tantryczny seks co to jest
Edukacja seksualna

Seks tantryczny – o co w tym chodzi?

Czym jest seks tantryczny?

Seks tantryczny to coś, co odmieni Wasze erotyczne życie. Zupełnie nowa perspektywa, przez którą na nie spojrzycie pozwoli Wam dostrzec bliskość zupełnie innym świetle. Podczas, gdy w dzisiejszym, szybkim świecie celem zbliżeń często jest po prostu orgazm, tantra pokazuje, że mogą mieć one inne, dużo ważniejsze znaczenie. Że zamiast w pośpiechu zaspokajać cielesne potrzeby możemy karmić nasze zmysły, poszerzać horyzonty świadomości. Uczy nas jak zamiast traktować nasze ciała instrumentalnie, nawiązywać relację ze sobą i osobą partnerską na całkiem innym poziomie. Jak poza mięśniami zaangażować w seks również świadomość. Jeśli zechcesz zagłębić się w arkana tantrycznego seksu zrozumiesz, że akt ten przynosi spełnienie i poczucie satysfakcji na wielu poziomach.

Seks tantryczny skupia się na świadomości i uważności w trakcie zbliżenia. Opiera się on na wrażeniach czerpanych nie tylko przez dotyk, na wrażeniach fizycznych, ale na doświadczeniach ze wszystkich zmysłów. Wszystko dzieje się bez pośpiechu, z namaszczeniem i najwyższym zaangażowaniem, aby doświadczenie każdego bodźca było jak najbardziej świadome i maksymalnie intensywne. 

Tantryczny seks – jak zacząć swoją drogę 

Jak wprowadzić tantrę do sypialni? Zacznijcie od stworzenia atmosfery, która będzie pobudzać Wasze zmysły. W tantrycznym seksie wszystko ma znaczenie, również to, co Was otacza: miejsce, zapachy, światło, czas… wszystko to ma wpływ na poszerzanie waszej świadomości, dlatego warto zadbać o to, aby warunki były jak najbardziej komfortowe i stymulujące. Myślę, że najlepszym sposobem na stworzenie magicznej atmosfery jest zapalenie świecy lub kadzidełka, a może nawet obu? Zarówno świece jak i kadzidełka mogą zawierać feromony lub afrodyzjaki. Pomagają one zrelaksować się i wprawić umysł w odpowiedni nastrój. Naszym typem są świece do masażu z afrodyzjakami Just You. Nuty zapachowe zostały w nich połączone tak, by tworzyły bardzo zmysłowe kompozycje pozwalające otworzyć się na nowe doznania, również te płynące z wewnątrz. Ich przeznaczeniem jest wprowadzenie w stan głębokiego relaksu, odprężenia i zwiększenie uważności. Jeśli jednak cenisz sobie intensywne zapachy, użyj dodatkowo kadzidełka z feromonami. Nie zapomnij również o odpowiedniej muzyce, która pozwoli Wam wejść we wspólny rytm, ale jednocześnie nie będzie Was rozpraszać. 

Jak uprawiać tantryczny seks?

Kiedy już oprawa jest gotowa i zadbaliście, aby nikt Wam nie przeszkadzał przez najbliższe kilka godzin, usiądźcie nago naprzeciwko siebie. Jedna z podstawowych technik mówi o utrzymywaniu kontaktu wzrokowego przez 15-20 minut. Próbujcie zsynchronizować swoje oddechy. Pozbądźcie się wstydu i poczujcie się komfortowo. W tantrycznym seksie chodzi o to, by kochankowie stali się jednością. Wówczas następuje między nimi wymiana energii. Kiedy poczujecie się gotowi możecie pieścić wzajemnie swoje ciała wzrokiem, opuszkami palców, grzbietami dłoni. Nie skupiajcie się tylko na okolicach intymnych. Takie delikatne, waniliowe pieszczoty niektórym mogą wydawać się nudne. Mają one jednak na celu stworzenie między Wami poczucia bliskości, jedności.

Podniecenie rośnie i na pewno rośnie również pokusa, by po prostu skonsumować ten moment, jednak musicie pamiętać o tym, że zbliżenie nie jest kwintesencją seksu tantrycznego. Niespieszne pieszczoty, gładzenie każdego miejsca w Waszych ciałach by pobudzić jak najwięcej zakończeń nerwowych powinny prowadzić do momentu, w którym Wasze ciała będą zsynchronizowane. Wtedy może nastąpić fizyczne zbliżenie, którego celem jest orgazm w jednym czasie.

tantryczny seks pozycje

Najlepsze pozycje do seksu tantrycznego dla początkujących

Nie ma jednej zalecanej pozycji ani też ich zestawu. Warto zadbać o wygodę i możliwość utrzymania kontaktu wzrokowego. Możecie zatem leżeć na boku, zwróceni do siebie twarzami, lub wybrać pozycję, w której Partnerka siedzi na kolanach Partnera i wtula się w jego ramiona. 

Pozycja Yab-yum

To jedna z podstawowych pozycji seksu tantrycznego. Mężczyzna siada ze skrzyżowanymi nogami (po turecku) a kobieta siada na nim, oplatając go nogami w pasie. W tej pozycji możecie gładzić swoje plecy, wodzić palcami po karku, przeczesywać włosy.

Pozycja boczna

Partnerzy leżą na boku z twarzami zwróconymi do siebie. W ten sposób możecie cały czas utrzymywać tak ważny w tantrycznym seksie kontakt wzrokowy i obserwować swoje reakcje na pieszczoty.

Łyżeczka

Kobieta leży na boku zwrócona plecami do partnera. Jego ciało przylega bardzo ściśle, co pogłębia kontakt i pozwala na harmonizowanie energii.

jak uprawiać tantryczny seks

Wstrzymywanie orgazmu?

Wiele osób wierzy, że tantryczny seks polega na jak najdłuższym wstrzymywaniu się od orgazmu. Faktycznie, zakłada on, że męski wytrysk to „mała śmierć” a podczas ejakulacji mężczyzna pozbywa się potężnej ilości energii. To sprawia, że nie ma on ochoty przytulić kobiety po zbliżeniu i pragnie pogrążyć się we śnie. (Coś w tym jest, prawda? Ile z nas skarży się na to, że kiedy my się chcemy jeszcze przytulić, On już się przytula z Morfeuszem?) Jednak nie chodzi o powstrzymanie orgazmu w ogóle, a o jego odróżnienie, rozgraniczenie od wytrysku. Kiedy to się uda, według tantry, mężczyzna może doświadczać nawet wielokrotnych orgazmów. Oczywiście praktyka czyni mistrza, ale na początku tantrycznej przygody być może nie będzie to prosta, albo nawet możliwe. Nie przejmujcie się – chodzi o poszerzenie swojej świadomości, bliskości w Waszym związku, więc nawet jeśli uda Wam się wprowadzić jedynie elementy tantrycznego seksu – na pewno zauważycie zmianę.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *