Jakie kondomy wybrać
Edukacja seksualna

Jakie prezerwatywy wybrać

Jakie prezerwatywy wybrać – kluczowe wskazówki

Jakie prezerwatywy wybrać? Poruszałyśmy ten temat na naszym blogu w artykule o tym, jak wybrać prezerwatywy dla siebie, jednak zdecydowanie warto go odświeżyć. Co prawda w tej branży nie było przełomu ewolucyjnego i raczej nie spodziewaj się rewolucyjnych nowości. Jednak od daty publikacji wyżej wspomnianego wpisu na naszym blogu, nastąpiły pewne roszady i mamy kilka wartych polecenia nowości. 

Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór prezerwatyw. Półki z tym asortymentem mienią się całą feerią barw ich kolorowych opakowań. Jeśli chcesz być świadomym konsumentem, musisz znać ich główne cechy, które pomogą Ci wyłonić te, które najlepiej spełnią Twoje oczekiwania. Czasem trudno się zorientować czym różnią się od siebie poszczególne modele. A różnic jest naprawdę wiele i są one istotne zarówno dla bezpieczeństwa, jak i komfortu użytkowania. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze prezerwatyw? Oto kompleksowy przewodnik, który pomoże Ci dokonać właściwej decyzji.

Prezerwatywy - które wybrać?

Z jakiego materiału prezerwatywy wybrać?

Materiał to ważne kryterium wyboru. Wybierz prezerwatywy wykonane z materiałów, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i komfort. Popularne opcje to lateks, poliuretan i poliizopren. Większość ogólnie dostępnych kondomów wykonanych jest z lateksu. Zanim jednak po nie sięgniesz warto zapytać partnera/partnerki, czy ten materiał nie wywoła u niej/niego reakcji alergicznej. Nadwrażliwość na lateks skłania do poszukiwania innych alternatyw. W naszym salonie stacjonarnym zawsze w takich sytuacjach polecamy prezerwatywy marki Skyn.

Zostały one wykonane z poliizoprenu – nowatorskiego materiału SKYNFEEL, który zapewnia naturalne doznania. Marka Skyn w swojej ofercie posiada wiele propozycji prezerwatyw, jak na przykład prezerwatywy ekstra nawilżane, które mają o 40% więcej (w porównaniu ze Skyn Oryginal) delikatnego i trwałego środka nawilżającego, co daje maksimum komfortu w intymnych chwilach. Inną, ciekawą propozycją jest model cienkich prezerwatyw Elite, który jest o 20% cieńszy (w porównaniu ze Skyn Oryginal) i zapewnia wyjątkowo intensywne doznania. Pozostając w temacie ciekawych doznań – skieruj swoją uwagę również na model prezerwatyw Intense Feel, który oferuje ciekawą strukturę. Upstrzona falami wypustek zapewnia niesamowitą, dodatkową stymulację.

Prezerwatywa skrojona na miarę

Odpowiadając na pytanie jakie prezerwatywy wybrać, nie mogę pominąć tak ważnego kryterium, jakim jest rozmiar. Okazuje się, że zbyt duże lub zbyt małe prezerwatywy nie tylko mogą być źródłem dyskomfortu, ale również mogą być zagrożeniem dla bezpieczeństwa. Wybierz prezerwatywy, które najlepiej pasują do Twojego ciała. Dostępne są różne rozmiary, więc eksperymentuj, aby znaleźć ten, który zapewni Ci najlepsze dopasowanie i wygodę. Największy wybór rozmiarów, jaki udało nam się znaleźć, oferuje marka MY.SIZE, która oferuje 9 różnych rozmiarów, ponieważ nasze ciała różnią się od siebie. Nasze ciała mają różne rozmiary, nasze stopy mają różne rozmiary, również penisy posiadają różne parametry, które warto wziąć pod uwagę wybierając odpowiednie prezerwatywy. Przekonasz się i zaskoczy cię to, jak bardzo dopasowanie rozmiaru wpłynie na komfort użytkowania i jakość czerpanych ze zbliżenia doznań. 

Jakie prezerwatywy wybrać?

Jakie prezerwatywy wybrać z dodatkowymi funkcjami? 

Funkcje dodatkowe jakie mogą zaproponować niektóre modele prezerwatyw mogą znacznie wspomóc Cię lub Twoją osobę partnerską na erotycznym froncie. Niektóre mają wyjątkowe tekstury z kropkami, rzęskami i innymi wypustkami, aby zapewnić intensywną, dodatkową stymulację. Seria kondomów marki EGZO z wypustkami składa się z kilku całkiem różnych propozycji. Każda z nich daje nieco inne doznania. Dostępne są także prezerwatywy ze wspomagającym podniecenie żelem (np. prezerwatywy z żelem stymulującym, rozgrzewającym lub chłodzącym), które mogą poprawić doświadczenie seksualne. Innymi wartymi uwagi produktami z tej kategorii są kondomy smakowe do seksu oralnego. Kondomy mogą również przedłużać stosunek. Prezerwatywy z benzokainą i prezerwatywy z lidokainą dzięki zawartości środków znieczulonych pozwalają mężczyźnie mieć większą kontrolę nad wytryskiem. Sprawdź różne opcje, aby znaleźć te, które spełnią Twoje potrzeby. 

Prezerwatywy – dbaj o bezpieczeństwo 

Niezależnie od tego, jakie prezerwatywy wybierzesz, upewnij się, że są one zatwierdzone przez odpowiednie organy regulacyjne i spełniają standardy bezpieczeństwa. Tylko w ten sposób zapewnisz sobie ochronę przed chorobami przenoszonymi drogą płciową oraz niechcianą ciążą. To bardzo odpowiedzialne zadanie, które warto powierzyć produktowi lub marce, budzącym największe zaufanie. Większość renomowanych marek, poddaje swoje produkty bardzo surowym testom jakości i wytrzymałości. Zawsze sprawdzaj także termin przydatności do użycia zakupionych kondomów. Te, które go przekroczyły, mogą nie posiadać cech pełnowartościowych produktów. Pamiętaj, że głównym zadaniem prezerwatyw jest zapewnienie Ci maksymalnego bezpieczeństwa. W tej kwestii nie ma ustępstw i warto zachować szczególną ostrożność.

Jakie kondomy wybrać?

Komfortowe prezerwatywy LELO HEX

Kondomy LELO HEX to cienkie i bardzo komfortowe prezerwatywy. Wnętrze tych kondomów pokrywa heksagonalna struktura. Dzięki temu zapewniają idealne dopasowanie i przyleganie, tekstura heksagonów zapobiega ich zsuwaniu się. Sześciokątne segmenty pracują razem ze skórą, uginając się i dopasowując do każdego kształtu. Cienka i wytrzymała warstwa lateksu o grubości 0,045 mm jest niczym druga skóra i pozwala mieć bardzo realistyczne, intensywne wrażenia. Prezerwatywy LELO HEX Original mają średnicę 54 mm, natomiast prezerwatywy LELO HEX Respect mają średnicę 58 mm. Bazując na pozytywnych opiniach zadowolonych użytkowników ​p​olecamy Ci je wypróbować. Marka LELO zaprezentowała bardzo innowacyjne podejście do kondomów i zastosowała rozwiązanie, którego nie znajdziesz w żadnym innym modelu.

Przeczytaj opinie innych użytkowników i zasięgnij porady specjalistów, aby dokonać świadomego wyboru. Dokonując wyboru prezerwatyw, pamiętaj zarówno o swoich indywidualnych preferencjach i potrzebach, ja​k również o potrzebach i preferencjach Twojej osoby partnerskiej. Zespół Erotic Med z chęcią wesprze Cię poradą zarówno w temacie prezerwatyw, jak również wszystkich innych tematów dotyczących życia intymnego.

Karolina Sokołowska

Karolina Sokołowska opowiada Klientom Erotic Med tyle ciekawostek o gadżetach, faktów o ludzkiej anatomii, działaniu różnych afrodyzjaków, że funkcja edukatora w zasadzie przyszła naturalnie. Jej motywacją do ciągłego poszukiwania niuansów są ludzkie historie. Wsłuchuje się w nie z uwagą i zrozumieniem, starając się udzielić obszernych i rzetelnych odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Ciągle pracuje nad tym, aby poszerzyć swoją wiedzę we wszystkich dziedzinach, które mogą mieć wpływ na udane życie erotyczne, widząc sporo do zrobienia w temacie edukacji na tematy, które dotychczas nie były traktowane wyczerpująco.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *