co to jest pegging?
Edukacja seksualna,Porady dla par

Pegging – zabawa w zamianę ról

Czy warto spróbować peggingu?

Przy każdej okazji zachęcamy Was do śmiałych eksperymentów w seksualnej dziedzinie Waszego życia. W każdej rozmowie i w każdym artykule tłumaczymy, jak ważne jest poszerz​anie własnych horyzontów. Szukanie nowych doznań, wspólne doświadczanie nowych przeżyć rozwija Was indywidualnie i jako parę. Wspólne przekraczanie limitów może budować lub cementować poczucie bliskości i bezpieczeństwa w związku. Zawsze z ekscytacją patrzymy na zmieniające się trendy, zwłaszcza, jeśli wiążą się one z łamaniem stereotypów, ciekawością nowości i eksperymentowanie z własnymi ciałami. Takim trendem zyskującym ostatnio wyraźnie na popularności jest pegging. Z radością obserwujemy, jak powoli ten temat przestaje być tabu. Spostrzegamy, że coraz więcej osób czuje potrzebę by spróbować tej formy aktywności seksualnej. Co to jest pegging, czego potrzebujecie, by go spróbować i czy do peggingu trzeba się jakoś specjalnie przygotować? Wszystko, co chcielibyście wiedzieć na ten temat zgromadzę dla Was w tym artykule. 

pegging - zabawa dla par

Co to jest pegging?

Pojęcie „pegging” powstało relatywnie niedawno. Po raz pierwszy termin ten użyty został w 2001 roku, a wyłoniony został wśród pomysłów czytelników kolumny o charakterze poradnika erotycznego Dana Savage’a, który swoje początki ma w tygodniku The Stranger wydawanym w Seattle. Pegging w heteroseksualnej relacji oznacza najprościej rzecz biorąc zamianę ról. To seks analny, w której to kobieta jest stroną aktywną, a mężczyzna jest stroną bierną. Innymi słowy to kobieta penetruje odbyt Partnera przy pomocy specjalnej uprzęży i dilda lub wibratora.

Dla wielu par (i wciąż rosnącej ich liczby) ta zabawa wiąże się nie tylko z fizycznym, erotycznym podnieceniem, ale już sam pomysł tego odwrócenia miejsc wydaje się bardzo pobudzający. Bardzo często kojarzy się on zresztą z kobiecą dominacją i oddaniem pełnej kontroli nad przebiegiem zabawy w jej ręce. Czasem także jeszcze kojarzony bywa z homoseksualnymi skłonnościami, pomimo, iż dziś już wiemy na pewno, że upodobanie do analnej stymulacji nie wiąże się w żaden sposób z preferencjami dotyczącymi płci osoby partnerskiej. Dlatego postępowe pary śmiało szukają wrażeń nie pomijając żadnych zakamarków swoich ciał.

pegging - zamiana ról w łóżku

Czy pegging wymaga przygotowania?

Pozory mogą mylić – początki nie są łatwe, jeśli to Wasze pierwsze eksperymenty ze stymulacją analną Partnera. Wówczas wymagają one przyzwyczajenia odbytu do tego, że umieszczane są w nim obce ciała. Oczywiście takie przygotowanie wymagane jest w przypadku każdego seksu analnego, również tego w klasycznym wydaniu. O tym jak się przygotować do seksu analnego już wcześniej sporo pisałyśmy. Warto również przed pierwszymi próbami zapoznać się z tematem dotyczącym higieny podczas seksu analnego. Temat ten również dosyć wyczerpująco już poruszałyśmy na blogu. 

Warto zapoznać się ze wskazanymi artykułami, by być gruntownie przygotowanym, móc się zrelaksować i oddać się przyjemności. Jeśli Partner nigdy wcześniej nie miał żadnych doświadczeń z seksem analnym nie zaczynajcie od peggingu. Poświęćcie trochę czasu na przygotowanie go przez stymulację najpierw okolic odbytu, a potem samego odbytu palcami. Na początku mięśnie mogą być mocno zaciśnięte, ponieważ mężczyźni mają takie same obawy jak kobiety. Najczęściej boją się, że to będzie boleć, że to będzie nieprzyjemne, że może to nie do końca higieniczne. Kiedy przychodzi do erotycznych eksperymentów musicie sobie ufać. Dlatego ważne jest odpowiedzialne wsparcie Partnera zarówno w kwestii fizycznej, jak i psychicznej. Możecie także zacząć od mniejszych koreczków analnych noszonych podczas zbliżeń. Pozwoli mu to na oswojenie się z obecnością obcego ciała w tej intymnej strefie. 

Jakie akcesoria są niezbędne do peggingu?

Do peggingu oczywiście potrzebujecie gadżetu o fallicznym kształcie, tj. dilda lub wibratora i specjalnej uprzęży. Uprzęż służy do zamocowania dilda na ciele partnerki. Na rynku znajdziecie mnóstwo uprzęży, które dzięki specjalnemu pierścieniowi pozwalają na umieszczenie w nim wielu różnych modeli wibratorów czy dild. Takie uprzęże z reguły wykonane są z prawdziwej lub ekoskóry, z materiałów skóropodobnych lub typu wetlook, z lateksu lub gumowych pasów. Niektóre modele strap-onów dostępnych na rynku zamiast pierścienia do mocowania mają już na stałe przymocowane dildo. 

Jakie pozycje są najlepsze do peggingu? 

Na początek proponujemy pozycję na jeźdźca. W tej pozycji to mężczyzna będzie stroną czynną, w związku z tym będzie również mieć kontrolę nad głębokością i tempem penetracji. Komfortową pozycją jest również pozycja stojąca, kiedy to partnerka stoi za partnerem i jest stroną czynną. Jeśli jednak Partnerzy znacznie różnią się wzrostem konieczne będzie znaczne ugięcie kolan przez mężczyznę lub przybranie pozy w dużym rozkroku. Spróbujcie także pozycji na łyżeczki – jeśli Partner mocno przyciągnie kolana do klatki piersiowej, kobieta będzie mieć łatwy dostęp do odbytu. Oczywiście wyobraźnia będzie Wam zapewne podpowiadać inne konfiguracje – korzystajcie z tych podszeptów, nie zapominajcie jednak o kwestiach bezpieczeństwa. 

Justyna Gońka

Justyna Gońka nie znosi bezruchu, nie zatrzymuje się ani na chwilę i każdą minutę spędza aktywnie, nie tylko fizycznie, ale również zawodowo, z prawdziwym kunsztem żonglując swoimi obowiązkami. Jej organizacja jest rzeczą godną podziwu i naśladowania, pozwalającą jej na godzenie swojej pracy z życiem osobistym z prawdziwą wirtuozerią. Praca w Erotic Med, prowadzenie własnej praktyki jako Sex Coach, tworzenie własnej marki Just You dzieli z byciem szczęśliwą małżonką i zapaloną crossfiterką. Jej pasją jest sport i podróże, które pozwalają jej na zmianę perspektywy i są dla niej inspiracją do tworzenia i rozwoju. To właśnie ciągły rozwój jest celem i sensem jej życia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *