Edukacja seksualna

Wiedza praktyczna – łechtaczka i jej efektywna stymulacja

​Lekcja biologii – anatomia kobiecych stref intymnych

Łechtaczka to odpowiednik prącia. Podobnie jak on zbudowana jest z żołędzi i parzystych ciał jamistych. Żołądź jest najbardziej unerwioną częścią łechtaczki, jej zewnętrzna część ukryta jest pod napletkiem, a wewnętrzna sięga aż do kości łonowych i gałęzi kulszowych. Cały narząd, choć z zewnątrz wydaje się niewielki, ma ok. 10 cm długości. Od żołędzi ciągnie się trzon, który następnie dzieli się na dwie odnogi, składające się głównie z ciał jamistych. Kiedy następuje podniecenie wypełniają się one krwią i powodują „erekcję” łechtaczki. Łechtaczka jest narządem, którego jedynym przeznaczeniem jest dawanie przyjemności. Szacuje się, że na jej żołędzi znajduje się aż 8 tysięcy zakończeń nerwowych, ich kumulacja na tak niewielkiej powierzchni jest więc ogromna.

Budowa łechtaczki – większość struktur jest niewidoczna dla oka

Jak osiągnąć orgazm przez łechtaczkę?

Łechtaczkę można stymulować na wiele różnych sposobów, począwszy od klasycznej manualnej stymulacji palcami, przez mnogość wibracji, stymulację powietrzną po stymulację soniczną. Żadna z tych metod nie jest z założenia lepsza lub gorsza niż pozostałe, wszystkie są za to różne i dają odmienne wrażenia, dlatego warto ich wszystkich wypróbować.

Eksperymenty z różnymi bodźcami mogą być odkrywcze i zaskakujące zarówno dla osób początkujących, jak i bardzo zaawansowanych, dlatego warto otworzyć się na nowe doświadczenia, zwłaszcza, że możliwości jest tu naprawdę wiele. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które mogą okazać się naprawdę wyjątkowymi odkryciami.

Z uwagi na wrażliwość tego organu ważne jest optymalne wyważenie intensywności bodźców, ponieważ zbyt mocne mogą nawet powodować ból zamiast przyjemności. Do stymulacji można, a nawet powinno się użyć żelu nawilżającego, by zapewnić jak najlepsze doznania a jednocześnie zapobiec powstawaniu urazów. Żołądź można stymulować przez napletek, również stymulacja okolic wejścia do pochwy może dostarczyć wiele satysfakcji.

Manualna stymulacja łechtaczki nie wymaga dodatkowych gadżetów jednak można ją nimi doskonale urozmaicić. Na rynku jest dostępnych wiele wibrujących nakładek na palce, które pełnią właśnie taką rolę. Miniwibrator wkładany między palce idealnie sprawdzi się zarówno do pobudzania okolic clitoris, jak również do innych wrażliwych części ciała, jak na przykład sutki. Nakładka na palec w kształcie króliczka z pociesznymi uszkami również spełni to zadanie.

Łechtaczki wyglądają bardzo różnie a ich przeznaczeniem jest dawanie przyjemności

Stymulacja oralna niesie ze sobą wiele przyjemności, ale również sporo ryzyka. Okazuje się, że wiele przypadków zachorowań na raka gardła, krtani czy przełyku spowodowanych jest seksem oralnym. Warto zatem się zabezpieczać używając prezerwatyw a w przypadku łechtaczki – chusteczek intymnych. Istnieje również wiele urządzeń, które odtwarzają efekt pieszczot językiem, a jednym z urządzeń symulujących seks oralny z najwyższą wiarygodnością jest od model masażera od marki Lelo. Wypustka, która imituje język porusza się okrężnymi ruchami o zmiennych sekwencjach sprawiając, że wrażenia są naprawdę bardzo realistyczne.

Stymulatory do łechtaczki mają wiele kształtów, tekstur, wypustek i zupełnie nie muszą sugerować swojego przeznaczenia. Wystarczy przyłożyć je do clitoris, by zaserwować jej serię ekscytujących, poruszających wibracji. Spośród wielu urządzeń, naszym zdaniem warto zwrócić uwagę na propozycje marki Satisfyer, wyposażone w naprawdę mocne silniki generujące mocne drgania. Czarny owalny masażer przywodzi na myśl raczej motoryzacyjny gadżet niż erotyczną zabawkę.

Jego tył pokryty jest silikonem o stymulującej fakturze. Biały masażer z kolei ma bardziej enigmatyczny kształt. Złota pętla zapewnia pewny chwyt i wygodne użytkowanie.

O masażerach do stymulacji bezdotykowej z kolei wyczerpujące informacje znajdziecie w jednym z ostatnich artykułów. To naprawdę wyjątkowa grupa urządzeń zapewniających bardzo specyficzne doznania, których zastąpić nie można stymulacją kontaktową. Delikatne uczucie zasysania imituje stosunek oralny naśladując pocałunki. Okrągły model bezdotykowego masażera do łechtaczki marki Lelo ma specjalnie wyprofilowaną dyszę, która równomiernie pobudza większy rozmiar łechtaczki, a fala soniczna dociera do jej ukrytych, niewidocznych gołym okiem części. 

 Łechtaczka może być stymulowana na wiele różnych sposobów, warto je wszystkie wypróbować

Stymulujące substancje do łechtaczki 

W efektywnej stymulacji łechtaczki nieocenione są również pomoce w postaci olejków, kremów i żelów podnoszących jej wrażliwość. Działają one dokładnie tak, jak Viagra – powodują, że do naczyń krwionośnych w łechtaczce napływa duża ilość krwi sprawiając, że staje się ona dużo bardziej wrażliwa na bodźce. Doskonałą propozycją jest popularna Zestra, która ma postać olejku z roślin. Jej skuteczność została przetestowana i potwierdzona w badaniach klinicznych.

Kolejną, doskonałą alternatywą jest propozycja żelu uwrażliwiającego marki Viamax, którą do jego stworzenia zainspirowało nagrodzone nagrodę Nobla odkrycie. Jeśli także czujecie się zafascynowani tą częścią ciała i chcielibyście eksperymentować z rodzajami jej stymulacji – w naszym salonie przy ul. Kobierzyńskiej 220 w Krakowie pomożemy Wam dobrać odpowiednie gadżety. Chętnie również odpowiemy na ewentualne pytania telefonicznie, przy pomocy czata lub innych komunikatorów. Zapraszamy do kontaktu, z przyjemnością służymy Wam informacjami.

Karolina Sokołowska

Karolina Sokołowska opowiada Klientom Erotic Med tyle ciekawostek o gadżetach, faktów o ludzkiej anatomii, działaniu różnych afrodyzjaków, że funkcja edukatora w zasadzie przyszła naturalnie. Jej motywacją do ciągłego poszukiwania niuansów są ludzkie historie. Wsłuchuje się w nie z uwagą i zrozumieniem, starając się udzielić obszernych i rzetelnych odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Ciągle pracuje nad tym, aby poszerzyć swoją wiedzę we wszystkich dziedzinach, które mogą mieć wpływ na udane życie erotyczne, widząc sporo do zrobienia w temacie edukacji na tematy, które dotychczas nie były traktowane wyczerpująco.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *