Edukacja seksualna,Porady dla par

​Jak używać wibratora, aby czerpać największą przyjemność

Wibrator – jak go używać

Przez lata utarło się, że wibrator to akcesorium dla samotnych kobiet, namiastka penisa, którą mogą wykorzystać, kiedy aktualnie nie mają partnera lub gdy partner jest daleko. Czasem otrzymuje on zielone światło, by dołączyć do gry wstępnej i pomóc w podgrzaniu atmosfery. Jednak wciąż relatywnie sporo kobiet deklaruje, że nie potrzebuje lub nie używa wibratora lub że co prawda posiada wibrator, ale nie daje im on tyle przyjemności, ile oczekiwały. Dlatego dziś właśnie mamy dla Was kilka słów o tych fallicznych, drgających jednostkach, abyście mogli spojrzeć na nie z zupełnie innej, nowej perspektywy i dali im kolejną szansę na udowodnienie, że nie bez kozery są ikoną branży erotycznej. Czym się różnią poszczególne modele? Jak działa wibrator? Jak użyć wibratora, by czerpać jak najlepsze doznania? 

Wibrator – jakość ma znaczenie

Czy kiedy kupujesz nowy smartfon, telewizor, laptop czy jakikolwiek gadżet elektroniczny, sortujesz produkty po cenach i wybierasz najtańszy? Nie, ponieważ zdajesz sobie sprawę, że z czasem idzie postęp i urządzenia sprzed wielu lat, choć są tanie, nie spełniają swoich funkcji, nie sprawdzą się. Wyobraź sobie, że podobnie jest z wibratorami. Ale co takiego może się zmienić w wibratorze, ot, kawałek silikonu z silniczkiem – możesz spytać.

Tak samo, jak smartfon jest tylko konstrukcją układów scalonych (wybaczcie laicyzm w kwestii konstrukcji smartfonów) i obudową, a jednak poszczególne modele sporo się od siebie różnią, więc nie wpadajmy w pułapkę generalizacji również w dziedzinie wibratorów. One również zadziwią Cię swoją różnorodnością, jeśli będziesz chcieć zagłębić się w ich funkcje i konstrukcje. Zawsze więc zadziwia mnie wybór starych modeli wibratorów, ponieważ mam wrażenie, że trzeba naprawdę bardzo niewymagającej osoby, aby sprawić jej przyjemność takim gadżetem. Jak użyć takiego wibratora, który jest twardy i nieplastyczny, i tak naprawdę wrażenia, które serwuje nie mają nic wspólnego z przyjemnością?

Nie sprawdzi się on na pewno dla osoby, która ma problem z osiągnięciem orgazmu, a często to właśnie w wibratorze upatruje się takiego edukatora seksualnego. Używanie takiego wibratora „na początek” może jedynie pozostawić złe wrażenia i uprzedzenia.

Wibratory mają wiele kształtów i tak samo wiele funkcji

Wibratory – rodzaje i funkcje

Producenci prześcigają się w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań, więc tak, wibratory idą z duchem czasu, ewoluują i mają tak wiele funkcji, że prawdopodobnie nie wystarczyłoby nam miejsca, by je wszystkie opisać w jednym artykule. Przede wszystkim wibratory możemy podzielić na takie przypominające penisa, one z reguły są dość proste w działaniu i tylko wibrują, choć zdarzają się również wyjątki od tej reguły, oraz wibratory o fantazyjnych kształtach, które mogą mieć wypustki, zagięcia, dodatkowe funkcje.

Urządzenia te mają dwa różne sposoby zasilania – starsze egzemplarze czerpią energię z baterii, aktualnie raczej lwia część wibratorów, zwłaszcza takich, o których nabyciu warto poważnie pomyśleć, zasilana jest wewnętrznymi akumulatorami, które dają im więcej mocy. Trzecim wyraźnym podziałem jest ten na wibratory z króliczkiem, dla kobiet u których kluczowym elementem przyjemności jest stymulacja łechtaczki, oraz wibratory bez króliczka, czyli takie bez wypustki do stymulacji łechtaczki.

Jak działa współczesny wibrator? Może on mieć rotacyjny wierzchołek, który kręci się wokół własnej osi, kuleczki, które rotują pod silikonową powłokąruch posuwisty lub osobny stymulator do punktu G, wypustki stymulujące w postaci szczoteczkiprążków czy też innych struktur, funkcję pulsacjiuderzania lub zasysania. Wibracja to jedynie podstawa, natomiast aktualny, nowoczesny wibrator może, a nawet powinien spełniać kilka funkcji.

Jak korzystać z wibratora?

Utarło się, że wibrator to gadżet dla kobiet i raczej myśli się o nim jako o gadżecie do użytku wewnętrznego. Jednak, jak to w erotycznych fantazjach bywa, wyobraźnia podpowiada swoje pomysły na korzystanie z tego gadżetu. Można używać go również analnie, a te, które mają wierzchołek wyprofilowany do punktu G idealnie namierzą i dostarczą satysfakcjonującego masażu również prostacie. Wibrator doskonale sprawdzi się do stymulacji łechtaczki podczas stosunku.

Można go użyć by wprawić w pozytywne wibracje każdą strefę erogenną waszych ciał, pieścić sutki czy krocze Partnera w trakcie miłosnych uniesień. Jeśli dacie szansę tej zabawce i spojrzycie na nią przychylnym okiem, na pewno dostrzeżecie jak wiele może ona wnieść do Waszego życia erotycznego i pokochacie ją obydwoje.

Wibrator to akcesorium unisex, może dać przyjemność każdemu

Bonusy używania wibratora – aspekty zdrowotne

Jeśli dotychczas nie przekonałam Was, że warto mieć w szufladzie stolika nocnego porządny wibrator, to poniższe informacje powinny rozwiać Wasze wątpliwości. Muszę bowiem nadmienić, że używanie wibratora ma również pozytywne aspekty zdrowotne.

Choć czasy, kiedy leczono nim kobiecą histerię przeszły dawno do lamusa, ta zabawka wciąż ma kilka asów w rękawie, a regularne i skuteczne (zakończone orgazmem) ćwiczenia z jej użyciem pomogą utrzymać pochwę w wyśmienitej kondycji. Kiedy masujemy nim ścianki pochwy wydziela ona naturalny lubrykant, który sprawia, że pozostaje ona napięta i sprężysta. Podczas podniecenia szyjka macicy otwiera się, dzięki czemu łatwiej pozbyć się z niej niepożądanych substancji, co może zapobiegać infekcjom i zakażeniom zarówno szyjki macicy, jak i dróg moczowych.

Natomiast poczciwy orgazm sprawia, że w naszym ciele uwalnianych jest szereg hormonów, jak prolaktyna, oksytocyna, serotonina, które są równie pozytywne jak proces do tego prowadzący. Pomogą Ci się one zrelaksować, odprężyć, złagodzą skutki stresu, złagodzą bóle głowy czy bóle menstruacyjne a także pomogą Ci w zaśnięciu.

W naszym salonie stacjonarnym przy ul. Kobierzyńskiej 220 w Krakowie mamy ogromny wybór wibratorów, o których możemy opowiadać niemal bez końca. Zapraszamy do nas, na pewno pomożemy wybrać ten, który dopasuje się do Twoich oczekiwań.

Karolina Sokołowska

Karolina Sokołowska opowiada Klientom Erotic Med tyle ciekawostek o gadżetach, faktów o ludzkiej anatomii, działaniu różnych afrodyzjaków, że funkcja edukatora w zasadzie przyszła naturalnie. Jej motywacją do ciągłego poszukiwania niuansów są ludzkie historie. Wsłuchuje się w nie z uwagą i zrozumieniem, starając się udzielić obszernych i rzetelnych odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Ciągle pracuje nad tym, aby poszerzyć swoją wiedzę we wszystkich dziedzinach, które mogą mieć wpływ na udane życie erotyczne, widząc sporo do zrobienia w temacie edukacji na tematy, które dotychczas nie były traktowane wyczerpująco.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *