Edukacja seksualna,Porady dla par

Jak działają afrodyzjaki?

Afrodyzjaki są znane i doceniane od wieków. Kiedyś sądzono, iż mają magiczne właściwości oddziałujące na pożądanie, płodność oraz satysfakcję seksualną. Dziś wiemy, że tego typu substancje wpływają po prostu na nasze zmysły. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dokładnie działają, zapraszamy do dalszej części artykułu.

Afrodyzjak – jak działa?

Od zarania dziejów wierzono, że odpowiednio skomponowane posiłki zawierające pewne przyprawy, owoce i zioła, mają wpływ na płodność oraz satysfakcję z pożycia seksualnego. Nawet słynny uwodziciel Giacomo Casanova wierzył w ich niezwykłą moc, dlatego regularnie sięgał po owoce morza.

Zatem, jak oddziałują na organizm substancje uważane za afrodyzjaki? Działanie tych pokarmów polega na pobudzeniu libido i zwiększeniu napięcia seksualnego. W starożytności uważano, iż doskonale sprawdzają się w leczeniu zaburzeń seksualnych. Dziś na rynku mamy specjalne preparaty pomagające w tego typu zaburzeniach, jednak afrodyzjaki nadal stosowane są jako środki pomocnicze.

Afrodyzjaki potrafią rozbudzić zmysły i pożądanie. Uważa się, że ich działanie może wynikać z faktu, iż oddziałują na niektóre receptory, wpływają na napięcie układu nerwowego oraz hormonalnego, a także uwalniają tlenek azotu.

Najpopularniejsze afrodyzjaki – po jakie produkty sięgnąć, aby pobudzić libido?

Gdy już wiesz, jak działa afrodyzjak, zapewne zastanawiasz się, jakie produkty wywołują najsilniejsze pobudzenie. Otóż za jedne z najskuteczniejszych uznawane są owoce morza. Zawierają wiele cennych pierwiastków, które podwyższają poziom testosteronu, zwiększają sprawność seksualną i poprawiają jakość nasienia.

Do bardzo popularnych afrodyzjaków zaliczają się również niektóre zioła. Szczególnie doceniany jest imbir, który intensywnie pobudza i rozgrzewa, a także czosnek używany niegdyś do produkcji napojów miłosnych. Do ziół uznawanych za afrodyzjaki zalicza się także bazylię czy lubczyk ogrodowy.

Afrodyzjaki można znaleźć również wśród warzyw. Jednymi z najpopularniejszych pobudzających libido są szparagi. Zawierają wapń poprawiający płodność oraz potas pozytywnie oddziałujący na mięśnie, również te wykorzystywane podczas stosunku. Ponadto szparagi są bogate w witaminę E, która skutecznie wpływa na ukrwienie genitaliów.

Jednak to nie jedyne warzywa podkręcające libido. Równie korzystnie oddziałują papryczki chili, które wydzielają endorfiny, czyli hormony szczęścia, a także przyspieszają tętno i zapewniają odczucia podobne do tych towarzyszących podczas stosunku.

Wśród warzyw pobudzających libido znajduje się także seler naciowy, nazywany viagrą dla kobiet i mężczyzn oraz szpinak czy buraki.

Skuteczne afrodyzjaki można znaleźć także wśród owoców. Do najpopularniejszych należą truskawki, ponieważ zawierają pierwiastki stymulujące syntezę testosteronu i poprawiają ukrwienie narządów płciowych. Do afrodyzjaków zaliczane są także banany czy awokado. Oba pobudzają pożądanie oraz produkcję hormonów – progesteronu, testosteronu, a także estrogenu.

Do bardzo popularnych afrodyzjaków zalicza się także czekolada, szczególnie ta zawierająca dużą ilość miazgi kakaowej. W celu pobudzenia seksualnego najlepiej sięgnąć po odmianę gorzką lub deserową. Te rodzaje doskonale wpływają na stymulację produkcji hormonów i skutecznie podnoszą poziom libido.

Afrodyzjaki nie tylko w kuchni!

Już wiesz, jak działają afrodyzjaki i jakie możemy wykorzystać w kuchni. Warto jednak pamiętać, że nie należą do nich jedynie żywność i przyprawy. Wśród nich znajdziesz również zapachy. Bardzo popularne jest piżmo – wydzielina z gruczołów okołoodbytniczych piżmowca syberyjskiego – wykorzystywane do produkcji perfum. Skutecznie oddziałuje na zmysły i wywołuje podniecenie.

Niezwykle cenionym afrodyzjakiem jest hiszpańska mucha, czyli wyciąg z chrząszcza pryszczela lekarskiego. Ta niezwykła substancja pobudza zakończenia nerwowe, pozytywnie wpływa na proces produkcji plemników, zwiększa ich ruchliwość, a także wywołuje silne podniecenie.

Magdalena Przebinda

Magdalena Przebinda dzieli swoją miłość pomiędzy rodzinę i pracę, której poświęca tyle samo troski, co swojemu synowi Antosiowi. Potwierdzą to Klienci, którzy składają zamówienia internetowe i mają przyjemność z nią porozmawiać na temat lepszych alternatyw dla wybranych produktów. Propozycje, które podsuwa, zawsze są przeanalizowane i dba ona o to, by do Klientów finalnie trafił produkt, który najlepiej spełni ich oczekiwania. Stara się, aby każde zamówienie trafiło do Odbiorcy jak najszybciej to tylko możliwe, w najwyższym skupieniu koordynując proces kompletacji zamówień.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *