Edukacja seksualna

Wpływ intensywnych treningów na libido

Jak sport działa na libido?​​

Temat libido jest bardzo złożony i zależy od wielu różnych czynników, Wielokrotnie był już przez nas poruszany np. w kontekście środków podnoszących kobiece libidowpływu wieku na libido, a także przebytej ciąży i porodu. Dziś dowiemy się jaki wpływ ma na ochotę na seks poważne podejście do sportu.

Ciało to nasza świątynia. Każdy z nas ma tylko jedno, więc wiele z nas stara się o nie zadbać jak najlepiej. Metod utrzymania się jak najdłużej w doskonałej kondycji jedni doszukują się w dietach pełnych witamin, medytacji, zabiegach spa, masażach lub w aktywności fizycznej.

Wszystkie te formy troski o siebie wydają się być racjonalne i zupełnie nieszkodliwe, w końcu mówi się, że sport to zdrowie. Wysportowane, umięśnione ciało jest w naszych wyobrażeniach wręcz ucieleśnieniem seksu. Czy więc maksymalne oddanie treningowi i wysiłkowi fizycznemu sprzyja wcieleniu się w boga seksu? Czy doskonała kondycja fizyczna przekłada się na szczyt formy w łóżku? 

Pogoń za idealną formą i sylwetką

Zazwyczaj kiedy myślimy o zmianie swojego życia i podchodzimy do tego naprawdę poważnie, jedne decyzje pociągają następne. Angażujemy się coraz bardziej, widząc pierwsze efekty czujemy przypływ motywacji do dalszego działania. Kolejne sukcesy zachęcają nas do podążania tą spiralą i ciągłe podnoszenie sobie poprzeczki. Sport nie tylko sprawia, że w naszym ciele uwalniają się endorfiny i serotonina, jest doskonałą metodą na rozładowanie emocji.

Lepsze samopoczucie, to większa pewność siebie, a lepsza kondycja to też lepsza forma w łóżku. Nasuwa się prosty wniosek, że sport wpływa na libido tylko w pozytywny sposób. Kolejne źródła wskazują ​​pozytywne korelacje pomiędzy sportem, a seksem, co więc mogłoby pójść nie tak? Czy trening i dieta mogą sprawić, że libido, zamiast magicznie poszybować poza skalę, spadnie niemal do zera?

 Sport wciąga i uzależnia, wyniki motywują do coraz większych restrykcji

Dieta ma wpływ na libido

Wciągnięci w świat fitness szybko się orientują, że odpowiednia dieta jest niezbędna, by osiągnąć maksimum wyników. Ciągłe dążenie do osiągnięcia jak największej masy mięśniowej przy jednoczesnym jak najniższym współczynniku tkanki tłuszczowej skłania do narzucenia sobie surowego rygoru i deficytu kalorycznego. Na początku nie odczuwamy tego tak bardzo, ponieważ motywacja do zmian oraz radość z pierwszych sukcesów dodaje nam energii do działania.

Jednak prawda jest taka, że każda czynność, którą wykonujemy, czy to bieg w maratonie, czy leżenie przed telewizorem „kosztuje” nasz organizm odpowiednią ilość kalorii. Niskokaloryczna dieta może sprawić, że organizm będzie chciał oszczędzać te kalorie na podtrzymanie funkcji życiowych, wyłączając pokusy trwonienia ich na np. miłosne igraszki.

Restrykcje w postaci mniejszej ilości przyjmowanych kalorii oraz zwiększonej aktywności fizycznej, choć dla nas mogą być prekursorem zmian na lepsze, dla organizmu wiążą się z dużym stresem. Nadmierny stres z kolei może przełożyć się na nerwowość, rozdrażnienie, bezsenność i chroniczne zmęczenie. W takich okolicznościach ochota na seks schodzi na dalszy plan. Dlatego odpowiednia dieta i plan treningowy są ważne nie tylko dla osiągnięcia najlepszych wyników, ale również dla udanego pożycia z Partnerem/Partnerką. 

Treningi i dieta to duży stres dla organizmu, który nie jest obojętny również dla funkcji seksualnych

Sport działa pozytywnie na libido – w racjonalnej ilości 

Chroniczne zmęczenie, problemy ze snem, apatia i brak energii to cena jaką przychodzi zapłacić za źle zbilansowaną dietę oraz zbyt intensywne treningi, a także obniżenie poziomu tkanki tłuszczowej poniżej normy. Zamiast młodego boga seksu raczej uczynią z nas apatyczne zombie. Życie od treningu do treningu, wysiłek fizyczny ponad własne możliwości oraz ciągłe narażanie organizmu na stres przynoszą odwrotny, niż spodziewany efekt.

Wspierające funkcje seksualne suplementy diety przychodzą z pomocą wyjałowionemu organizmowi. Zawierają one z reguły kompozycje ziół uważanych za silne afrodyzjaki, by wzmocnić erekcję i zwiększyć libido i ochotę na seks. Pełnymi pozytywnych, naturalnych składników są na przykład suplement Pure Moringa w wersji dla kobiet i dla mężczyzn, którego podstawowym składnikiem jest właśnie Moringa. Zawiera ona dużo żelaza, dzięki czemu pomaga zwalczyć chroniczne zmęczenie oraz boru, który jest ważny dla prawidłowej pracy mózgu.

W wyniku przyjmowanych suplementów sportowcy często nie chcą lub nie mogą eksperymentować z dokładaniem kolejnych kapsułek. Dlatego często polecamy im kosmetyki wspomagające ochotę i gotowość do odbycia stosunku z zewnątrz. Takimi kosmetykami są żele erekcyjne dla Panów oraz stymulatory do łechtaczki dla Pań, które ułatwiają podniecenie i sprawiają, że pieszczoty okolic intymnych wydają się być intensywniejsze i przyjemniejsze.

Jednymi z najbardziej lubianych żeli wspomagających wzwód jest żel Maral, który poza mocnym składem ma potwierdzenie skuteczności od wielu naszych Klientów. Temat stymulatorów do clitoris jest dość rozległy i wybór jest tutaj naprawdę bardzo duży, jednak najbardziej polecanymi przez nas środkami są niezmiennie Zestra oraz żel potęgujący doznania marki YesForLove.

Wysportowana sylwetka kojarzy się ze zdrowiem i dobrą kondycją, czy zawsze jest to prawidłowość?

Co zaś się tyczy starej maksymy: sport to zdrowie, to podpisujemy się pod nią z wielkim entuzjazmem, jednak z zaznaczeniem, że wszystko ma swój umiar i granice, po przekroczeniu której zamienia się w niezdrową obsesję. Dbajmy o siebie, nie tylko o swoje piękne ciała, ale również o swoje siły witalne i energię do cieszenia się choćby momentami spędzonymi na miłosnych igraszkach.

Karolina Sokołowska

Karolina Sokołowska opowiada Klientom Erotic Med tyle ciekawostek o gadżetach, faktów o ludzkiej anatomii, działaniu różnych afrodyzjaków, że funkcja edukatora w zasadzie przyszła naturalnie. Jej motywacją do ciągłego poszukiwania niuansów są ludzkie historie. Wsłuchuje się w nie z uwagą i zrozumieniem, starając się udzielić obszernych i rzetelnych odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Ciągle pracuje nad tym, aby poszerzyć swoją wiedzę we wszystkich dziedzinach, które mogą mieć wpływ na udane życie erotyczne, widząc sporo do zrobienia w temacie edukacji na tematy, które dotychczas nie były traktowane wyczerpująco.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *