Edukacja seksualna

Kulki gejszy do ćwiczeń mięśni kegla – jakie wybrać i jak ich używać?

Ćwiczenie mięśni kegla

Mięśnie dna miednicy znajdują się między kością łonową, a ogonową. Aby je precyzyjnie zlokalizować najlepiej posłużyć się prostym ćwiczeniem: usiądź na krawędzi stołu, ustaw nogi w lekkim rozkroku i zachowując tę samą pozycję, spróbuj napiąć mięśnie w okolicy cewki moczowej i odbytu. Te mięśnie, które teraz napinasz, to właśnie mięśnie dna miednicy, które pomagają nam powstrzymać prawie eksplodujący pęcherz, które rytmicznie kurczą się podczas orgazmu i które sprawiają, że macica pozostaje na swoim miejscu.

W czasach rosnącej świadomości własnego ciała, jego potrzeb i jego pielęgnacji (nie tylko doraźnej i zewnętrznej, ale ciągłej, kompleksowej, wielopłaszczyznowej) troszczymy się o siebie utrzymując zdrową dietę, uprawiając aktywności fizyczne, stosując kosmetyki i suplementy, dbając o zdrową skórę i odpowiednią kondycję mięśni. Mięśnie Kegla, podobnie jak każdy inny mięsień naszego ciała, również wymagają takiej uwagi. Mają one do wypełnienia ważne zadania i warto, a nawet trzeba zapewnić im odpowiednie wsparcie do ich wykonania.

Mięśnie Kegla

Co kulki gejszy mogą zrobić dla Ciebie?

★ pozwolą Tobie i Twojemu partnerowi czerpać większą radość z seksu 

Lepsza kondycja mięśni Kegla oznacza możliwość mocniejszego zaciskania penisa. Twój Partner na pewno odczuje zmianę w postaci bardziej napiętych ścian pochwy i większego ich kontaktu z jego członkiem. Również Twoje doznania zmienią się bardzo pozytywnie, a sam orgazm będzie dużo bardziej intensywny.

★ pomogą przygotować się świadomie do ciąży i porodu

Mięśnie Kegla w dobrej kondycji ułatwią dźwiganie płodu. Regularnie ćwiczone mięśnie pochwy i krocza będą elastyczne, co ułatwi wyparcie dziecka przez kanał rodny. Ponadto ćwiczenia te pomogą uchronić krocze przed pęknięciem, dzięki zbudowaniu świadomości pracy tych mięśni. Kobietom, które trenują tę partię ciała łatwiej w sposób kontrolowany nie tylko napinać, lecz także rozluźniać mięśnie krocza.

★ umożliwią relatywnie szybki powrót do formy po porodzie

Po porodzie mięśnie pochwy są rozciągnięte, co powoduje dyskomfort, bywa przyczyną niechęci do współżycia z partnerem i braku odczuwania satysfakcji ze stosunku. Ćwiczenie z pomocą kuleczek gejszy przywróci mięśniom dna miednicy świetną kondycję i pomoże odzyskać radość z seksu.

★ pomogą zapobiec wielu przykrym dolegliwościom

Regularne ćwiczenie mięśni dna macicy pomoże w problemach z nietrzymaniem moczu. Utrzymanie ich w dobrej formie jest ważne dla kobiety w każdym wieku. Zapobiega ono również tak przykrym dolegliwościom jak wypadanie macicy oraz pęcherza moczowego, powstawanie hemoroidów.

★ mężczyznom pomagają podnieść jakość erekcji oraz zapobiegają przedwczesnym wytryskom

Tak. Mężczyźni również mają mięśnie dna miednicy i dbanie o utrzymanie ich w dobrej formie leży również w ich interesie. Poza pomocą przy problemie nietrzymania moczu niosą one szereg korzyści dla potencji i pomagają pozostać w świetnej formie seksualnej. Podobnie jak w przypadku kobiet – ćwiczenia sprawią, że orgazmy będą niezwykle intensywne.

Jak ćwiczyć mięśnie kegla?

Kulek gejszy powinnaś używać w trakcie aktywności fizycznej. Świetną okazją do ćwiczenia mięśni pochwy z użyciem kulek jest spacer, jogging, czy trening na siłowni. Kulki świetnie pracują także wówczas, gdy biegasz za swoim dzieckiem po placu zabaw, albo krzątasz się po mieszkaniu

Jak długo nosić kulki?

Zacznij od kilku minut. Do wszystkiego, co nowe, organizm musi się przyzwyczaić, pozwól mu na to. Dla lepszych efektów zalecamy ćwiczenia z kulkami codziennie. W miarę upływu czasu, wydłużaj czas sesji z kulkami. Ale pamiętaj, żeby nie przekroczyć jednorazowo 3 godzin.

Po jakim czasie odczuję efekty?

Ciało każdej z nas jest inne. Niemniej, pierwsze znaczące efekty powinnaś poczuć już po upływie kilku tygodni, pod warunkiem regularnych ćwiczeń.

Mężczyźni mogą ćwiczyć mięśnie Kegla za pomocą specjalnych kuleczek przeznaczonych do zastosowania analnego lub korków analnych – zaciskając wokół nich mięśnie. Wdrażanie programu ćwiczeń powinno odbywać się analogicznie do przedstawionego powyżej planu ćwiczeń dla kobiet. Ważne jest, by nie przetrenować mięśni, ponieważ mięśnie dna miednicy, podobnie jak wszystkie inne mięśnie w ciele, mogą ulec nadwyrężeniu i powodować ból i dyskomfort w wyniku przetrenowania.

Jakie kuleczki Gejszy wybrać?

Wybór odpowiednich kuleczek Gejszy wcale nie jest taki oczywisty, ponieważ na rynku występuje kilka rodzajów kuleczek, które podobne do siebie są jedynie z wyglądu, jednak konstrukcyjnie i funkcjonalnie znacznie się od siebie różnią.

Przeglądając kolejne produkty w dziale kulek gejszy spotkać możecie następujące ich rodzaje:

  • kulki Gejszy grawitacyjne – to kuleczki, które na mięśnie oddziałują tylko i wyłącznie własnym ciężarem, głównie stosowane są podczas gry wstępnej
  • kulki Gejszy biofeedback – to kuleczki, w środku których znajdują się mniejsze, cięższe kuleczki – budową przypominają nieco grzechotkę – małe ruchome kulki wewnątrz gadżetu stymulują bodźcem mięśnie dna miednicy do samoistnych skurczów i rozkurczów, dzięki czemu nie męczymy mięśni oraz nie usztywniamy ich nadmiernie
  • kulki Gejszy wibrujące – to mocno rozwojowy dział kuleczek gejszy, który łączy przyjemne z pożytecznym i nie tylko trenuje mięśnie dna miednicy, ale również jest w stanie doprowadzić do orgazmu
Koraliki waginalne Luna Beads LELO są nie tylko funkcjonalne, ale również piękne

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru kuleczek Gejszy?

Przede wszystkim na wielkość i wagę kuleczek. Kiedy rozpoczynamy ćwiczenia z obciążeniem, nie wybieramy od razu największego dostępnego ciężaru, tylko zaczynamy od najmniejszych i zwiększamy je stopniowo. Dokładnie ta sama zasada dotyczy również ćwiczenia mięśni Kegla – na początek warto wybrać pojedynczą kulkę o jak najmniejszym obciążeniu, sugerowana waga dla osoby początkującej to poniżej 60 g. Sięgnijmy również po kuleczkę o większej średnicy (choć często intuicja nakazuje Paniom postąpić odwrotnie), ponieważ kuleczkę o większej średnicy łatwiej utrzymać w pochwie. Mniejsze kuleczki przeznaczone są dla bardziej doświadczonych użytkowniczek. Jeżeli jesteś jedną z kobiet o wąskim wejściu do pochwy możesz również z nich korzystać, przy wyborze jednak trzeba będzie kierować ich jak najmniejszą wagą. Warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane kuleczki. Te wykonane z silikonu medycznego najłatwiej utrzymać w higienicznej czystości, są bezpieczne dla ciała oraz przyjemne w użytkowaniu – szybko się nagrzewają i długo utrzymują temperaturę ciała.

Polecane kuleczki Gejszy – opinie Klientek

W naszym salonie stacjonarnym mamy kilka zestawów kuleczek, które zasługują na wyjątkową uwagę. Są to kuleczki, które są szczególnie rekomendowane przez lekarzy ginekologów, z którymi współpracujemy, cieszą się bardzo entuzjastycznymi opiniami Klientek lub po prostu mają wyjątkowe przeznaczenie, z myślą o którym zostały zaprojektowane od podstaw. Poniżej przedstawiamy kilka świetnych typów kuleczek, które na pewno bardzo szybko staną się najlepszymi przyjaciółmi swoich użytkowniczek.

Kulki gejszy trenują mięśnie Kegla podczas normalnej, codziennej aktywności lub podczas uprawiania sportu

1. Nasz niezmienny typ numer 1 to minimalistyczne i uderzające prostotą kulki marki Svakom. Może nie mają wymyślnych kształtów i nie wyglądają zbyt „fikuśnie”, jednak ginekolog zwraca uwagę, że każda z nich jest doskonale wyważona, a regularne ćwiczenia przy ich użyciu pozwolą płynnie przechodzić przez kolejne etapy zaawansowania, zauważając realne postępy w kondycji mięśni dna miednicy. Te ciężarki mają idealnie gładką powierzchnię, która pokryta jest przyjemnym w dotyku, niczym satyna silikonem medycznym – dzięki temu są one nie tylko bezpieczne dla ciała, ale również niezwykle prosto je utrzymać w idealnie higienicznej czystości (ponieważ nie posiadają żadnych zagłębień, do których trudno dotrzeć, a na których powierzchni mogą mnożyć się bakterie). Specjalnie opracowany kształt zwężający się ku wierzchołkowi sprawia, że aplikacja jest łatwa i nie nastręcza problemów. Zakończony pętelką ogonek umożliwia komfortowe wyjęcie kuleczki.

2. W zestawieniu tym koniecznie znaleźć się muszą nasze „firmowe” kuleczki, które zaprojektowane zostały od podstaw z myślą o aktywnych kobietach, dla których doskonała forma to sprawa priorytetowa, a wyrzeźbiona, muskulatura to powód do dumy. Ten kompletny zestaw ćwiczeń pomoże uniknąć przykrych incydentów związanych z wysiłkowym (ale oczywiście nie tylko, ponieważ te kuleczki mają wszystkie inne, wymienione powyżej zalety) nietrzymaniem moczu. Wyjątkowe w tych kuleczkach są liczne możliwości dostosowania obciążenia do własnych potrzeb i kondycji mięśni Kegla. Postawiliśmy na najwyższą jakość materiałów oraz wykonania tego gadżetu, ponieważ wychodzimy z założenia, że jest to absolutnie, bezdyskusyjnie konieczne dla przedmiotów, z którymi obcujemy aż tak blisko. Kobiece, pastelowe kolory podnoszą walor estetyczny tego narzędzia treningowego i mamy nadzieję, że dodatkowo motywują do systematycznych ćwiczeń z jego użyciem.

3. Korale waginalne marki LELO również dają ogromne możliwości personalizacji obciążenia do własnych preferencji. Kuleczki mogą być używane oddzielnie – pojedynczo, lub podwójnie – osadzone na białej formie. Tutaj również jakość wykonania nie pozostawia nic do życzenia, ponieważ zarówno materiały, z których gadżet został wykonany, jak i samo jego wykonanie są na najwyższej jakości, jak na markę LELO przystało. Od uważnie dobranych wag obciążników, przez przyjemne w dotyku i bezpieczne w użytkowaniu komponenty, aż po estetycznie dobraną kolorystykę – te niezwykle kobiece kuleczki są nie tylko funkcjonalne, ale również po prostu piękne niczym biżuteria, dlatego z chęcią się ich używa i niecierpliwie oczekuje się na kolejne etapy ćwiczeń.

Utrzymanie mięśni dna miednicy w doskonałej kondycji wymaga ćwiczeń tak, jak każda inna partia mięśni

4. Zestaw kuleczek z silikonu medycznego, który również wykonany został z ascetyczną dawką minimalizmu, to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie głównie względy praktyczne. Użyty do ich produkcji silikon medyczny jest jedwabiście gładki w dotyku i bezpieczny dla ciała. Wibrujący, soczysty kolor fuksji to od wielu sezonów wśród gadżetów erotycznych nowa czerń – kwintesencja elegancji i klasyki. Zestaw składa się z trzech etapów ćwiczeń i pozwala na zdecydowane, wyraźne poprawienie kondycji mięśni dna miednicy. Może być on doskonałym prezentem dla bliskich nam kobiet.

5. Wreszcie propozycja od marki Fun Factory, której zapewne nie mogli doczekać się Panowie – kuleczki analne w wersji uno- i duoballs. Zapewne nie ma sensu rozpisywać się na temat ich walorów estetycznych, warto jednak zaznaczyć, że zadanie swoje kuleczki te wykonują na medal. Podobnie jak kuleczki waginalne działają na zasadzie grzechotki, powodując wrażenie wibracji i dając impuls do pracy mięśniom dna miednicy, tzw. mięśniom Kegla. Dodatkowym ćwiczeniem może być również cykliczne zaciskanie mięśni na kuleczkach, które pozwoli osiągnąć spodziewany efekt w krótszym czasie.

Mam nadzieję, że udało się nam z grubsza nakreślić temat jak ważny jest trening mięśni Kegla dla zdrowia i przyjemności zarówno kobiet, jak i mężczyzn oraz podsunąć kilka narzędzi treningowych w postaci kuleczek gejszy, na które warto zwrócić uwagę. Gdyby jednak Wasz głód wiedzy lub po prostu ciekawość w tym temacie nie zostały zaspokojone, warto pamiętać, że jesteśmy do Waszej dyspozycji i odpowiemy z przyjemnością na wszystkie Wasze pytania. Zapraszamy do naszego salonu stacjonarnego przy ul. Kobierzyńskiej 220 w Krakowie oraz do kontaktu telefonicznego, mailowego, przez Whatsapp, Messenger lub chat na stronie naszego sklepu on-line.

mgr Justyna Płonka

Mgr Justyna Płonka nie znosi bezruchu, nie zatrzymuje się ani na chwilę i każdą minutę spędza aktywnie, nie tylko fizycznie, ale również zawodowo, z prawdziwym kunsztem żonglując swoimi obowiązkami. Jej organizacja jest rzeczą godną podziwu i naśladowania, pozwalającą jej na godzenie swojej pracy z życiem osobistym z prawdziwą wirtuozerią. Praca w Erotic Med, prowadzenie własnej praktyki jako Sex Coach, tworzenie własnej marki Just You dzieli z byciem szczęśliwą małżonką i zapaloną crossfiterką. Jej pasją jest sport i podróże, które pozwalają jej na zmianę perspektywy i są dla niej inspiracją do tworzenia i rozwoju. To właśnie ciągły rozwój jest celem i sensem jej życia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *