jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy
Edukacja medyczna,Edukacja seksualna

Jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy

Ćwiczenia na silne mięśnie dna miednicy

​Mięśnie dna miednicy pełnią w organizmie człowieka bardzo ważną funkcję, a mianowicie odpowiadają one za utrzymanie w prawidłowej pozycji znajdujących się w miednicy narządów wewnętrznych. Właśnie dlatego tak istotne jest utrzymywanie ich w dobrej formie. Poza tym odpowiadają one również za utrzymywanie moczu, kału i gazów. Ich słabsza kondycja może prowadzić do konsekwencji w postaci np. wysiłkowego nietrzymania moczu. Ten problem dotyczy bardzo dużej grupy kobiet, i poszerza się ona o coraz młodsze przedstawicielki. Kichnięcie, kaszlnięcie, podniesienie ciężaru czy spontaniczny wybuch śmiechu powodują mimowolny wyciek uryny. Dla wielu Pań to kompromitujące i bardzo niekomfortowe sytuacje. Poza tym, że dostarczają one dużo stresu, są one często powodem kompleksów i obniżonego poczucia własnej wartości. 

Mięśnie dna miednicy – jakie pełnią funkcje?

Obręcz miednicy zbudowana jest z kości miednicznych, które przypominają dwa płaskie skrzydła, oraz kości krzyżowej, która znajduje się pomiędzy nimi w dolnej części kręgosłupa. Kości miedniczne składają się z trzech połączonych ze sobą nieruchomo kości: łonowej, kulszowej oraz biodrowej. Ściany miednicy kostnej pokryte są mięśniami, a jej dół zamknięty jest przez mięśnie i ich powięzie. Mięśnie dna miednicy składają się w 70% z włókien wolnokurczliwych i w 30% z włókien szybkokurczliwych. Pełnią one bardzo wiele niezwykle istotnych funkcji, takich jak:

  • utrzymanie i stabilizacja pionowej postawy,
  • podparcie dla narządów wewnętrznych,
  • kontrola potrzeb fizjologicznych,
  • pomoc w akcji porodowej, 
  • poprawa satysfakcji z życia intymnego.
ćwiczenia mięśni dna miednicy

Pomimo iż praca nad tą partią mięśni nie przynosi efektów widocznych na pierwszy rzut oka, to jednak przynosi wymierne korzyści. Ćwiczyć można na wiele różnych sposobów: od napinania konkretnych partii mięśni w określonych sekwencjach, poprzez różnego rodzaju urządzenia czy trening pod okiem urofizjoterapeuty, po impulsy elektryczne. 

Różne sposoby ćwiczeń mięśni dna miednicy

Istnieją sposoby ćwiczeń mięśni dna miednicy, które nie wymagają większego zaangażowania, a nawet zachęcają do systematyczności, zmieniając trening w świetną zabawę. Dzięki tym pomocom przy minimalnym wysiłku można relatywnie szybko osiągnąć bardzo satysfakcjonujące efekty. Takim nieinwazyjnym sposobem na poprawę kondycji tej partii mięśni są popularne kulki gejszy. 

Kulki gejszy – jak ćwiczyć bezpiecznie?

W salonie najczęściej pytacie nas o kuleczki gejszy typu feedback. Najbardziej obrazowo i w dużym skrócie mówiąc, kuleczki te przypominają grzechotki. Wewnątrz nich zamknięte są mniejsze obciążniki, które przemieszczają się swobodnie i uderzają o ścianki kuleczki. Mogą one różnić się kształtem, materiałem lub wagą. Często także dostępne są w zestawach tworzących kompletne programy treningowe. Umieszcza się je w pochwie podczas wykonania codziennych czynności. Ciężar oraz ruchy obciążników powodują mimowolną reakcję mięśni w postaci skurczów.

Nie trzeba zatem żadnego zaangażowania w cały proces, ćwiczenie nie wymagają skupienia czy poświęcenia im czasu. Można je wykonywać podczas spaceru z psem, sprzątania czy wyjścia do sklepu. Napinanie się mięśni może wzmacniać ich włókna. Jednak bardzo ważne jest, aby korzystać z kuleczek w rozsądny i odpowiedzialny sposób. Przede wszystkim trenowanie z kuleczkami gejszy nie powinno trwać zbyt długo. Mięśnie w trakcie ćwiczeń przy ich użyciu zmuszone są do ciągłego napięcia, nie pozwalając im na fazę relaksu. Noszenie ich przez kilka godzin lub przez cały dzień nie sprawi, że rezultaty będą szybciej zauważalne. Zauważalne jednak mogą być spowodowane przez to problemy. Waga obciążenia i czas ćwiczeń powinny być umiejętnie dobrane. O tym, na co zwrócić uwagę wybierając kulki gejszy już wcześniej pisałyśmy. Przetrenowanie mięśni dna miednicy może przynieść zupełnie odwrotne efekty niż te, których się spodziewasz. Dlatego łatwiejszą i bezpieczniejszą formą ćwiczeń wydają się być personalne trenażery.

mięśnie dna miednicy - jak bezpiecznie ćwiczyć

Jak bezpiecznie ćwiczyć – personalny trening

Nie dziwi zatem dlaczego coraz częściej wybieraną alternatywą dla kuleczek gejszy stają się bardziej zaawansowane urządzenia treningowe. Gadżety te mogą wyglądem przypominać kulki gejszy, wibrujące jajeczka czy nawet wibratory. Umiejscowione w nich receptory nacisku mierzą w czasie rzeczywistym siłę, z jaką zaciskane są na nich mięśnie dna miednicy. Dzięki temu ćwiczenia z personalnym trenerem mięśni Kegla mogą stać się wspaniałą zabawą, a nie tylko przykrym obowiązkiem. Po chwili napięcia następuje faza rozluźnienia mięśni, a same ćwiczenia odbywają się w sposób bardziej świadomy niż to ma miejsce w przypadku kuleczek gejszy.

Zalety tego trenażera mięśni dna miednicy docenić mogą również osoby, które mają trudności z systematycznością trenowania. Intuicyjne i przyjazne w obsłudze aplikacje mobilne nie tylko zapiszą postępy. Przypomną one także o kolejnym treningu, będą zachęcać do zaangażowania i nawigować wykonywanie ćwiczeń. Wibrując poinformują o prawidłowym wykonaniu czy zakończonej serii powtórzeń. Poza surowym doglądaniem efektów treningu personalny trener mięśni dna miednicy pozwoli także na chwile relaksu z wykorzystaniem przyjemnych drgań. Z całą pewnością możemy przyznać, że te urządzenia do ćwiczeń mięśni Kegla wiedzą jak sprawić, by niecierpliwie czekać na następny trening. 

Ciekawi nas, która metoda ćwiczeń mięśni dna miednicy Wam wydaje się bardziej warta zainteresowania. Jeśli potrzebujecie więcej informacji, możecie jak zawsze na nas liczyć. Czekamy na Wasze pytania i z przyjemnością pomożemy Wam dokonać wyboru.

Karolina Sokołowska

Karolina Sokołowska opowiada Klientom Erotic Med tyle ciekawostek o gadżetach, faktów o ludzkiej anatomii, działaniu różnych afrodyzjaków, że funkcja edukatora w zasadzie przyszła naturalnie. Jej motywacją do ciągłego poszukiwania niuansów są ludzkie historie. Wsłuchuje się w nie z uwagą i zrozumieniem, starając się udzielić obszernych i rzetelnych odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Ciągle pracuje nad tym, aby poszerzyć swoją wiedzę we wszystkich dziedzinach, które mogą mieć wpływ na udane życie erotyczne, widząc sporo do zrobienia w temacie edukacji na tematy, które dotychczas nie były traktowane wyczerpująco.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *