Edukacja seksualna,Porady dla par

Cuckolding – co to jest?

Cuckolding – co to takiego?

​Temat cuckoldu/cuckoldingu został już wcześniej u nas wspomniany przy okazji tematu swingowania. To jednak dwie zupełnie różne rzeczy, a w związku ze wzrostem Waszego nim zainteresowania, postanowiłyśmy uczynić go bohaterem osobnego artykułu. 

Co to cuckolding i czy to „zabawa” dla każdego? Już staram się wyjaśnić. Mam ogromny opór, przed nazwaniem go grą lub zabawą. To przecież nie tak, że po wszystkim chowamy planszę czy karty do szuflady i zapominamy o nich, dopóki znów nie przyjdzie nam ochota „zagrać”. To bardziej fetysz, sposób życia i czerpania erotycznej satysfakcji. Cuckolding – zdrada kontrolowana, która polega na doznawaniu podniecenia i seksualnej przyjemności z seksu Osoby Partnerskiej z innym Partnerem/Partnerką. Jeśli to kobieta jest Osobą Zdradzaną, możecie spotkać się z nazwą cucqueaning.

Dziś nadal dzielenie się Partnerami budzi skrajne emocje w wielu osobach. Swingowanie, poliamoria czy cuckolding dla jednych są szczytem erotycznych fantazji, dla innych czymś zupełnie niedopuszczalnym. Wielu z Was jest po prostu ciekawych, i to oczywiście naturalne, że poszukujecie dla siebie silnych wrażeń. Jeśli czujecie, że być może cuckold to jest to, czego chcecie spróbować, mam nadzieję, że ten artykuł ułatwi Wam decyzje.

Cuckolding - co to jest?

​Jakie korzyści może ktoś czerpać ze świadomości, że jego/jej Partner/Partnerka uprawia seks z inną osobą? Zwykle zdrada kojarzy się z zazdrością, uczucia bycia oszukaną/oszukanym, utratą zaufania. Jednak wyjątki od tej reguły, jak się okazuje, wcale nie są rzadkie. Niektórych sama myśl o tym, że ich Osoba Partnerska mogłaby się oddać chwili zapomnienia i pójść na całość z kimś zupełnie innym, przyprawia o dreszczyk podniecenia. O co chodzi w takim układzie? 

Cuckolding – podniecający fetysz

Co w nim jest dla zdradzanej osoby? Otóż teorie są dwie. Jedna z nich mówi o tym, że ta erotyczna ekscytacja, jaką czuje osoba zdradzana widząc, że jej Partner/Partnerka oddaje się trzeciej osobie wynika z potrzeby bycia poniżonym. Dlatego wiele z dobrowolnie zdradzanych osób osobiście bierze udział w akcie w roli obserwatora lub jest raczonych pikantnymi szczegółami z wydarzenia poprzez nagrania, filmiki, późniejszą relację lub wiadomości tekstowe. Czasem nawet aktywnie biorą udział w poszukiwaniu Partnera/Partnerki a nawet doglądają komfortu kochanków podczas intymnej sytuacji, a nawę im usługują.

Druga teoria mówi, że osoby, które odczuwają podniecenie lub satysfakcję erotyczną podczas gdy Osoba Partnerska uprawia seks z inną osobą są osobami pewnymi swojej pozycji i relacji. Nie odczuwają one zazdrości a raczej są pobudzone faktem, że ich Partner/Partnerka jest obiektem pożądania innej osoby.

Cuckolding - co to jest?

Zasady kontrolowanej zdrady

​Meandry ludzkiej seksualności często są zwodnicze. Łatwo zagubić się na grząskim gruncie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że do gęsiej skórki, przyspieszonego oddechu i pędzącej do narządów płciowych krwi dochodzą jeszcze uczucia i emocje. A ten koktail czasem jest wybuchowy. Dlatego takie doświadczenia odbywać się muszą niczym w laboratorium, według ściśle określonych zasad. 

Raz ustalone procedury powinny być niczym kompas, dawać poczucie stałego lądu dla wszystkich trzech stron. Osoba Zdradzana jest Partnerem/Partnerką o większym priorytecie. To tylko od ustaleń osób zainteresowanych zależy, czy Kochanek/Kochanka będzie opuszczać dom Pary zaraz po zdradzie, czy też będzie spędzać z Osobą Zdradzającą więcej czasu i flirtować z nią również poza łóżkiem. Także forma zaspokojenia ciekawości Osoby Zdradzanej jest kwestią indywidualnych ustaleń. Może to być obserwowanie akcji z sypialni, z krzesła stojącego zaraz obok łóżka, ale równie dobrze dla osoby zdradzanej może być nagrywany filmik, lub po prostu może ona oczekiwać szczegółowej relacji ze zdrady.

Jak zakomunikować chęć cuckoldingu

Jak się przyznać, że myśl o byciu zdradzoną/ym przyprawia o podniecenie? Przede wszystkim trzeba ustalić wartość tej potrzeby dla samej/samego siebie. Czy jest to coś, co jest absolutnym warunkiem satysfakcji w związku, czy jest to coś, co można zastąpić alternatywą. Fikcyjna zdrada lub cyberzdrada, może być bardziej akceptowana przez Partnera/Partnerkę. Być może cuckold jest tylko kuszącą fantazją? Po zakomunikowaniu Partnerowi/Partnerce tego pragnienia zostanie dla Niej/Niego otwarta droga do ewentualnej przyszłej zdrady. Jeśli Ona/On będzie mieć kiedyś na to ochotę, możecie powrócić do tematu.

W zależności od tego, jak ważny jest to element, należy szczerze zakomunikować swoje oczekiwania Osobie Partnerskiej. Pamiętajmy, że w związku ważne są potrzeby dwóch osób. Szanując je wzajemnie należy zawsze dążyć do kompromisu i takich rozwiązań, które zadowolą jedną stronę, nie krzywdząc jednocześnie drugiej. Remedium może być pomoc Sex Coacha, który pomoże w najodpowiedniejszy sposób w komunikacji. Zarówno komunikacji potrzeb, jak komunikacji obaw. Taki kompromis jednak nie zawsze jest możliwy.

Cuckolding - co to jest?

Zalety i zagrożenia cuckoldingu

​Pierwsze doświadczenia w temacie zdrady wiążą się zawsze z ogromnym stresem. Stresem wywołanym nie tylko znalezieniem się w zupełnie nowej sytuacji życiowej. Nie pomaga fakt, że stoi ona w opozycji do przyjętych ogólnie, monogamicznych norm. Osoby Zdradzające są niepewne reakcji Osoby Zdradzanej. Obawiają się, że po fakcie jednak nie będzie ona mogła przejść nad tym do porządku dziennego. Osoby Zdradzane mogą obawiać się, że Partner/Partnerka rozwinie głębszą relację z Kochanką/Kochankiem i będzie chciał/a zakończyć aktualny związek.

Pewnym jest, że takie eksperymenty zmieniają kształt związku i są to zmiany permanentne. Czujecie, że cuckolding to jest coś o czym obydwoje marzycie od lat? Takie doświadczenie może być dla Was krokiem we właściwą stronę. A może traktujecie to jako sposób na nudę w sypialni? Zatem może warto jednak najpierw wykorzystać inne metody rewitalizacji życia erotycznego. Rozumiecie swoje potrzeby, sygnały wysyłane przez Osoby Partnerskie i znacie swoje granice, wasz związek jest silny a emocje poukładane. Wspólny rozwój seksualny, eksplorowanie tego, co leży poza utartymi schematami i strefą komfortu może być dodatkowym jego spoiwem. Jeśli jednak pomysły testowania ciekawych fetyszy biorą się z poczucia niespełnienia, niedosmaku i rozmijających się potrzeb w związku, takie skoki na głęboką, wzburzoną wodę mogą wam poważnie zaszkodzić.

Karolina Sokołowska

Karolina Sokołowska opowiada Klientom Erotic Med tyle ciekawostek o gadżetach, faktów o ludzkiej anatomii, działaniu różnych afrodyzjaków, że funkcja edukatora w zasadzie przyszła naturalnie. Jej motywacją do ciągłego poszukiwania niuansów są ludzkie historie. Wsłuchuje się w nie z uwagą i zrozumieniem, starając się udzielić obszernych i rzetelnych odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Ciągle pracuje nad tym, aby poszerzyć swoją wiedzę we wszystkich dziedzinach, które mogą mieć wpływ na udane życie erotyczne, widząc sporo do zrobienia w temacie edukacji na tematy, które dotychczas nie były traktowane wyczerpująco.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *