Edukacja seksualna

Jak zajść w ciążę – poradnik dla starających się o dziecko

​Co może pomóc w staraniach o dziecko? 

Zdrowy tryb życia, unikanie używek, śledzenie cyklu miesięcznego, odpowiednia dieta, pozytywne nastawienie – powyższe propozycje to oczywiste czynniki, o które na pewno już zadbaliście. Jednak teraz, kiedy oczekujecie na symboliczne dwie kreski na teście ciążowym myślicie, co jeszcze możecie zrobić, aby pojawiły się one jak najszybciej. Zebrałyśmy dla Was garść informacji, które mogą być dla Was pomocne. To kilka lifehacków, o których być może jeszcze nie widzieliście, a które mogą przyczynić się do upragnionego efektu.

Orgazm zwiększa prawdopodobieństwo zapłodnienia

Na początku kiedy zapada decyzja o powiększeniu rodziny wszystko wydaje się jednoczyć Was w podejmowanych działaniach. Myślicie, że w końcu częstsze uprawnienie seksu może Was tylko bardziej zbliżyć, ale kiedy staracie się o dziecko już dłuższy czas wpadacie w rutynę podyktowaną kalendarzykiem. Zbliżenia stają się coraz mniej romantyczne, przyjemne, a stają się dużo bardziej zaplanowane i obowiązkowe. Narzucacie sobie częstotliwość, porę, pozycje – to obniża poziom satysfakcji, sprzyja natomiast powstawaniu poczucia winy, stresu, napięciom między Wami. Często seks jest jest wówczas sprowadzany do roli inseminacji, jednak to podejście powinno się zmienić, ponieważ osiągnięcie orgazmu podczas stosunku nie tylko w wyniku skurczów mu towarzyszącym ułatwia plemnikom dotarcie do komórki jajowej, ale również pomaga zatrzymać ok. 70% plemników w obrębie narządów płciowych. Zatroszczcie się zatem, aby akt poczęcia był przyjemnością dla obojga z Was.

Jak zatrzymać plemniki?

Średnia długość życia plemnika to 48 godzin, jednak zależy to od środowiska, w jakie on trafi. Poza ustrojem może on zginąć już nawet po kilku minutach, jednak w sprzyjającym środowisku mogą one przetrwać nawet do 5 dni. Jednak po stosunku sperma naturalnie wycieka z pochwy budząc wrażenie, że gdyby udało się zatrzymać wewnątrz jak najwięcej plemników, to szansa na zapłodnienie byłaby relatywnie większa.

W sieci można znaleźć wiele sposobów – jednym z nich jest trzymanie nóg w górze. Nie zostało potwierdzone, że trzymanie nóg w górze ma jakikolwiek wpływ na prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, jednak kliniki leczące bezpłodność zalecają pozostanie w pozycji leżącej przez kilkanaście minut po stosunku. Kwadrans na zacieśnianie relacji z partnerem i pozostanie w jego czułych objęciach może przyczynić się do sukcesu w drodze do rodzicielstwa.

Inną, zdobywającą popularność metodą jest użycie kubeczka menstruacyjnego do zatrzymania spermy wewnątrz dróg rodnych. Kubeczek, który podczas menstruacji służy do zbierania i zatrzymywania krwi, w ten sam sposób działa również na spermę. W tym celu warto wybrać jak najmniejszy kubeczek. Kobieta może założyć go po nastąpieniu u Partnera wytrysku lub sperma może zostać umiejscowiona w kubeczku, który następnie trafi do ciała kobiety – przy czym pierwsza metoda wydaje się nieco bardziej praktyczna.

Zostały nawet opracowane specjalne, dużo płytsze kubeczki, które pełnią bardziej funkcję „zatyczki” niż naczynia, a ich producenci deklarują, że zwiększają one szansę zapłodnienia nawet o 30%. To kolejny lifehack, który na pewno nie zaszkodzi przetestować.

Lubrykanty dla osób planujących ciążę

Wspominałam już, że jednym z wielu czynników, który odgrywa ogromną rolę dla żywotności plemników jest środowisko, do którego one trafiają. Żele nawilżające, które mają za zadanie ograniczyć możliwość powstania mikrourazów, otarć, mają zwiększyć przyjemność płynącą ze zbliżenia, mogą również negatywnie wpływać na ruchliwość plemników, a nawet działać plemnikobójczo.

Producenci lubrykantów zatem wychodzą na przeciw oczekiwaniom osób starających się o potomstwo, dzięki czemu na rynku są już dostępne pierwsze żele wspomagające pary w procesie poczęcia. Jednym z takich produktów jest lubrykant dla osób starających się o dziecko marki System JO, którego specjalnie opracowana formuła ma na celu stworzyć dla plemników jak najbardziej komfortowe warunki, aby mogły swobodnie dotrzeć do celu. Żel ma lekko zasadowe, zbliżone do ejakulatu pH by maksymalnie wydłużyć ich żywotność i uodpornić je na działanie czynników zewnętrznych. 

Poprawienie jakości spermy

Na rynku erotycznym znajduje się wiele suplementów, które działają pozytywnie na ilość i jakość spermy. Zawarte w nich składniki jak żeń-szeń, korzeń Maca, liść Damiana, Palma Sabałowa, cynk, selen –  naturalnie wspierają proces spermatogenezy. Wiele marek produkujących te specyfiki ma opracowane własne, unikatowe receptury, które opierają się na różnych komponentach. Przykładem takich suplementów mogą być na przykład doceniany Volumizer produkowany przez markę Viamax, która obiecuje wzrost jakości i ilości spermy już po 5 dniach kuracji.

Dodatkowo zachęca do wypróbowania tego produktu obiecując pozytywny wpływ na erekcję, długość trwania stosunku oraz wrażliwość penisa na stymulację. Produktami, które od dawna są dostępne na rynku i pozytywnie przeszły ocenę Konsumentów są również Cum On oraz Cum Plus Strong. Mniej popularnym produktem, jednak o obiecującym składzie jest również Cum Enchancer pochodzący z laboratoriów marki Cobeco Pharma. Temat zwiększenia ilości i poprawy jakości nasienia poruszyłyśmy wyczerpująco już tutaj – zachęcamy do przeczytania. 

W naszym salonie stacjonarnym przy ul. Kobierzyńskiej 220 w Krakowie z przyjemnością poruszymy z Wami każdy temat. Poza tym, że jesteśmy pracownikami salonu z zabawkami erotycznymi jesteśmy też ludźmi, których również dotyczą zwykłe ludzkie sprawy. Chętnie zatem podzielimy się własnymi doświadczeniami oraz wiedzą, Zapraszamy.

Karolina Sokołowska

Karolina Sokołowska opowiada Klientom Erotic Med tyle ciekawostek o gadżetach, faktów o ludzkiej anatomii, działaniu różnych afrodyzjaków, że funkcja edukatora w zasadzie przyszła naturalnie. Jej motywacją do ciągłego poszukiwania niuansów są ludzkie historie. Wsłuchuje się w nie z uwagą i zrozumieniem, starając się udzielić obszernych i rzetelnych odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Ciągle pracuje nad tym, aby poszerzyć swoją wiedzę we wszystkich dziedzinach, które mogą mieć wpływ na udane życie erotyczne, widząc sporo do zrobienia w temacie edukacji na tematy, które dotychczas nie były traktowane wyczerpująco.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *