Edukacja seksualna

Punkt G – jak go znaleźć i stymulować u kobiet?

Co to jest punkt G

Czy punkt G to tylko miejska legenda? Czy to wymysł kolorowych magazynów, by zmotywować kobiety do szukania fizycznej przyjemności? Czy to jakiś narząd lub gruczoł? Jaką on w zasadzie pełni rolę? Co to jest punkt G i gdzie znajduje się punkt G u kobiety – te pytania padają nad wyraz często, dlatego postanowiłyśmy pomóc w znalezieniu na nie odpowiedzi. Zebrałyśmy garść najważniejszych i najpraktyczniejszych informacji o tym, jak znaleźć punkt G i w jaki sposób go stymulować.

​Czy punkt G istnieje?

​Punkt G to nie mit, choć faktycznie przyjmuje się, że nie każda kobieta go posiada. Nazwa „punkt” również wiele osób wprowadza w konsternację, ponieważ jest to raczej niewielka przestrzeń, która znajduje się mniej-więcej na przedniej ściance pochwy na wysokości ok. 3-6 cm od jej wejścia. Obszar ten ma ok. 1×1 cm do 2×2 cm, więc jego powierzchnia jest dosyć niewielka. Prawdopodobnie dlatego tak przewrotnie nazywany jest punktem.

Nazwa punktu G wzięła się od nazwiska Ernsta Gräfenberga, niemieckiego lekarza, który pierwszy opisał tą strukturę. Wokół punktu G do dziś jest wiele kontrowersji, choć wiele osób twierdzi, że organoleptycznie doświadczyła jego istnienia. To prawda, jeśli kobieta jest odpowiednio pobudzona, obszar ten zmienia swoją strukturę na nieco twardszą i mocniej pofałdowaną w stosunku do reszty otaczającej go tkanki. Często więc porównywany jest do rodzynki. Jest on mocno unerwiony i jego stymulacja faktycznie może prowadzić do silnego, intensywnego orgazmu, dlatego kobiety często stawiają takie przeżycie za punkt honoru. Jednak wielu naukowców zajmuje stanowisko, że cały obszar wzdłuż cewki moczowej jest bogato unerwiony i jego stymulacja właśnie może owocować doświadczeniem erotycznej nirwany.

​Jak znaleźć punkt G?

​Niezależnie, czy szukasz go u siebie czy u swojej partnerki, musisz pamiętać o jednej kluczowej rzeczy. Jeśli właścicielka pochwy nie będzie odpowiednio pobudzona, namierzenie go będzie znacznie trudniejsze, a może nawet niemożliwe. Pod wpływem erotycznej stymulacji również ten obszar szybko się aktywizuje, stając się bardziej nabrzmiałym i wyraźnie wyczuwalnym.

Zatem do poszukiwań konieczne będą przygotowania w postaci rozpalającej zmysły gry wstępnej. Kiedy ten krok już został wykonany, najlepiej będzie użyć zwróconego opuszkiem w stronę przedniej ściany pochwy palca (lub dwóch). Takim organicznym narzędziem wykonuj zygzakowaty ruch od prawej do lewej strony, badając pod powierzchnią palców jak najdokładniej całą ściankę.  Można wykonywać również ruchy pionowe z góry w dół, trzeba jednak uważać, aby wyznaczone w ten sposób pasy stymulacji znajdowały się tuż obok siebie. Metoda poszukiwań ma przede wszystkim być przyjemna dla samej eksploatowanej w ten sposób posiadaczki pochwy, dlatego warto zadbać również o odpowiedni poziom nawilżenia okolic intymnych.

​Stymulacja punktu G i orgazm pochwowy

​Czy orgazm pochwowy to naprawdę taka wielka rzecz? Czy deklasuje on stary, dobry orgazm łechtaczkowy? Czy to zupełnie nowy poziom erotycznego wtajemniczenia? Przede wszystkim zapomnijcie o podziałach orgazmów na gorsze i lepsze – każdy orgazm to zalewająca ciało fala rozkoszy, tylko osiągana za pomocą różnych metod. Czy efekt także jest różny?

Tak. Orgazm następujący w wyniku stymulacji tego obszaru jest intensywny, choćby dlatego bardzo warto eksperymentować z aktywizacją tych rejonów. Takie próby odkrycia własnych lub Partnerki stref erogennych może mieć jedynie pozytywne następstwa. Świadomość własnego ciała oraz tego, co daje mu przyjemność, jest bardzo ważna. Ostatecznie mamy w życiu tylko to jedno ciało i winni mu jesteśmy zadbanie o jego dobre samopoczucie. Poznanie jego reakcji na rozmaite bodźce, zwłaszcza jeśli te są tak pozytywne, to podstawa bliskiej relacji z naszą zewnętrzną powłoką.

Efektywna stymulacja punktu G

Mechaniczna stymulacja punktu G może odbywać się zarówno przy pomocy palca, jak i przy pomocy penisa. Można również w sposób bardzo satysfakcjonujący stymulować go za pomocą gadżetów erotycznych. Wyjątkowo doskonale sprawdzą się w tej roli wibratory z wierzchołkiem zakrzywionym w stronę frontowej ścianki pochwy.

Wiele gadżetów spełnia te kryteria, a producenci prześcigają się w pomysłach na sposoby coraz bardziej wyjątkowych rodzajów podrażniania tego czułego obszaru. Niżej wymienione propozycje wydają nam się wyjątkowo ciekawe i warte uwagi.

Mocne drgania i prążkowana struktura pofałdowanego wibratora marki Fun Factory ma zapewnić maksimum pozytywnych bodźców jego użytkowniczce. Charakterystyczne zakrzywienie pozwala na precyzyjne dotarcie do celu i punktową stymulację kobiecego punktu G. Z kolei marka Lelo opracowała niewielki wibrator o bardzo unikatowym kształcie, którego okrągłą podstawa wibrując stymuluje łechtaczkę, a niewielka wypustka, przeznaczona do punktu G, wykonuje płynne, rotujące ruchy. Kolejny, bardzo ciekawy wibrator wykonuje ruch przypominający zginającego się i rozprostowującego palca. Jego wierzchołek unosi się i opada rytmicznie dając użytkowniczce wyjątkowe doznania.

To jednak tylko trzy najciekawsze, naszym zdaniem, propozycje. W salonie stacjonarnym przy ulicy Kobierzyńskiej 220 oraz w sklepie internetowym w dziale wibratorów do punktu G znajdziecie dużo więcej oryginalnych propozycji i pomysłów na stymulację tej wyjątkowo erogennej strefy kobiecego ciała. Jeśli macie jakieś pytania – z przyjemnością na nie odpowiemy, zapraszamy do kontaktu.

Karolina Sokołowska

Karolina Sokołowska opowiada Klientom Erotic Med tyle ciekawostek o gadżetach, faktów o ludzkiej anatomii, działaniu różnych afrodyzjaków, że funkcja edukatora w zasadzie przyszła naturalnie. Jej motywacją do ciągłego poszukiwania niuansów są ludzkie historie. Wsłuchuje się w nie z uwagą i zrozumieniem, starając się udzielić obszernych i rzetelnych odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Ciągle pracuje nad tym, aby poszerzyć swoją wiedzę we wszystkich dziedzinach, które mogą mieć wpływ na udane życie erotyczne, widząc sporo do zrobienia w temacie edukacji na tematy, które dotychczas nie były traktowane wyczerpująco.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *