wrzenia. Przy tych planszówkach, gwarantuję, żadne z Was nie będzie się nudzić.

Jakie akcesoria do krępowania wybrać?

Pozycją obowiązkową są oczywiście kajdanki, dla których na pewno znajdziecie zastosowanie, bez względu na to, jak daleko zechcecie się posunąć. Klasyczne imitacje tradycyjnych kajdanek policyjnych często aktualnie ustępują miejsca kajdankom wykonanym ze skóry, z dbałością o estetykę i najwyższą jakość wykonania.

Kajdanki te, choć wygodne i komfortowe, jednak nie dają możliwości łatwego oswobodzenia się, dzięki czemu są bardziej realistyczne. Równie dużym powodzeniem cieszą się misternie zdobione kajdanki zapinane na rzepy, wbrew pozorom świetnie spełniają swoją rolę, a przy okazji są naprawdę bardzo gustowne. Oczywiście nie musicie ograniczać się do pary kajdanek na ręce – dostępne są także zestawy kajdanek na nadgarstki i na kostki, często łączone są krzyżakiem, który pozwala na spięcie razem zarówno rąk, jak i nóg.

Bardzo dobrym pomysłem są także pasy pod materac lub specjalne gorsety, które pozwalają wcielić w życie wiele erotycznych fantazji i scenariuszy.

Zestaw akcesoriów do BDSM marki Scandal


Do podstawowych akcesoriów zalicza się także maska zaślepiająca, która choć może jest dość niepozornym gadżetem, jednak kryje w sobie sporą moc. Kiedy zmysł wzroku zostaje wyłączony, tak naprawdę nie wiemy, czego się spodziewać i w którym miejscu – czy delikatnego muskania piórkiem do podrażniania po karku, czy smagnięcia pejczykiem po pośladku, a może klapsa packą?

Taka niepewność i oczekiwanie sprawia, że wyostrza się zmysł dotyku, a ciało staje się bardzo wrażliwe i reaktywne. Jeżeli dopiero zaczynacie kompletować swoje akcesoria, świetnym wyborem mogą okazać się gotowe zestawy do BDSM, które zawierają z reguły wymienione wyżej pozycje i wiele innych dodatków. Taki zestaw pozwala już rozwinąć skrzydła wyobraźni bez obaw, że będziecie musieli improwizować.

W środku znajdziecie nie tylko kajdanki, krzyżaczek, opaskę na oczy, piórko i pejczyk, a nawet zaciski na sutki. Wszystko to w postaci praktycznej walizeczki, którą możecie zabrać ze sobą w nowy wymiar rozkoszy. Dobrym wyborem będzie także zestaw 6-elementowy, który urzeka swoją klasyczną elegancją i wysoką jakością wykonania detali. Tu również podstawę stanowią kajdanki na ręce i nogi, które dodatkowo wyposażone są w taśmy do wiązania. W skład zestawu wchodzi też opaska na oczy i miotełka z miękkich piórek.

Zdecydowanie polecam skierować zainteresowanie na grę „Master&Slave”, która w rzeczywistości jest jednym z najbardziej rozbudowanych zestawów do BDSM i w pudełku, oprócz kart z poleceniami znajdziecie pejcz, knebel, packę, opaskę na oczy, obrożę, piórko do łaskotania, kajdanki na ręce, kajdanki na nogi, krzyżaczek do krępowania w kołyskę, uniwersalny sznur do wiązania.

Zestaw do BDSM w walizce – Ranne S

50 twarzy Grey’a

Książka oraz jej ekranizacja okazały się wielkimi hitami. To historia pary w czerwonym pokoju poddającej się perwersyjnej zabawie w dominację i uległość, która skradła serca wielu kobiet. Widząc, ile przyjemności sprawiły Anastasii klapsy wymierzane przez Christiana i śledząc jej narastające podniecenie, kiedy unieruchomiona na łóżku poddawana była naprzemiennie gorącym, namiętnym pocałunkom w intymnych miejscach, by następnie zaznać bólu i znów delikatności, panie stały się ciekawsze eksperymentów, również tych, które wymagają krępowania czy wymierzania kar.

Widząc w tym zjawisku potencjał, przy współpracy z autorką poczytnej trylogii, powstała linia produktów do BDSM, zbliżonych do tych, których użyto w ekranizacji. Znajdziecie w niej np. krawat do krępowania, wzorowany na tym, który został użyty w ekranizacji, maska, którą Ana miała na sobie podczas balu, a nawet kuleczki gejszy, które również wtedy miała. Marka 50 Shades od Grey posiada w ofercie również zestawy do krępowania, ale również bardzo ekskluzywne kajdankiobrożę czy pejczyk z linii 50 Shades Freed.

Jedna z propozycji zestawu do krępowania marki Fifty Shades od Grey

Karolina Sokołowska

Karolina Sokołowska opowiada Klientom Erotic Med tyle ciekawostek o gadżetach, faktów o ludzkiej anatomii, działaniu różnych afrodyzjaków, że funkcja edukatora w zasadzie przyszła naturalnie. Jej motywacją do ciągłego poszukiwania niuansów są ludzkie historie. Wsłuchuje się w nie z uwagą i zrozumieniem, starając się udzielić obszernych i rzetelnych odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Ciągle pracuje nad tym, aby poszerzyć swoją wiedzę we wszystkich dziedzinach, które mogą mieć wpływ na udane życie erotyczne, widząc sporo do zrobienia w temacie edukacji na tematy, które dotychczas nie były traktowane wyczerpująco.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *