jak używać koreczków analnych?
Edukacja seksualna

Korki analne – jak używać?

Seks analny – jak zacząć?

Temat sek​su analnego, a co za tym idzie wszystkich zabawek mających na celu jego urozmaicenie, przestaje być tematem tabu. Od dłuższego czasu cieszy się on większą ciekawością i akceptacją. To bardzo nas cieszy, ponieważ coraz częściej przychodzicie do nas z pytaniami o to, jak go uprawiać bezpiecznie. Czego potrzebujecie aby początki były jak najprzyjemniejsze? Korki analne – jak używać, żeby się nie zrazić? Lewatywa – czy jest konieczna? Jaki wybrać lubrykant dla największego komfortu? Z tymi pytaniami najczęściej się spotykamy, a w tym wpisie znajdziecie odpowiedzi na wszystkie z nich. 

O seksie analnym na naszym blogu jest już całkiem sporo. Jeśli jesteś osobą początkującą w tej dziedzinie i dopiero stawiasz pierwsze kroki, więcej przydatnych informacji znajdziesz w poradniku, jak zacząć uprawiać seks analny. Dzisiaj chciałabym się skupić na temacie plugów, zatyczek do odbytu, które uważam za niezastąpione na początku tej erotycznej przygody. 

jaki koreczek analny dla osoby początkującej?

Czym są koreczki analne?

Korki analne to gadżety erotyczne, które z reguły mają stożkowaty kształt. Ich wąski wierzchołek rozszerza się w kierunku podstawy. Aplikuje się je do okrężnicy, aby wywołać seksualne podniecenie. Są to zabawki unisex, każdy może czerpać przyjemność z ich użytkowania. Plugi te występują w różnych rozmiarach i mogą różnić się od siebie wyglądem i kształtem. Mogą się także różnić materiałem wykonania. W naszym salonie, mając na uwadze względy higieniczne, najczęściej polecamy naszym Gościom zabawki wykonane z silikonu medycznego, metalu lub szkła borowo-krzemowego. Te materiały najłatwiej utrzymać w czystości, a jest to bardzo istotne.

Błona śluzowa okrężnicy jest delikatna i podatna na uszkodzenia, a co za tym idzie większe ryzyko zakażenia chorobami wenerycznymi. Świadomość tych faktów pozwoli na wykształcenie prawidłowych nawyków oraz zwracanie uwagi na potencjalne zagrożenia. Bardzo ważne jest to, aby wybrać koreczek odpowiedni dla własnych potrzeb i możliwości, oraz używać go w bezpieczny sposób. Na blogu znajdziecie już artykuł jakie koreczki dla osoby początkującej polecamy. Nigdy jednak nie poruszyłyśmy tematu jak i po co ich używać i na tym właśnie dzisiaj się skupimy.

jaki korek analny wybrać?

Korki analne – po co ich używać?

Zacznijmy od tego, po co używać korków analnych. Włączenie tych przedmiotów do swoich erotycznych doświadczeń niesie ze sobą sporo korzyści. Być może dlatego ich temat budzi tyle zainteresowania. Korki analne mogą pełnić funkcję intymnej biżuterii, ozdoby. Taką funkcję spełniają wysadzane kryształkami, błyszczące zatyczki, lub zatyczki z futerkiem, imitujące ogonki (np. koreczek ogonek lisa, koreczek kita królika). 

Wiele kobiet twierdzi, że dzięki używaniu zatyczki analnej łatwiej i bardziej intensywnie doświadczają orgazmu. Dlaczego tak jest? Odbytnica znajduje się w bliskim sąsiedztwie pochwy. Wypełnienie jej gadżetem analnym może wpłynąć na zwężenie światła pochwy, a co za tym idzie sprawić, że seks będzie bardziej kontaktowy. Dzięki temu przednia ściana pochwy jest mocniej stymulowana.

Koreczki analne najczęściej jednak służą przygotowaniu się do penetracji odbytu penisem. Aby ten rodzaj zbliżenia był jak najprzyjemniejszy warto się do niego odpowiednio przygotować. Ponieważ często słyszy się, że ten rodzaj zbliżenia boli, często doświadczeniom tym towarzyszy stres. Przygotowując się na ból mięśnie zostają zaciśnięte, co może powodować uczucie dyskomfortu. Dlatego zawsze doradzam początkującym, aby pierwsze próby odbywały się właśnie przy użyciu koreczka, na osobności i bez presji. To pozwoli przyzwyczaić się do stymulacji tego obszaru i wówczas podjąć bardziej wymagające wyzwania.

Korki analne - jak ich używać?

Korki analne – jak używać?

Używanie koreczków w zasadzie jest bardzo proste. Jeśli martwisz się o higienę podczas takiej zabawy, możesz zechcieć uprzednio lewatywę. Już wcześniej na naszym blogu pojawił się wpis o tym, jak wykonać lewatywę i czego do niej potrzebujesz.

Nie dla wszystkich jest to oczywiste, jednak odbyt nie posiada własnego nawilżenia, dlatego zarówno do partnerskiej penetracji analnej, jak również do gadżetów analnych konieczne jest użycie lubrykantu. Lubrykant to specjalny żel nawilżający, który zapewnia odpowiedni poślizg, aby ułatwić aplikacje penisa lub koreczka. Analne lubrykanty często mają składniki, które pozwalają mięśniom bardziej się rozluźnić i dzięki temu dają poczucie większego komfortu. Nigdy nie pomijaj lubrykantu, ponieważ może to prowadzić do powstania podrażnień lub urazów, oraz przykrych wspomnień. Potraktuj poważnie swoje bezpieczeństwo i zadbaj o odpowiednie nawilżenie. 

Lubrykant obficie nanieś na odbyt lub koreczek analny (lub na jedno i drugie) i delikatnie wsuń koreczek do okrężnicy. Czynność ta nie powinna powodować bólu, jeśli tak jest – zrezygnuj. Nie próbuj niczego zrobić na siłę. Jeśli napotykasz na opór spróbuj pokierować wierzchołek zatyczki delikatnie w innym kierunku. Nie zrażaj się, być może potrzebujesz więcej niż jednej próby. Ważne jest, aby odbywały się one w komfortowej atmosferze i nie generowały negatywnych skojarzeń. 

Na początku na pewno będziesz używać niewielkiego pluga, ale aby uelastycznić mięśnie z czasem warto zastąpić go koreczkiem o średnicy większej o kilka milimetrów. Dlatego wiele osób korzysta z progresywnych zestawów korków analnych o rosnącej średnicy.

Użyteczną radą jest także dezynfekcja zabawki po każdym użyciu i przed kolejnym użyciem specjalnym płynem do dezynfekcji. W przypadku gadżetów erotycznych pojęcie nadmiaru higieny nie istnieje. 

Mam nadzieję, że teraz zabawa koreczkiem analnym nie ma przed Tobą tajemnic. Jeśli jednak wciąż pozostały jakieś pytania bez odpowiedzi – skontaktuj się z miłą obsługą Erotic Med, która rozwieje wszystkie wątpliwości. 

Karolina Sokołowska

Karolina Sokołowska opowiada Klientom Erotic Med tyle ciekawostek o gadżetach, faktów o ludzkiej anatomii, działaniu różnych afrodyzjaków, że funkcja edukatora w zasadzie przyszła naturalnie. Jej motywacją do ciągłego poszukiwania niuansów są ludzkie historie. Wsłuchuje się w nie z uwagą i zrozumieniem, starając się udzielić obszernych i rzetelnych odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Ciągle pracuje nad tym, aby poszerzyć swoją wiedzę we wszystkich dziedzinach, które mogą mieć wpływ na udane życie erotyczne, widząc sporo do zrobienia w temacie edukacji na tematy, które dotychczas nie były traktowane wyczerpująco.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *