Edukacja seksualna,Porady dla par

Noszenie pasa cnoty dla mężczyzn – co należy wiedzieć?

Czym jest klatka na penisa?

Pasy cnoty, o których dziś będziemy rozmawiać, są dedykowane mężczyznom i przybierają wiele form. Wykonane również bywają z wielu materiałów, jak metal, silikon medyczny, tworzywo ABS, lub ich kombinacje. Najczęściej mają one postać zamykanej klatki na penisa. Pewnie po tych kilku zdaniach zastanawiacie się, kto przy zdrowych zmysłach  i w jakim celu chciałby go nosić? Pasy cnoty wprowadzają sporo pikanterii do życia erotycznego i mogą zostać wykorzystane w wielu różnych sytuacjach. Czy klatki na penisa służą do powstrzymania mężczyzny przed zdradą? Oczywiście nie! Choć gwarantujemy, że używanie pasa cnoty może sprawić, że nie będzie czasu i ochoty myśleć o nikim innym, niż o Keyholder, czyli osobie, której powierzono klucz. W związku z narastającą popularnością tego gadżetu i wieloma Waszymi pytaniami postanowiłyśmy nakreślić zalety, jakie może nieść jego używanie i doznania, jakich może być źródłem.  

Sposoby używania klatki na penisa

Do czego może przydać się taki gadżet? Czy pas cnoty służy do wymuszenia na partnerze wierności? Czy to sposób zabezpieczenia się przed zdradą? Obawiamy się, że dla chcącego – nic trudnego i pas cnoty nie będzie dostatecznie skuteczną przeszkodą. Jednak na pewno będzie on skuteczny do podniesienia temperatury w waszej sypialni tak, że zdrada nie przejdzie mu przez myśl. 

Jeśli dopiero oswajacie się z tym gadżetem, to użyjcie go do gry wstępnej – zagwarantuje wam on prawdziwą moc wrażeń. Załóż Partnerowi pas cnoty i spróbuj go podniecić. Zatańcz dla niego, zrób stiptease, pieść siebie na jego oczach. Klatka na penisa sprawi, że erekcja będzie utrudniona, a seksualne napięcie i pożądanie będą narastały z minuty na minutę. Jako Keyholder to Ty decydujesz czy i kiedy zdjąć klatkę z Jego penisa. Choć może on prosić i błagać o to, by go uwolnić, szybko zorientujesz się, że ta władza nad jego wzwodem podnieca i Ciebie i Jego. Możecie się umówić, że jej zdjęcie i wspólna zabawa będą formą nagrody za „dobre sprawowanie”, wykonanie jakiegoś wymagającego zadania, itd. Stąd już tylko mały krok dzieli Was do BDSM, gdzie uległość i dominacja grają kluczowe role.

W przypadku, gdy już trochę bawiliście się pasem cnoty, możecie zechcieć wydłużyć czas jego używania. Pójście w nim do pracy daje niesamowicie podniecające wrażenia. Biorąc pod uwagę, że wzwód jest uniemożliwiony przez klatkę, to niemal jak samonapędzająca się machina. Pas cnoty służy do drażnienia, droczenia się z noszącym go mężczyzną, nie pozwalając mu na zaspokojenie swojego pragnienia. Rosnące napięcie, które nie znajduje ujścia sprawia, że narasta w nim frustracja, desperacja, rządza. Im dłużej trwa taka sytuacja – tym jest źródłem większych wrażeń. Moment uwolnienia penisa z klatki po dłuższym czasie zniewolenia sprawia, że jest on reaktywny, wrażliwy, a wszystkie bodźce są spotęgowane. Ale to tylko wierzchołek góry możliwości zabawy, którą może dać pas cnoty.

Rodzaje pasów cnoty

Ponieważ pas cnoty dla mężczyzn ostatnio coraz częściej budzi zainteresowanie, na rynku pojawiają się wciąż nowe jego wariacje. Jak już wyżej wspomniałam, wykonywany jest on z różnych materiałów, dzięki czemu różne klatki na penisa mają różne właściwości. Ich użytkownicy pragną ich używać w różnych sytuacjach, nosić go długo lub całkiem przelotnie, każdy ma swoje kryteria wyboru najodpowiedniejszego sprzętu.
Męskie pasy cnoty z grubsza podzielić możemy na te wykonane z twardych, nieplastycznych materiałów, jak metal lub tworzywo ABS.

Co to oznacza dla użytkownika? Na pewno trzeba wziąć pod uwagę to, że w takim pasie cnoty członek ma ograniczone możliwości ruchu. W zależności od tego, jak duży będzie pas cnoty, erekcja w nim będzie utrudniona lub wręcz niemożliwa. Również przepływ bodźców do penisa jest mocno ograniczony, choć pobudzony w ten sposób członek wręcz łaknie pieszczot.

Metalowe pasy cnoty najbardziej wpisują się w konwencję BDSM. Są z natury ciężkie i powodują największy dyskomfort, dodatkowo zimny dotyk dostarcza dodatkowych mocnych wrażeń. Pasy z tworzywa sztucznego często są przezroczyste, aby można było obserwować przez nie zmagania członka z erekcją. W tego typu pasach dostęp do penisa jest niemal niemożliwy, a jednocześnie wciąż są one lekkie i relatywnie komfortowe w użytkowaniu.

Innym rodzajem pasa cnoty są pasy częściowo lub całkowicie wykonane z silikonu medycznego. Jest to w miarę elastyczne tworzywo, dlatego pozwala on dotknąć penisa poprzez odkształcenie materiału. W zależności od rodzaju pasa, może on utrudniać, ale niekoniecznie uniemożliwiać erekcję, a nawet masturbację. Nie można jednak zaprzeczyć, że jest on zdecydowanie najwygodniejszy, jeśli chodzi o jego użytkowanie – jest cichy, lekki i plastyczny. Dla jednych te cechy będą listą zalet, dla innych – wad.

Jak dobrać odpowiedni pas cnoty dla mężczyzn?

Czym kierować się podczas doboru klatki na penisa? Oczywiście jego wymiarami w stanie spoczynku. Ani sama długość pasa, ani obwód obręczy nie powinny być za duże, ponieważ nie spełnią swej roli i umożliwią nieautoryzowany dostęp do członka. Nie powinny one także być zbyt małe, ponieważ powodować będą duży dyskomfort, ból. W skrajnych przypadkach mogą nawet stanowić zagrożenie dla zdrowia. Jednak wielu mężczyzn z czasem celowo wybiera coraz mniejsze rozmiary klatki, aby zmaksymalizować doznania z jej użytkowania. Dlatego pas cnoty dla mężczyzn należy wybierać kierując się wyłącznie doświadczeniami, jakie chcielibyśmy czerpać z jego użytkowania. Te z kolei najlepiej jest omówić z kimś, kto będzie uczestniczyć w tej zabawie jako Keyholder, choć wielu panów eksperymentuje również z klatkami samodzielnie. Warto zawsze mieć na uwadze, że poczucie dyskomfortu może być sygnałem, że dzieje się coś niepożądanego. Nigdy nie należy go bagatelizować. Jedyny ból, jaki może powodować noszenie klatki na penisie, to ten przy próbie erekcji.

Rodzaje zamknięć do pasa cnoty

Najpopularniejszym rodzajem zamknięcia klatki jest tradycyjna, klasyczna kłódka na kluczyk, lub po prostu zamek wbudowany w pas. Do zestawu zazwyczaj dołączane są przez producenta dwa pasujące do niej kluczyki – jeden dla Keyholdera, drugi zaś jest kluczykiem bezpieczeństwa dla samego noszącego pas cnoty. Cóż, kwestie bezpieczeństwa również odgrywają istotną rolę, a zdarzyć się może tak, że będzie potrzeba szybkiego, awaryjnego demontażu klatki i wówczas sam uwięziony powinien mieć taką możliwość. Rozumiem, że sama perspektywa możliwości zdjęcia pasa cnoty jest deprymująca, jednak w seksie, również (a może nawet zwłaszcza) w BDSM, wszystko opiera się na obopólnym zaufaniu – tak również jest w tej sytuacji. 
Drugim rozwiązaniem są jednorazowe plastikowe kłódeczki, które działają na zasadzie trytytki. Można łatwo je zdjąć, więc eliminują one problem braku klucza. Każda z nich jednak opatrzona jest umieszczonym na niej, unikalnym numerem. Pozwala on stwierdzić, czy zabezpieczenie nie zostało zdjęte i zamienione.

Higiena w pasie cnoty

Pasy cnoty dla mężczyzn wyposażone są w otwory, które umożliwiają swobodną cyrkulację powietrza, realizację potrzeb fizjologicznych i higienicznych na podstawowym poziomie. Jednak podczas dłuższego noszenia pasa powinien on być od czasu do czasu zdejmowany w celu utrzymania odpowiedniego poziomu higieny. 

Skoro już wiecie do czego i w jaki sposób przydać Wam się może pas cnoty, najwyższa pora zapałać chęcią do poznania tych doświadczeń na własnej skórze. My jak zwykle zachęcamy Was do eksperymentowania i odkrywania nowych źródeł przyjemności. Jeśli potrzebujecie porady – jesteśmy do Waszej dyspozycji, chętnie odpowiemy na Wasze pytania i rozwiejemy wątpliwości. Zapraszamy do naszego salonu stacjonarnego w Krakowie przy ul. Kobierzyńskiej 220 lub do alternatywnych form kontaktu. 

Karolina Sokołowska

Karolina Sokołowska opowiada Klientom Erotic Med tyle ciekawostek o gadżetach, faktów o ludzkiej anatomii, działaniu różnych afrodyzjaków, że funkcja edukatora w zasadzie przyszła naturalnie. Jej motywacją do ciągłego poszukiwania niuansów są ludzkie historie. Wsłuchuje się w nie z uwagą i zrozumieniem, starając się udzielić obszernych i rzetelnych odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Ciągle pracuje nad tym, aby poszerzyć swoją wiedzę we wszystkich dziedzinach, które mogą mieć wpływ na udane życie erotyczne, widząc sporo do zrobienia w temacie edukacji na tematy, które dotychczas nie były traktowane wyczerpująco.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *