Edukacja seksualna

Jak działa męskie pożądanie?

Pożądanie to termin często powtarzany, choć pod pewnymi względami nieco owiany tajemnicą. Wiele osób nie potrafiłoby przecież racjonalnie wytłumaczyć, czym dokładnie jest to zjawisko i w jaki sposób się objawia. Sytuacja staje się dodatkowo utrudniona, jeśli mówimy o męskim pożądaniu. Jak działa i jak doprowadzić do jego wzbudzenia? To bardzo częste pytania zadawane nie tylko przez samych panów, ale także ich partnerki, chcące skutecznie urozmaicić życie erotyczne. Poniżej podpowiadamy, czym tak naprawdę jest męskie pożądanie i jak je pobudzić.


Czym jest męskie pożądanie?


Zrozumienie mechanizmów, jakie kierują ludzkim ciałem, wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Choć wszystko zdaje nam się pozornie naturalne czy oczywiste, to właśnie ta naturalność może sprawiać najwięcej problemów. Męskie pożądanie pojawia się i znika, dlatego ciężko jest niektórym osobom dokładnie je scharakteryzować oraz zrozumieć mechanizm jego działania. Warto jednak zadać sobie ten trud, ponieważ to właśnie on może doprowadzić do skutecznej poprawy życia seksualnego. Męskie pożądanie można przecież obudzić w każdym mężczyźnie, z tym że konieczne jest do tego dokładne zrozumienie tego naturalnego mechanizmu. Bez tego trudno mówić o skutecznym urozmaiceniu życia erotycznego.

Jak działa męskie pożądanie i jak można je dokładnie scharakteryzować? To zjawisko opisuje się jako potrzebę bliskości z daną osobą, również w kontekście seksualnym. Może więc dotyczyć zarówno życiowej partnerki, jak i innej wizualnie atrakcyjnej osoby. To, co wyróżnia pożądanie spośród innych podobnych odczuć, to przede wszystkim ukierunkowanie go na konkretną osobę. Mężczyzna, który pożąda, ma bardzo jasno określony cel, którym jest zbliżenie się do danej osoby. To jedna z głównych cech charakterystycznych męskiego pożądania.


Jak działa męskie pożądanie?


Męskie pożądanie to nie to samo co podniecenie. Z tego faktu zdać sobie sprawę powinien każdy zainteresowany tym zagadnieniem. Nie oznacza to jednak, że brakuje informacji na temat tego, jak działa męskie pożądanie. Wręcz przeciwnie – istnieje obecnie o wiele więcej danych dotyczących schematu działania tego zjawiska niż jeszcze kilka lat temu. Męskie pożądanie może mieć dwa wymiary – typowo seksualny lub nie.

Drugi przypadek może wydawać się dość niezrozumiały, jednak jak najbardziej ma zastosowanie w rzeczywistości. To, jak działa męskie pożądanie, kryje w sobie wiele niespodzianek. Jeśli mężczyzna pożąda, to chce odczuwać bliskość z daną osobą, choć wcale nie musi to być odczucie na gruncie typowo seksualnym. Może chodzić po prostu o fizyczny dotyk, obecność czy pocałunek. Działanie pożądania powołuje chęć przebywania z osobą, do której jest ono skierowane.


Pożądanie u mężczyzn – objawy


Choć zjawisko to wiąże się z wieloma przyczynami, w tym również mającymi swój początek bezpośrednio w mózgu, to przejawia także charakterystyczne objawy fizyczne. Jak rozpoznać pożądanie u mężczyzn? Objawy to przyspieszone tętno wiążące się ze wzrostem ciśnienia, zwiększenie aktywności psychicznej, erekcja oraz napięcie.


Pożądanie u mężczyzn – przyczyny


Bezpośrednią przyczyną męskiego pożądania są atrybuty osoby, którą jest zainteresowany, przy czym nie zawsze chodzi o względy fizyczne. W przypadku wieloletnich związków na pożądanie pozytywnie działa krótsza lub dłuższa rozłąka (związana np. z wyjazdem). Przyczyną zwiększenia męskiego pożądania może być również zastosowanie feromonów, które w naturalny sposób działają na pobudzenie i zwiększenie napięcia towarzyszącego pożądaniu.

Anita Laszkiewicz

Anita Laszkiewicz zawsze z radością wita Klientów i szybko potrafi skruszyć najtwardsze pierwsze lody. Otwartość i bezpośredniość to cechy, których zdecydowanie można się od niej uczyć - sprawiają one, że niemal natychmiast chce się jej powierzyć wszystkie swoje tajemnice. To osoba, przy której nasi Goście w salonie szybko czują się komfortowo, niemal jakby znali ją od dawna. Jej uśmiech i pozytywne nastawienie są wręcz zaraźliwe i natychmiast udzielają się nawet tym najbardziej skrępowanym Klientom.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *