Edukacja seksualna,Porady dla par

Jak wykonać skuteczny masaż erotyczny dla kobiety?

Masaż erotyczny jako forma odprężenia ciała i ducha kobiety

Masaż? Wielu Panów uważa tą formę gry wstępnej za nieskuteczną i traktują jako zbędną fanaberię, jednak zapewniamy, że ta forma zaangażowania przynosi wymierne korzyści. Ta forma intymnej bliskości nie jest stratą czasu, a raczej formą jego inwestycji procentującej zadowoleniem Partnerki.

Przede wszystkim dobrze wykonany masaż zrelaksuje kobietę i sprawi, że napięcie zniknie, a ona poczuje się rozluźniona. Zmysłowy zapach olejku do masażu oraz ręce sprawnie przesuwające się po skórze centymetr po centymetrze przeniosą każdą Panią w krainę błogiego odprężenia, a wówczas łatwiej poczuć atmosferę i ekscytację następstwami takiego masażu. Ale jak wykonać masaż erotyczny, tak, by zachęcić partnerkę do przejścia na następny poziom?

Jak sprawić, że masaż erogenny wykonany kobiecie podnieci ją i zachęci do współżycia? W jaki sposób delikatny masaż erotyczny może zmienić całe Wasze intymne życie? Postaramy się dziś udzielić odpowiedzi na te pytania i podsunąć pomocne instrukcje, porady, wskazówki.

Masaż erotyczny dla kobiety – zacieśnienie więzi i efektywna gra wstępna

Seks jest w głowie – dla kobiety to nie teoria a niepodważalny fakt. Dla kobiety seks to nie tylko akt zbliżenia fizycznego, ale również emocje, które się z nim wiążą, własne samopoczucie, poczucie bliskości z partnerem, oprawa i okoliczności sytuacyjne prowadzące do zbliżenia, gra wstępna i pewnie można tu jeszcze umieścić wiele innych czynników.

Wielu z Panów przyznaje, że ich Partnerki na co dzień są przepracowane, wielokrotnie lawirują pomiędzy obowiązkami zawodowymi i domowymi, a seks schodzi na dalszy plan i uprawiany jest w krótkich momentach, w których partnerzy zostają sami. Wakacyjne wyjazdy we dwójkę dają okazje, by poświęcić sobie nawzajem więcej czasu i uwagi, dlatego masaż erotyczny to jedna z obowiązkowych, urlopowych planów do realizacji.

Samo zaskoczenie Pani wykonaniem dla niej np. masażu erotycznego piersi, czy pełnego masażu stref erogennych nie może nie zadziałać pozytywnie na wzajemne przyciąganie pomiędzy kochankami. Warto zadbać o odpowiednią atmosferę i przygotować nastrojową oprawę dla masażu. 

Masaż erogenny kobiety to wspaniała, efektywna gra wstępna przed stosunkiem

Co jest niezbędne do wykonania masażu erogennego kobiecie?

Niezbędne są oczywiście ręce, zwłaszcza mile widziane są takie, które potrafią dobrze oszacować siłę nacisku, z jaką masaż powinien zostać wykonany, by sprawić jak najwięcej przyjemności. Lepiej, by dotyk dłoni był delikatniejszy – pamiętajcie drodzy Panowie, że efektem ma być podniecenie Partnerki, nie korekcja ewentualnych wad jej postawy – krótko mówiąc, starajcie się raczej wczuć w rolę przystojnego masażysty z luksusowego, egzotycznego SPA, niż masażysty polskiej reprezentacji piłki nożnej po meczu w mistrzostwach Euro 2021.

Poza dłońmi konieczny jest także olejek, który sprawi, że tarcie pomiędzy waszymi ciałami zniknie i do zabawy poza rękami będą mogły dołączyć wszystkie inne części ciała, jakie tylko sobie wymarzycie. Pożądaną cechą olejku do masażu, poza jak najlepszymi właściwościami poślizgu oraz efektem nawilżenia, jest również zmysłowy zapach. Tutaj kwestia jest indywidualna, część z kobiet lubi kwiatowe i słodkie zapachy, inna część woli cytrusowe i orzeźwiające nuty, jeszcze inne Panie wybierają chętniej zapachy o perfumowych kompozycjach.

Olejki, które posiadamy w ofercie nierzadko wzbogacane są feromonami, by dodatkowo nastroić do zakończenia masażu satysfakcjonującym zbliżeniem intymnym. Uwalniające się pod wpływem ciepła skóry feromony wzmagają podniecenie wywołane dotykiem miejsc intymnych, stref erogennych w trakcie masażu i wzmacniają atrakcyjność seksualną obojga Partnerów. Wiele Par decyduje się na dodatkową ochronę łóżka za pomocą specjalnego prześcieradła do masażu.

Na pewno pomaga to skupić się wyłącznie na pozytywnych następstwach masażu i nie myśleć z obawą o kontakcie pokrytych olejkiem częściach ciała z tkaniną pościeli. Kolejnym elementem, który jest absolutnie nieoceniony w tworzeniu magicznej atmosfery, jest ciepły blask świec. Tutaj godnymi polecenia są świece do masażu, które wykonane są najczęściej z sojowego wosku, który topi się w niskiej temperaturze i można bez obaw wylać go na ciało partnerki. Taki bodziec będzie niewątpliwie pozytywnym zaskoczeniem, zwłaszcza, że wosk ze świecy można wmasować w skórę i cieszyć się jego odżywczymi właściwościami.

Świeca do masażu może zostać użyta równolegle z olejkiem lub zamiast niego, zwłaszcza, że również występują one w przeróżnych wersjach zapachowych i mogą być wzbogacone feromonami.

Warto zadbać o odpowiednią oprawę masażu – pachnący olejek i ciepłe światło świec daje niesamowity efekt

Jak wykonać masaż erogenny kobiecie?

Ostatnia, lecz nie najmniej istotna kwestia to technika masażu. Jak już wyżej wspomniałam, ważne jest ogólne wyczucie i obserwacja reakcji Partnerki. Można zacząć od stóp, kiedy kobieta leży odprężona na brzuchu, następnie stopniowo posuwając się ku górze, masując łydki, przestrzeń pod kolanami, uda i przechodząc do pośladków.

Każdej z tych części ciała należy poświęcić należytą uwagę, by odkryć wszystkie erogenne strefy partnerki i zauważyć, jaki dotyk sprawia jej przyjemność. Od pośladków przechodzimy do zagłębienia tuż nad nimi, a następnie masujemy kręgosłup i plecy, kierując się w górę do karku i łopatek. Warto dłużej zatrzymać się na szyi, by nie tylko muskać ją dłońmi, ale również pokrywać delikatnymi pocałunkami.

Stąd już tylko kilka centymetrów do uszu, których małżowiny są jedną z najbardziej erogennych kobiecych stref, więc nie wolno jej pominąć pod żadnym pozorem. Kiedy Partnerka będzie już zrelaksowana i podniecona, poproś ją o zmianę pozycji i położenie się na plecach, następnie masuj delikatnie jej piersi. Tutaj koniecznie zwróć uwagę na to, co sprawia jej przyjemność – możesz wykonywać koliste ruchy wokół piersi, możesz delikatnie drażnić i szczypać sutki, możesz wykonywać delikatne muśnięcia.

Następnie przejdź do okolic intymnych. Tutaj już styl jest dowolny, byle był efektywny. Warto puścić wodze fantazji i wykazać się kreatywnością – można zmienić rodzaj stymulacji zmieniając pieszczoty dłońmi na pieszczoty oralne, można delikatnie całować części intymne, można do masażu użyć gadżetów erotycznych, jak np. masażer-różdżka, który doskonale sprawdzi się do masażu każdej części ciała, nie tylko łechtaczki. Podpowiadamy, że dużo zakończeń nerwowych znajduje się po wewnętrznej stronie ud, a pieszczenie wzgórka łonowego może przynieść równie satysfakcjonujący efekt.

Po poświęceniu odpowiedniej uwagi okolicom clitoris, można przejść do stymulacji wewnętrznej, masując ścianki pochwy palcami bądź wibratorem. Odpowiednio długa stymulacja łechtaczki przełoży się na reaktywność punktu G, tak więc Panowie, warto zainwestować ten czas, bo na pewno zaprocentuje on wspaniałym orgazmem.

Masaż erogenny kobiety pozwala odkryć jej najwrażliwsze punkty i najbardziej pożądane rodzaje stymulacji

Jeżeli zainspirował Was ten artykuł, potrzebujecie olejku lub świecy do masażu, sądzicie, że prześcieradło do masażu może być pomocne, albo chcecie wybrać jakiś gadżet, który taki masaż może uczynić przyjemniejszym i bardziej efektywnym – zapraszamy do naszego salonu przy ul. Kobierzyńskiej 220 w Krakowie, gdzie przy filiżance dobrej kawy możemy pomówić o technikach masażu i najlepszych metodach na pozytywne zaskoczenie swojej drugiej połowy w erotycznych kwestiach. Jakkolwiek wyglądają Wasze urlopowe plany – pomożemy Wam sprawić, by efekt był zdumiewający dla obydwojga Partnerów.

Karolina Sokołowska

Karolina Sokołowska opowiada Klientom Erotic Med tyle ciekawostek o gadżetach, faktów o ludzkiej anatomii, działaniu różnych afrodyzjaków, że funkcja edukatora w zasadzie przyszła naturalnie. Jej motywacją do ciągłego poszukiwania niuansów są ludzkie historie. Wsłuchuje się w nie z uwagą i zrozumieniem, starając się udzielić obszernych i rzetelnych odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Ciągle pracuje nad tym, aby poszerzyć swoją wiedzę we wszystkich dziedzinach, które mogą mieć wpływ na udane życie erotyczne, widząc sporo do zrobienia w temacie edukacji na tematy, które dotychczas nie były traktowane wyczerpująco.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *