Edukacja seksualna,Porady dla par

Jak powinna wyglądać gra wstępna?

Według badań naukowych stosunek seksualny nie tylko gwarantuje wspaniałe doznania, ale również świetnie wpływa na stan naszego zdrowia. Pozwala się zrelaksować, złagodzić różne bóle i zapomnieć o bezsenności. Seks pomaga także w walce z nadprogramowymi kilogramami oraz skutecznie wzmacnia serce. Jednak, aby stosunek zapewniał maksymalne korzyści, należy szczególnie zadbać o grę wstępną. Jak powinna przebiegać i ile musi trwać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu.


Jak powinna wyglądać gra wstępna i ile powinna trwać?


Gra wstępna jest formą bliskości przygotowującą do aktu seksualnego. Jej cel obejmuje zbudowanie nastroju oraz wywołanie podniecenia i napięcia seksualnego. W wyniku rozegrania jej dochodzi do wielu zmian fizjologicznych m.in. silniejszego ukrwienia narządów intymnych czy wzrostu tętna. Podczas gry wstępnej również wytwarzana jest większa ilość śluzu pochwowego, który w czasie penetracji chroni kobiece strefy intymne przed otarciami.

Sporo par jest ciekawych, ile powinna trwać gra wstępna, jednak nie zostało to jednoznacznie ustalone. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań partnerów. Średnio gra wstępna trwa ok. 15 minut, jednak niektórzy rozgrywają ją nawet przez kilka godzin!

Wiele osób zastanawia się również, jaka gra wstępna będzie idealna. Nie ma jednak na to jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od preferencji partnerów. Jedni lubią romantyczne igraszki, natomiast innych podniecają elementy zaczerpnięte z praktyk BDSM. Warto pamiętać, że grę wstępną można zacząć od pojedynczych, czułych gestów i przez jakiś czas budować napięcie. Taka forma szczególnie preferowana jest przez kobiety. Według badań panie lubią, gdy podczas gry wstępnej mogą liczyć na czułość np. pocałunki czy pieszczenie ciała.

W czasie gry wstępnej warto również wykorzystać strefy erogenne partnera do rozbudzenia jego zmysłów. Kobiety szczególnie lubią być dotykane po szyi, piersiach, wewnętrznej stronie ud, uszach, pośladkach i brzuchu. Natomiast panowie uwielbiają pieszczoty karku, uszu, ust, sutków, moszny i penisa. Należy jednak pamiętać, że każdego pobudza inny rodzaj dotyku, dlatego warto porozmawiać z partnerem o jego indywidualnych preferencjach.


Gra wstępna – jak go rozpalić? W jaki sposób rozgrzać partnera lub partnerkę?


Wiele osób zadaje pytanie, jak powinna przebiegać gra wstępna. Jakie elementy warto do niej wprowadzić, aby rozpalić partnera lub partnerkę? Otóż najważniejsze jest zapoznanie się z preferencjami drugiej osoby. Przed zbliżeniem warto przeprowadzić z nią rozmowę i zapytać o jej fantazje oraz granice.

Aby dodatkowo wzbogacić grę wstępną, można wykorzystać gadżety erotyczne lub naturalne afrodyzjaki. Świetną opcją jest również sięgnięcie po seksowną bieliznę mającej na celu rozpalenie zmysłów partnera. Coraz więcej par zbliżenie zaczyna od masażu erotycznego, podczas którego intensywnie pieści się strefy erogenne partnera. Na rynku dostępny jest szeroki wybór olejków i świec do tego rodzaju masażu, działających pobudzająco.

Aby uatrakcyjnić grę wstępną, warto również postawić na wspólne oglądanie filmów erotycznych. Mimo że ta opcja nie jest dedykowana wszystkim parom, gdyż wzbudza wiele kontrowersji, to jednak spora liczba partnerów zapewnia, iż to jeden z najskuteczniejszych sposobów na budowanie napięcia seksualnego.

Pary, które lubią nieco pikantniejsze zabawy, mogą również wzbogacić grę wstępną o gadżety BDSM np. maski, opaski czy pejcze. Na początku warto budować napięcie, subtelnie pieszcząc partnera i powoli przesuwać granice. Można również zdecydować się na rozegranie ról podczas gry wstępnej, co mocno pobudza wyobraźnię.

Justyna Gońka

Justyna Gońka nie znosi bezruchu, nie zatrzymuje się ani na chwilę i każdą minutę spędza aktywnie, nie tylko fizycznie, ale również zawodowo, z prawdziwym kunsztem żonglując swoimi obowiązkami. Jej organizacja jest rzeczą godną podziwu i naśladowania, pozwalającą jej na godzenie swojej pracy z życiem osobistym z prawdziwą wirtuozerią. Praca w Erotic Med, prowadzenie własnej praktyki jako Sex Coach, tworzenie własnej marki Just You dzieli z byciem szczęśliwą małżonką i zapaloną crossfiterką. Jej pasją jest sport i podróże, które pozwalają jej na zmianę perspektywy i są dla niej inspiracją do tworzenia i rozwoju. To właśnie ciągły rozwój jest celem i sensem jej życia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *