Edukacja seksualna

Czy muszę używać lubrykantu?

Czy muszę używać żele nawilżające w trakcie zbliżenia?

Stosowanie lubrykantów nawilżających w trakcie stosunku oraz podczas używania gadżetów erotycznych uprzyjemnia aktywność. Wcale nie trzeba mieć problemów z naturalnym nawilżaniem, aby używać lubrykanty. Klienci w naszym salonie Erotic-Med w Krakowie bardzo często sięgają po różnego rodzaju środki nawilżające. Wszystkie żele dostępne u nas są testowane dermatologicznie i zostały wykonane z najwyższej jakości komponentów.

W wyniku podniecenia Twoje ciało zaczyna produkować naturalny lubrykant. Brak lubrykacji powoduje, że stosunek zamiast przyjemnego może być bolesny. 

Co może powodować brak odpowiedniego nawilżenia?

  • zbyt krótka gra wstępna – nie jesteś jeszcze gotowa do odbycia stosunku
  • suchość pochwy może występować w okresie połogu lub menopauzy
  • niektóre schorzenia, np. cukrzyca lub infekcja pochwy
  • niektóre leki, np. leki antyhistaminowe, kuracje hormonalne i antybiotyki
  • czynniki psychologiczne – blokady na skutek przebytych doświadczeń, stres 

Dajcie sobie jeszcze chwilę pieszczot zanim przystąpicie do penetracji lub…

Jak sobie poradzić z suchością pochwy?

…użyj bezpiecznego lubrykantu, który sprawi, że będziesz gotowa do zbliżenia niemal natychmiast.

A jeśli zastanawiasz się jaki lubrykant będzie dla Ciebie odpowiedni?

zobacz poniżej…

  • Lubrykanty na bazie silikonu – kuszą długotrwałym efektem nawilżenia i poślizgu, można je stosować również w środowisku wodnym. Niestety nie nadają się do stosowania z większością gadżetów erotycznych.
  • Lubrykanty na bazie wody – najbardziej przypominają naturalną lubrykację. Są bezpieczne zarówno dla ciała, jak i dla zabawek erotycznych.
  • Lubrykanty na bazie olejów – dają przyjemny efekt natłuszczenia, jednak przez wzgląd na tłustą konsystencję nie są polecane do użytku wewnętrznego. Nie mogą być także używane z prezerwatywami.

 A jeśli na temat lubrykantów zechcesz dowiedzieć się więcej – przeczytaj nasz poradnik: Czym jest lubrykant? Jak wybrać odpowiedni środek nawilżający?

#eroticmed #sexshopkrakow

Justyna Gońka

Justyna Gońka nie znosi bezruchu, nie zatrzymuje się ani na chwilę i każdą minutę spędza aktywnie, nie tylko fizycznie, ale również zawodowo, z prawdziwym kunsztem żonglując swoimi obowiązkami. Jej organizacja jest rzeczą godną podziwu i naśladowania, pozwalającą jej na godzenie swojej pracy z życiem osobistym z prawdziwą wirtuozerią. Praca w Erotic Med, prowadzenie własnej praktyki jako Sex Coach, tworzenie własnej marki Just You dzieli z byciem szczęśliwą małżonką i zapaloną crossfiterką. Jej pasją jest sport i podróże, które pozwalają jej na zmianę perspektywy i są dla niej inspiracją do tworzenia i rozwoju. To właśnie ciągły rozwój jest celem i sensem jej życia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *