Edukacja seksualna

​Od czego zależy ilość spermy? Co na nią wpływa i jak ją zwiększyć?

​Produkcja spermy w narządach rodnych mężczyzny – trochę teorii

Sperma to mlecznobiała wydzielina, której wytrysk z cewki moczowej następuje w momencie szczytowania, orgazmu. Uwalniane jest wówczas 2-5 ml gęstego płynu, który stanowi optymalne środowisko do przetrwania plemników. W każdym mililitrze spermy powinno się ich znajdować powyżej 20 mln, a przetransferowane w miejsce o dogodnych warunkach przetrwać mogą ok. 72 godziny, natomiast te, które będą mieć mniej szczęścia, bardzo szybko obumierają.

Sperma, nasienie, jest produkowana nie tylko w jądrach mężczyzny, ale również przy udziale najądrzy, gruczołu sterczowego, gruczołów opuszkowo-cewkowych i pęcherzyków nasiennych. Produkcja i transport spermy trwa ok. 2 miesięcy. Jej kolor, ilość oraz jakość uzależniona jest od wielu różnych czynników, a odstępstwa od ogólnie przyjętych norm powinny alarmować i skłaniać do kontaktu ze specjalistą.

Na ilość i jakość spermy realny wpływ ma bardzo wiele czynników

Od czego zależy ilość i jakość spermy?

Ilość spermy oraz jej jakość (czyli ilość plemników, ich ruchliwość, prawidłowa budowa, żywotność) zależy od wielu różnych czynników, z których jednym z najważniejszych jest odpowiednia dieta. Co więc powinien do niej włączyć mężczyzna, który chciałby zwiększyć ilość nasienia?

Warto włączyć do swojego menu produkty bogate w antyoksydanty, witaminy z grupy B, witaminę E, C, L-karnitynę, n-acetylocysteinę, koenzym Q10, cynk, selen, kwas foliowy oraz likopen. Zalecane jest spożywanie produktów pełnoziarnistych, bananów, ananasów, jajek, ciemnej czekolady, czosnku, wołowiny, ryb. Ograniczyć z kolei należy wysoko przetworzone produkty, fast-food, słodycze i napoje gazowane – jeśli chodzi o jakość spermy pod kątem zajścia w ciążę, zwłaszcza te z plastikowych butelek, ponieważ bisfenol w nich zawarty ma bardzo negatywny wpływ na plemniki.

Przyczyną małej ilości spermy mogą być czynniki cywilizacyjne, jak stres, przepracowanie, przemęczenie. Styl życia mężczyzny jest kluczowy dla jego obfitego wytrysku, jego satysfakcji ze stosunku, jego płodności. Kolejnymi więc czynnikami, które mogą wpłynąć na powyżej wymienione aspekty zdrowia intymnego mężczyzny są brak ruchu (siedzący tryb życia), nadwaga, stosowanie używek. 

Jak zwiększyć ilość nasienia?

Na jakość spermy ogromny wpływ ma również przegrzewanie. W worku mosznowym panuje temperatura niższa o średnio 3-4°C od temperatury ciała mężczyzny, co stwarza plemnikom idealne warunki do rozwoju. W wyniku wzrostu temperatury moszny następuje obumieranie spermatocytów, z których powstają plemniki. Wzrost temperatury może nastąpić w wyniku np. choroby z wysoką gorączką, ale również może nastąpić w wyniku czynników zewnętrznych, jak np. noszenie obcisłych spodni lub nieprzewiewnej bielizny. W trosce o wysoką jakość spermy należy zatem unikać opalania się, wizyt w saunie, długich, gorących kąpieli, noszenia przyległych spodni i bielizny. Warto zwiększyć aktywność fizyczną, ponieważ naukowo udowodnionym faktem jest, że siedzący tryb życia negatywnie wpływa na jądra.

Do zwiększenia ilości spermy może doprowadzić również wstrzemięźliwość seksualna. Spokojnie. Nie chodzi o wielotygodniowe wstrzymywanie się od aktywności seksualnej, jednak badania wskazują, że codzienne współżycie przekłada się na słabszą jakość i mniejszą ilość spermy i zalecają, by w celu podniesienia tych parametrów pozwolić sobie na regenerację i uzupełnienie rezerw ok. 1-3 dni. To najbardziej optymalny czas, ponieważ dłuższa wstrzemięźliwość – powyżej 10 dni, może negatywnie wpłynąć na budowę główki plemników.

Oręża do walki o dużą ilość i prawidłową jakość spermy dostarcza również natura. W kwestii naturalnych metod poprawy parametrów nasienia szczególnie polecany jest żeń-szeń, nasiona kozieradki i olej lniany.

Istnieje wiele suplementów, które pomagają zwiększyć ilość i podnieść jakość spermy

Jak szybko i skutecznie zwiększyć wytrysk?

Poza udzieleniem lakonicznej odpowiedzi, że należy zadbać o zdrowy tryb życia warto na tym etapie wspomnieć również o różnego rodzaju suplementach, które zwiększają produkcję spermy. Wśród naszych stałych Klientów najbardziej popularnymi produktami o tym właśnie działaniu są: Cum Plus Strong oraz Cum On. Naszym typem, pod względem analizy składu jest Cum Enhancer.

Warto również zwrócić uwagę na kuracje suplementacyjne, na których pierwsze efekty co prawda przychodzi poczekać dłużej, jednak oparte są one na uzupełnieniu braków oraz są one bardziej długotrwałe. Tutaj godnym polecenia z uwagi na doskonały stosunek ceny do jakości jest Penis Complete oraz suplement Sperm Master, który obiecuje zauważalną poprawę ilości spermy już po 2 tygodniach.

Panów ciekawych tematu zwiększenia ilości i jakości spermy, a tym samym zwiększenia satysfakcji ze stosunku, pewności siebie i płodności, zapraszamy jak zwykle po wyczerpujące informacje do kontaktu osobistego zarówno w naszym salonie przy ul. Kobierzyńskiej 220 w Krakowie, jak również do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przy pomocy Messengera, aplikacji Whatsapp czy przez czat na naszej stronie.

Justyna Gońka

Justyna Gońka nie znosi bezruchu, nie zatrzymuje się ani na chwilę i każdą minutę spędza aktywnie, nie tylko fizycznie, ale również zawodowo, z prawdziwym kunsztem żonglując swoimi obowiązkami. Jej organizacja jest rzeczą godną podziwu i naśladowania, pozwalającą jej na godzenie swojej pracy z życiem osobistym z prawdziwą wirtuozerią. Praca w Erotic Med, prowadzenie własnej praktyki jako Sex Coach, tworzenie własnej marki Just You dzieli z byciem szczęśliwą małżonką i zapaloną crossfiterką. Jej pasją jest sport i podróże, które pozwalają jej na zmianę perspektywy i są dla niej inspiracją do tworzenia i rozwoju. To właśnie ciągły rozwój jest celem i sensem jej życia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *