Edukacja seksualna

Pierścień erekcyjny – jak działa i jak go zakładać?

Pierścień erekcyjny – co to jest i jak go założyć?

Najbardziej obrazowo rzecz biorąc, pierścień erekcyjny to pierścień zakładany na penisa, którego zadaniem jest utrudnienie odpływu krwi z tego narządu. Zatrzymana wewnątrz krew sprawia, że członek staje się nabrzmiały, wzwód jest pełniejszy i może się dłużej utrzymać, narząd jest bardziej ukrwiony, a w konsekwencji bardziej wrażliwy na doznania. Dlatego właśnie pierścień uciskowy może być pierwszą pomocą przy problemach z erekcją spowodowanych np. przemęczeniem, stresem, niepokojem. Jednak problemy z erekcją nie są warunkiem, który musi zostać spełniony, aby móc używać pierścienia erekcyjnego. Na rynku jest wiele modeli, które pozwalają po prostu wnieść do życia seksualnego nowe odczucia, inne wrażenia. Dlatego nawet jeśli problemy z erekcją Was nie dotyczą, warto zwrócić oczy na ofertę pierścieni erekcyjnych, które potrafią zapewnić dobrą zabawę i w pojedynkę, i obydwojgu partnerom.

Rodzaje ringów erekcyjnych

Na co zwrócić uwagę przy wyborze tzw. cockringa? Jest ich sporo, każdy jest inny i często Panowie nie wiedzą jakie przyjąć kryteria podczas podejmowania decyzji. Pozwolę sobie zatem troszeczkę usystematyzować rodzaje ringów na penisa i wytłumaczyć istotne kwestie.

Pierścień wibrujący z króliczkiem

Przede wszystkim na pewno uwagę zwraca różnorodność materiałów z jakich są one wykonane. W rezultacie są pierścienie bardziej elastyczne, jak te z silikonu medycznego lub nie rozciągające się wcale, jak te ze stali nierdzewnej. Podczas poszukiwania pierwszego pierścienia erekcyjnego lepiej się zdecydować na rozciągliwy lub regulowany ring.

Taki elastyczny pierścień można szybko i komfortowo założyć w każdej chwili, nawet podczas erekcji. Pasuje na każdy rozmiar penisa.

Pierścień o stałym rozmiarze musi być dobrze dopasowany – nie może być ani za duży, ani za mały, dlatego przed zakupem należy zmierzyć obwód penisa (od nasady, włącznie z jądrami) a następnie wartość otrzymaną w mm podzielić przez liczbę Pi (3,14) – w ten sposób obliczymy jaka średnica obręczy będzie odpowiednia.

Regulowany pierścień erekcyjny

Pierścienie regulowane, w przypadku gdy nie znamy dokładnej wartości średnicy, są bardzo dobrym pomysłem. W ich przypadku w dużym stopniu można kierować się własnymi preferencjami zarówno w konfiguracji jego zakładania, jak i samej siły ucisku. Silikonowa pętelka z dwoma punktami regulacji może być użyta tylko na penisie, albo opleciona również wokół jąder.

Wibrujące krążki erekcyjne to rozległa grupa, która posiada wibrujące wypustki mające na celu albo stymulację jąder, albo łechtaczki partnerki. Przybierają one najróżniejsze kształty, np. króliczków, diabełków, delfinków i powierzchni pokrytych masującymi wypustkami. Wibrujące pierścienie erekcyjne przenoszą delikatne drgania również na członka, więc mogą być przyjemnym urozmaiceniem życia erotycznego. Przykładem może być ten krążek, z dużą powierzchnią o delikatnej fakturze, która może stymulować jądra i perineum albo łechtaczkę partnerki, w zależności od umiejscowienia gadżetu.

Wibrujący pierścień erekcyjny z wypustkami stymulującymi

Bardzo często ze zdziwieniem spotyka się występowanie cockringów w zestawie. Pytacie Panowie, czy to po to, by wybrać ten, który najbardziej pasuje rozmiarowo. Oczywiście można używać tylko jednego pierścienia z zestawu, natomiast można również wykorzystać pozostałe zakładając największy wokół penisa i moszny, a dwa mniejsze na członek.

Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych rodzajów rozkosznej stymulacji, więc w ofercie znajdują się również ringi na penisa sterowane pilotemz koreczkiem lub kulkami analnymiz separatorem jąder, czy też bardzo ciekawa propozycja z elektrostymulacją.

Pierścień erekcyjny z separatorem jąder

Jak używać ringu na penisa?

Aplikacja elastycznego krążka erekcyjnego nie powinna nastręczać problemów – jak już wyżej wspominałam nie ma określonego sposobu jego zakładania i można go założyć nawet w trakcie wzwodu. Zaleca się użycie lubrykantu na bazie wody, aby uniknąć otarć. Jeśli chodzi o założenie nieelastycznego pierścienia – to tutaj aplikacja musi nastąpić przed erekcją, ważna jest również kolejność: najpierw przekładamy jedno jądro, potem drugie, następnie wkładamy do obręczy penisa. Zdejmowanie odbywa się dokładnie w odwrotnej kolejności – najpierw uwalniany jest członek, potem osobno każde jądro. W celu zwiększenia komfortu używania pierścieni na penisa zalecane jest skrócenie lub wydepilowanie włosów łonowych przy nasadzie członka, ponieważ uczucie ciągnięcia czy wyrywania włosów nie sprzyja intymnej atmosferze i czerpaniu przyjemności.

Zestaw pierścieni erekcyjnych

Ważne jest, aby pamiętać o zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z pierścieni uciskowych, ponieważ zbyt długie lub zbyt częste noszenie pierścienia erekcyjnego może spowodować uszkodzenie nerwów w penisie, które może prowadzić nawet do jego martwicy. Dlatego pierwsze użycie pierścienia nie powinno być dłuższe niż 10 minut, natomiast kolejne użycia nie powinny przekraczać 30 minut. Kolejne, następujące po sobie użycia cockringa nie mogą być krótsze niż godzina. Jeśli założenie lub używanie krążka erekcyjnego powoduje, dyskomfort, podrażnienie, ból, występuje obrzęk lub inne niepokojące objawy, należy natychmiast zaniechać używania pierścienia.

Z jego używania zrezygnować powinni także Panowie cierpiący na cukrzycę, choroby układu krążenia oraz przyjmujący leki rozrzedzające krew.

Możliwości stymulacji wibracyjnym pierścieniem erekcyjnym

Mam nadzieję, że ta garść informacji zachęci, by łaskawszym okiem spojrzeć na ten gadżet, który jest nie tylko sposobem na pełny, okazały wzwód ale naprawdę może być źródłem niezapomnianych wrażeń erotycznych.

Karolina Sokołowska

Karolina Sokołowska opowiada Klientom Erotic Med tyle ciekawostek o gadżetach, faktów o ludzkiej anatomii, działaniu różnych afrodyzjaków, że funkcja edukatora w zasadzie przyszła naturalnie. Jej motywacją do ciągłego poszukiwania niuansów są ludzkie historie. Wsłuchuje się w nie z uwagą i zrozumieniem, starając się udzielić obszernych i rzetelnych odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Ciągle pracuje nad tym, aby poszerzyć swoją wiedzę we wszystkich dziedzinach, które mogą mieć wpływ na udane życie erotyczne, widząc sporo do zrobienia w temacie edukacji na tematy, które dotychczas nie były traktowane wyczerpująco.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *