Edukacja seksualna,Pomysły na prezent

Świeca do masażu- jak używać?

Rutyna i powtarzalność w sypialni potrafią sprawić, że nawet najintensywniejszy ogień pożądania między partnerami potrafi przygasnąć. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, należy zadbać o różne urozmaicenia łóżkowych igraszek. Dla osób, które w seksie i intymności najbardziej cenią sobie bliskość oraz zmysłowość, a także wolą dłuższe zabawy od szybkich numerków, istnieje całkiem pokaźna grupa produktów. Wśród nich znajdują się niezwykle często wybierane i bardzo lubiane świece do masażu. Jak używać tego typu akcesoriów? Z czego są zrobione oraz w jaki sposób działają? Na te, a także wiele innych pytań związanych z tego typu produktami odpowiadamy w poniższym artykule, do którego lektury serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.


Świeca do masażu – jak działa i co to takiego?


Wiele osób na samo hasło “świeca do masażu” łapie się za głowę – ale jak to świeca? Jak się tego w ogóle używa? Pytania te są oczywiście zasadne, ponieważ wszystkim tego typu produkty kojarzą się raczej z awaryjnym źródłem światła lub ozdobą tortu niż z miłosnymi zbliżeniami. Niemniej jednak świeca do masażu znacznie różni się od tych, które wykorzystujemy, kiedy dojdzie do awarii prądu lub chcemy zbudować wyjątkowy klimat na szczególną okazję

Główną różnicę stanowi oczywiście materiał, z którego wytwarza się świece do masażu. Jest to bowiem naturalny wosk roślinny – najczęściej sojowy, niekiedy z dodatkiem innych wosków (m.in. pszczelego czy kokosowego). Dzięki wykorzystaniu takiego surowca do produkcji, tego typu świece w wyniku topnienia zmieniają się w olejek do masażu, mogący zostać wykorzystany na wiele różnych sposobów do urozmaicenia intymnych igraszek, a tym samym polepszenia jakości współżycia seksualnego partnerów.


Świeca do masażu – jak używać?


To pytanie zadaje bardzo wiele osób, które pierwszy raz mają styczność z tym gadżetem erotycznym. Wątpliwości na temat tego, jak używać świecy do masażu, pojawiają się na wielu forach internetowych w dyskusjach dotyczących intensyfikacji wrażeń płynących z seksu. Niektórzy prześmiewczo rzucają, aby tego typu produktów używać jako “wałka do masażu”, jednak zaznaczamy – nie jest to prawidłowy sposób wykorzystania takich akcesoriów.

Jak wspomnieliśmy już wcześniej – świeca pod wpływem wysokiej temperatury topnieje, zmieniając się przy tym w przyjemny olejek do zmysłowego masażu. Zatem, aby zacząć korzystać z niej zgodnie z przeznaczeniem, należy podpalić knot, który z niej wystaje. Od tego momentu pozostaje już tylko zaczekać (oczywiście nie bezczynnie), aż świeca się nagrzeje oraz zacznie roztapiać. Kiedy proces się zacznie, można powoli wykorzystywać świeżo powstały olejek i wmasowywać go w ciało partnera lub partnerki. Sposób, w jaki wykonywany będzie masaż, zależy już tylko od Waszej wyobraźni, a także upodobań. Dajcie się ponieść uczuciom i emocjom, puśćcie wodze fantazji, pozwólcie, by przyjemność oraz pożądanie przejęły nad Wami kontrolę.

Używając świecy trzeba jednak pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa – płomień jest bardzo gorący i łatwo można się nim poparzyć. Trzeba też uważać, aby nie przewrócić akcesorium, gdyż może to doprowadzić do powstania pożaru. Po zakończeniu wspólnego seansu masażu należy zgasić świecę i poczekać aż ostygnie, a następnie schować w suche, ciemne miejsce.

Świeca do masażu pełni dwie funkcje – pomaga wytworzyć wyjątkowy klimat w sypialni, a po stopieniu może być wykorzystana do długiej, intymnej sesji masażu, która z całą pewnością zakończy się niesamowitą przyjemnością i da Wam zupełnie nowe możliwości poznawania swoich ciał.

mgr Justyna Płonka

Mgr Justyna Płonka nie znosi bezruchu, nie zatrzymuje się ani na chwilę i każdą minutę spędza aktywnie, nie tylko fizycznie, ale również zawodowo, z prawdziwym kunsztem żonglując swoimi obowiązkami. Jej organizacja jest rzeczą godną podziwu i naśladowania, pozwalającą jej na godzenie swojej pracy z życiem osobistym z prawdziwą wirtuozerią. Praca w Erotic Med, prowadzenie własnej praktyki jako Sex Coach, tworzenie własnej marki Just You dzieli z byciem szczęśliwą małżonką i zapaloną crossfiterką. Jej pasją jest sport i podróże, które pozwalają jej na zmianę perspektywy i są dla niej inspiracją do tworzenia i rozwoju. To właśnie ciągły rozwój jest celem i sensem jej życia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *