Edukacja seksualna,Porady dla par

Jak przekonać Partnera/Partnerkę do używania gadżetów erotycznych?

​W wyniku naszych przemiłych rozmów z Gośćmi odwiedzającymi nasz salon stacjonarny często dowiadujemy się, że ich druga połowa jest nieco bardziej konserwatywna. Partner/Partnerka ma opory, by przyjść do sexshopu, a nawet by używać zabawek erotycznych. Zawsze jest nam bardzo przykro to słyszeć. Staramy się, aby nasz salon był miejscem gdzie nie tylko można zakupić bieliznę czy gadżety. Chcemy by można było uzyskać tu wiedzę odnośnie ich używania, generalnie – okołoseksualnych tematów, a nawet pomoc w utrzymaniu sprawności i zdrowia intymnego. Używanie gadżetów w sypialni nie jest oczywiście konieczne, ale potrafi być naprawdę fantastycznym urozmaiceniem życia erotycznego. Dlatego, naszym zdaniem, warto chociaż spróbować dać im szansę na wniesienie powiewu świeżości do alkowy. Jak jednak przekonać do tego kogoś, kto ma do takich pomysłów negatywne nastawienie? 

​Rozmowa – zaufanie to kluczowy element w związku

​Ważne jest, aby poznać przyczynę obiekcji, z których wynika niechęć do eksperymentów z seks-gadżetami. Może nią być złe doświadczenia w przeszłości, może nią być strach przed użyciem zabawki, wynikający po prostu z tego, że osoba ta nie wie, jakich doznań może się spodziewać i boi się negatywnych wrażeń. Wiele rezerwy wynika także z obawy, że zabawka przejmie rolę Partnera/Partnerki i wspólne zabawy bez ich użycia nie będą już tak ekscytujące. Te obawy mogą mieć różne formy i różne źródła, dlatego ważne, by ustalić ich przyczynę i działać do niej adekwatnie. Zawsze zachęcamy do wizyty w naszym salonie. Tutaj, poza szerokim asortymentem, skorzystać można również z porady Sex Coacha mgr Justyny Płonki oraz pomocy wykwalifikowanej obsługi. Jest naprawdę wiele sposobów, aby przekonać Partnera/Partnerkę do używania gadżetów erotycznych, jednak istotną kwestią jest dobór odpowiedniej metody, lub nawet zastosowanie kombinacji kilku z nich.

​Wspólna wizyta w sexshopie

​Zawsze proponujemy ją jako element dodający pikanterii w związku. Obserwujemy naprawdę dużo Par, które nas odwiedzają i doskonale spędzają u nas czas. Z ciekawością dowiadują się „do czego służy ten kotek”, „czemu ten pingwinek jest taki popularny”, jak działa stymulacja bezdotykowa”… U nas nie ma głupich pytań, z przyjemnością odpowiadamy na każde z nich. Dają one naszym gościom wiedzę, którą mogą praktycznie wykorzystać, by uczynić swoje życie lepszym.

Cieszymy się widząc, jak rozmawiają o tym, które gadżety budzą ich zainteresowanie, czego chcieliby spróbować. Rozmawiają również o tym, które z nich w ogóle do nich nie przemawiają i dlaczego. To naprawdę zdrowy i piękny dialog, kiedy obydwie strony wymieniają się swoimi odczuciami. Wyciągają wspólne wnioski i podejmują wspólne decyzje. Wymaga to zaufania, szacunku i otwarcia się na potrzeby drugiej osoby, a to naszym zdaniem świetne podstawy związku. Być może jeśli uda się zaprosić do nas również Twojego Partnera/Partnerkę, między Wami również wytworzy się ta wspierająca atmosfera. Zaowocuje ona wspólnym wyborem urządzenia, które będzie w sam raz na początek, a pomoc naszego zespołu może uzmysłowić mu/jej, że w używaniu gadżetów nie ma nic strasznego, czy niestosownego.

​Zakupienie gadżetu erotycznego 

​Nie jesteśmy fankami jakichkolwiek form przymusu. Uważamy, że mogą one spowodować więcej szkód, niż przynieść korzyści. Często polecamy Wam jednak zakup drobnego gadżetu bez zbędnej analizy i konsultacji z drugą osobą. Uważamy, że użycie go na sobie w formie gry wstępnej może być zachętą do posunięcia się dalej. Bodźcem, który obudzi, odblokuje ciekawość i zachęci do dalszych eksperymentów. Ważne w tym przypadku jest to, aby wykazać się wysoką wrażliwością na uczucia i doświadczenia drugiej osoby.

Absolutnie nie chodzi tu o żaden rodzaj terapii wstrząsowej. Nie oczekujmy, że postawiona przed faktem dokonanym osoba nagle odnajdzie erotyczną satysfakcję w tej sytuacji. Raczej celem tego działania jest umożliwienie Partnerowi/Partnerce oswojenia się z zabawką, wskazanie możliwości użycia jej tak, by sprawić przyjemność i zaintrygowania kwestią, w jaki sposób może ona dostarczyć przyjemności zainteresowanej osobie. Warto wówczas wybrać jeden z „bezpiecznych gadżetów”. Mogą one zostać użyte na wiele różnych sposobów, niczego nie narzucają. Pozwalają na oswojenie się z nimi na swoich warunkach – np. podczas masturbacji, kiedy jesteśmy sami i możemy ocenić funkcjonalność gadżetu bez presji ze strony Partnera/Partnerki. Pamiętaj jednak, aby wykazać się cierpliwością i wyrozumiałością, nie nakładać nacisku na używanie gadżet. Tym bardziej nie należy próbować go używać wbrew woli drugiej osoby.

​Bezpieczne, niegroźne gadżety erotyczne

​Oczywiście żaden gadżet nie jest niebezpieczny, a wszystkie one służą wyłącznie przyjemności. Jednak w osobach, które mają uprzedzenia odnośnie gadżetów, te, które wymagają aplikacji do wewnątrz ciała, mogą budzić mieszane uczucia a nawet złe skojarzenia. Wibrator czy koreczek analny mogą budzić obawy, lęk przed bólem, lęk przed presją przyjemności, lęk przed brakiem tejże przyjemności w obliczu presji. Dlatego warto wybrać gadżet, który nie narzuca surowo formy jego użycia i pozwoli stopniować doznania.

Jest ich na rynku kilka, przedstawiamy kilka z pomysłów, które mogą się sprawdzić w tej funkcji rewelacyjnie. Jednym z nich na pewno jest wielofunkcyjny wibrator dla par z dwoma silniczkami. Może on zostać użyty jako wibrator, pierścień na penisa, masażer jader, łechtaczki czy sutków a nawet koreczek analny. Gdzie tylko poniesie Was wyobraźnia w trakcie zbliżenia – ta zmiennokształtna zabawka dotrzyma Wam tempa. Możecie zacząć od stymulacji sutków lub po prostu umieszczenia go pomiędzy Wami, kiedy będziecie odbywać stosunek. W ten sposób gadżet będzie niemal niezauważalny, a z czasem być może pojawi się ochota, by zwiększyć jego udział we wspólnej zabawie.

Coraz więcej na rynku jest multifunkcyjnych gadżetów erotycznych, które doskonale nadają się do tworzenia pierwszych doświadczeń. Kiedy użytkownik nie ma sprecyzowanych preferencji takie urządzenie pozwala mu na kreatywność i puszczenie wodzy seksualnych fantazji. Tak właśnie jest w przypadku tego wibratora o dwóch różnych końcach. Pozwala ono na wprowadzenie w życie wielu różnych scenariuszy. 

Oczywiście takich gadżetów mamy u nas naprawdę wiele. Urzekają one wyglądem i przekonują, że używanie ich nie jest perwersyjne, a korzystać może z nich każdy. Warto próbować przekonać Partnera/Partnerkę, że chęć użycia gadżetów w łóżku nie jest sygnałem problemów. Przeciwnie, jest wyrazem troski i chęci zaspokojenia jej/jego potrzeb i sprawienia jak największej przyjemności.

Karolina Sokołowska

Karolina Sokołowska opowiada Klientom Erotic Med tyle ciekawostek o gadżetach, faktów o ludzkiej anatomii, działaniu różnych afrodyzjaków, że funkcja edukatora w zasadzie przyszła naturalnie. Jej motywacją do ciągłego poszukiwania niuansów są ludzkie historie. Wsłuchuje się w nie z uwagą i zrozumieniem, starając się udzielić obszernych i rzetelnych odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Ciągle pracuje nad tym, aby poszerzyć swoją wiedzę we wszystkich dziedzinach, które mogą mieć wpływ na udane życie erotyczne, widząc sporo do zrobienia w temacie edukacji na tematy, które dotychczas nie były traktowane wyczerpująco.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *