Edukacja seksualna

Swingowanie – wszystko, co chcielibyście wiedzieć

​Zamiana partnerów – kim są Swingersi?

Swingersi to osoby będące w stałym związku, które decydują się na uprawianie seksu z innymi parami. Co jest motywacją takich zachowań? Dla jednych to ciekawość, dla innych to sposób, by ożywić związek, wnieść do niego odrobinę świeżości albo szansa na zastrzyk adrenaliny i jedyna perspektywa osiągnięcia satysfakcji erotycznej. Czasem powodem są także wyższe potrzeby seksualne jednego z partnerów. Dla niektórych zamiana partnerów to wręcz naturalna potrzeba.

Bez względu na to jaki powód skłania Was do myślenia o swingowaniu, to musicie wiedzieć, że choć perspektywa uprawiania seksu z innymi osobami za zgodą i przyzwoleniem, a często nawet pod okiem Partnera/Partnerki może wydawać się bardzo intrygująca, niesie ona nie tylko same zalety, ale również szereg zagrożeń dla Waszego związku.

Swingować możesz zarówno jeśli jesteś związku, jak jeśli jesteś singlem

Czy zamiana partnerów seksualnych jest dla wszystkich?

Często, kiedy do łóżka zakrada się rutyna, pojawia się pokusa, by wpuścić do sypialni kogoś innego, a tym samym znacznie podnieść w niej temperaturę. Układ 2 na 2 wydaje się najbardziej sprawiedliwy – obydwoje dostajecie nowych partnerów, nowe doświadczenia, obydwoje jesteście tak samo zaangażowani. Wydaje się więc idealnym rozwiązaniem zaprosić do wspólnej zabawy inną parę. Aktualnie znalezienie Partnerów do Swingowania jest naprawdę bardzo proste. W dobie internetu oraz emancypacji seksualnej dotarcie do osób o podobnych pragnieniach jest ułatwione. Zanim jednak zaczniecie poszukiwania, warto zastanowić się, czy ta forma kontaktu przyniesie więcej korzyści, czy szkód dla Waszego związku. 

Swingowanie nie jest dla wszystkich – to już niemal oklepany frazes. Jednak nie chodzi tu o to, że do Swingowania potrzebna jest jakaś specjalna licencja, a o to, że konieczne są pewne indywidualne (ale również związkowe) predyspozycje. To doświadczenie, które przeżyjecie razem zarówno w kwestii przyjemności, ale również, jakby nie było, zdrady, dlatego musicie odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim jak będziecie czuć się widząc, że Partner/Partnerka uprawia seks z inną osobą?

Często do zapraszania osób trzecich do intymnej sfery życia przekonuje jeden z Partnerów, a drugi po prostu ulega namowom. W rezultacie może zdarzyć się, że dojdzie do naruszenia granic tej osoby, będzie ona czuć się niekomfortowo, mieć poczucie winy lub dozna wręcz krzywdy emocjonalnej. Jeśli liczycie, że to doświadczenie naprawi to, co psuje się w Waszym związku, niestety okazać się może, że tylko pogłębi dystans między Wami. Tylko solidne, zrównoważone związki mogą przejść przez próbę zazdrości i wyjść z niej bez szwanku. Nawet jednorazowa zamiana partnerów sprawia, że nic już nie jest takie samo. Choć wspólna zabawa kiedyś się skończy, to żal i wyrzuty sumienia mogą trwać wiele dłużej.

Aby móc wspólnie cieszyć się brakiem ograniczeń i całkowitą wolnością musicie być przekonani, że obydwoje jesteście tak samo pewni chęci rozpoczęcia tej przygody. Przedyskutujcie wszystkie wasze obawy, wyobrażenia, lęki i wątpliwości. Zazdrość zawsze się pojawia, jednak jeśli potraficie nią zarządzać i jesteście pewni swoich wzajemnych uczuć, taka forma aktywności erotycznej może zbudować między Wami jeszcze większe poczucie więzi.

Zamiana Partnerów może dostarczyć sporej dawki adrenaliny

Jak zacząć Swingowanie

Jak już wspominałam znalezienie Partnerów do wspólnej zabawy nie jest dziś problemem. Internet jest dużym ułatwieniem, ale jeśli wolicie analogiczne sposoby poznawania ludzi, możecie wybrać się na swingers party. W specjalnych klubach na tematycznych imprezach spotykają się osoby o podobnych zainteresowaniach i pragnieniach. Jeśli sądzisz, że takie imprezy to dzikie, zwierzęce orgie bez żadnych zasad, to bardzo się mylisz. Miejsca takie mają swoje regulaminy oraz dress cody.

Główną zasadą jest „wszystko możesz, nic nie musisz”, co w praktyce oznacza, że nie powinniście odczuwać żadnej presji, aby zrealizować to co zaplanowaliście, jeśli będzie mieć jakieś wątpliwości. Możecie wystąpić w roli obserwatorów, możecie pozwalać wyłącznie na pieszczoty bez stosunku, wyłącznie od Was zależy z kim i jak daleko się posuniecie. Uczestnicy swingersowych imprez sami określają własne granice, a regulaminy zazwyczaj stanowią, aby respektować granice postawione przez innych. Na niektórych spotkaniach single i singielki są mile widziani, inne eventy organizowane są wyłącznie dla par.

Na imprezach swingerskich zazwyczaj obowiązuje dress code

W klubach dla swingersów obowiązuje również dress code – w zależności od miejsca może się on różnić, dlatego zawsze warto dokładnie przeczytać regulamin. Z reguły Panie mają większe pole do popisu, jeśli chodzi o kreacje – zazwyczaj występować mogą w bieliźnie erotycznej, seksownych kreacjach lub w ręczniku. Warto postawić na coś nie tylko efektownego, ale przede wszystkim na coś, w czym można poczuć się swobodnie – kuszący komplet bielizny z pasem do pończochprześwitująca koszulka lub seksowne body spełnią wszystkie te kryteria.

Od Panów najczęściej wymaga się czarnych bokserek lub ręczników. Uczestnicy często proszeni są o zadbanie o obuwie zmienne – w tej kwestii również obowiązują różne zasady w różnych miejscach. Tam, gdzie przychylnie patrzy się na działający na męską wyobraźnię strój, Panie często wybierają kuszące sukienki. Mała czarna z prowokującymi prześwitami wydaje się wręcz stworzona, by przykuwać uwagę potencjalnych partnerów.

W ofercie marki Noir Handmade odpowiedni do sytuacji (i regulaminu) strój znaleźć mogą nie tylko Panie, ale i Panowie. Czarne bokserki z materiału wetlook, przywodzącego na myśl skórę, ciasno opinające ciało również nie pozostaną niezauważone. Intrygujący wizerunek to coś, o co warto zadbać, by dodać sobie pewności siebie i móc uwolnić swój potencjał.

W naszym salonie stacjonarnym przy ul. Kobierzyńskiej 220 mamy wiele propozycji, które zdecydowanie pomogą w realizacji najśmielszych fantazji. Wspólnie wybierzemy coś, co pozwoli poczuć się pewnie we własnej skórze i maksymalnie cieszyć się tym doświadczeniem.

Karolina Sokołowska

Karolina Sokołowska opowiada Klientom Erotic Med tyle ciekawostek o gadżetach, faktów o ludzkiej anatomii, działaniu różnych afrodyzjaków, że funkcja edukatora w zasadzie przyszła naturalnie. Jej motywacją do ciągłego poszukiwania niuansów są ludzkie historie. Wsłuchuje się w nie z uwagą i zrozumieniem, starając się udzielić obszernych i rzetelnych odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Ciągle pracuje nad tym, aby poszerzyć swoją wiedzę we wszystkich dziedzinach, które mogą mieć wpływ na udane życie erotyczne, widząc sporo do zrobienia w temacie edukacji na tematy, które dotychczas nie były traktowane wyczerpująco.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *