Edukacja seksualna,Od Erotic Med

​Rozmawiamy o rzeczach ważnych – życie erotyczne po śmierci Partnera/Partnerki

Utrata bliskiej osoby – traumatyczne doświadczenie

​Śmierć Partnera/Partnerki to ogromny cios. Niestety tragedie się zdarzają i życie często stawia nas w bardzo trudnych sytuacjach. Utrata bliskiej osoby niewątpliwie jest jedną z nich. Sytuacja ta częściej dotyczy osób w jesieni życia, ale zdarzyć się może praktycznie każdemu, bez względu na to, jak bardzo staramy się o tym nie myśleć.

Koniec życia nie oznacza końca miłości. Uczucia często są na tyle żywe i intensywne, że osoba, która doświadcza straty, nie może sobie wyobrazić życia z kimś innym. Nie chce ona angażować się w nowy związek i często decyduje się na samotność. Jednak nie oznacza to, że jej seksualne potrzeby wygasają czy mogą zostać zignorowane. Ich zaspakajanie wciąż jest bardzo ważne. Dlatego dziś opowiemy o alternatywach dla osób, które doświadczyły utraty partnerów.

Potrzeba bliskości i seksualnej satysfakcji

Satysfakcja seksualna jest ważna dla ogólnego dobrostanu człowieka, dlatego nie można ignorować potrzeb tego rodzaju. Po etapie żałoby, prędzej czy później dochodzą one do głosu, często jeszcze zanim udaje się pogodzić ze stratą. W takich sytuacjach otwarcie się na nowego Partnera jest ostatnią rzeczą, która przychodzi do głowy. Jednak zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn erotyczna branża oferuje sporo alternatyw. Są one w stanie pomóc w zaspokojeniu naturalnych potrzeb na podstawowym, fizycznym poziomie. Warto z nich skorzystać, mogą dać sporo ulgi w trudnych chwilach. Poniżej prezentujemy kilka możliwości.

​Realistyczne dilda i wibratory

​Często prezentujemy Wam wibratory o fantazyjnych kształtach i żywych kolorach, jednak występują one również w bardziej naturalnym, fallicznym kształcie. Mają one za zadanie jak najbardziej przypominać prawdziwego penisa i producenci prześcigają się w pomysłach na uczynienie ich jak najbardziej realistycznymi kopiami męskiego przyrodzenia. 

Najbardziej zadziwiają wibratory z cyberskóry, która do złudzenia przypomina ludzką skórę. Jest przyjemna i miękka w dotyku, można ją nawet uszczypnąć. Dilda wykonane z cyberskóry często mają również fakturę przypominającą siatkę żył. Producenci dbają również o takie detale jak ręczne malowanie. Taki gadżet do złudzenia przypomina penisa zarówno wyglądem, jak i w dotyku.

Niektóre dilda i wibratory wykonywane są z użyciem silexpanu. Nowoczesny materiał ma wiele zalet, między innymi  pozwala na większe eksperymentowanie z warstwami i ich różną gęstością. Daje rewelacyjne, nowe możliwości. Wypełnione nim zabawki mogą np. zmieniać właściwości pod wpływem temperatury. Ogrzane staja się miękkie i plastyczne, schłodzone zaś – są twarde i sprężyste. 

Realistyczne dilda i wibratory często wyposażone są w przyssawkę. Pozwala ona na przymocowanie gadżetu do dowolnej, płaskiej powierzchni, np. pod prysznicem czy do krzesła. Takie rozwiązanie daje praktyczne możliwości korzystania z zabawki bez użycia rąk.

​Dyskretne i kompaktowe masturbatory

​Mężczyźni docenią dyskretne i łatwe do schowania masturbatory – latarki. Ich wygląd nie sugeruje ich przeznaczenia. W estetycznej obudowie z nakrętką kryje się wagina (czasem również usta lub odbyt) z fakturowanym tunelem. Jest on wypełniony różnego rodzaju wypustkami stymulującymi, zwężeniami i przestrzeniami, których konkretne ułożenia dają różne doznania.

Popularnymi urządzeniami tego typu są masturbatory wzorowane na waginach gwiazd porno. Każde z nich różni się od siebie nie tylko wyglądem ale również strukturą tunelu, dając użytkownikom zupełnie odmienne wrażenia. Wnętrze wykonane jest z realistycznej cyberskóry, która jest miękka i bardzo przyjemna w dotyku. Bardzo mocno imituje ona prawdziwe uczucia czerpane ze zbliżenia. 

Panowie często wybierają gadżety serwujące dodatkowe bodźce w postaci wibracji. Wibrujące masturbatory mogą zapewnić wspaniałe efekty, ponieważ ludzkie ciało nie wytwarza wibracji. Nowe doznania mogą okazać się bardzo satysfakcjonujące. 

Przypominające pochwy masturbatory mogą być także wyposażone w przyssawkę. Umożliwia ona przytwierdzenie urządzenia do płaskiej, nieporowatej powierzchni, np. do blatu, i używanie go jednocześnie mając wolne ręce.

​Realistyczne fantomy i lalki

​Dla osób, którym nie zależy na dyskretnym wyglądzie urządzenia, a nawet wręcz przeciwnie – oczekującym jak największego realizmu, proponowane są duże fantomy lub lalki. Takie gadżety charakteryzują się szczegółowym odwzorowaniem większej części ludzkiego ciała, jak na przykład całego torsu z piersiami lub części od pasa w dół, np. wypiętych pośladków.

Fantomy takie działają najbardziej sugestywnie i dawać mogą najmocniej wrażenie obcowania z prawdziwą osobą. Nie tylko wyglądem są bardzo realistyczne, ale często ich rozmiary są bardzo zbliżone do rzeczywistych. Idzie to również w parze z dużymi gabarytami i wagą takich gadżetów. To zdecydowanie czyni je mniej poręcznymi i łatwymi do ukrycia masturbatorami, jednak wrażenia, które one dają mogą okazać się wartymi tego ustępstwa.

Sposób na złagodzenie żalu

Ogromną i wciąż rosnącą popularnością cieszą się rzeczywistych rozmiarów, wykonane z przypominającego do złudzenia prawdziwą ludzką skórę tworzywa sekslalki. Dostępne są one w różnych rozmiarach, od szczupłych, przez takie z dużym biustem, po korpulentne. Mają różne kolory oczu, czy włosów, więc jest możliwość kierowania się w wyborze indywidualnymi preferencjami. Można je ustawiać w dowolnych pozycjach, ponieważ ich kończyny są elastyczne.

Choć lalki często są przedmiotem męskich (ale również damskich) zainteresowań pamiętać należy o tym, że ich waga, która często przekracza 40-50 kg. To może być sporym utrudnieniem dla utrzymania lalki w świetnej formie. A wymaga ona zabiegów pielęgnacyjnych, np. regularnych kąpieli i talkowania oraz pielęgnacji włosów, nie wspominając o dokładnym czyszczeniu otworów użytkowych po każdym użyciu. 

Jednak realistyczna lalka miłości może nie tylko być obiektem seksualnego zaspokojenia. Coraz częściej zdarza się, że właściciele takich fantomów nadają im imiona i obdarzają ich prawdziwymi uczuciami. To może świadczyć o tym, że potrafią one być doskonałą namiastką towarzystwa, a nawet bliskości. Poza czysto fizycznymi cechami właściciele przypisują im również cechy charakteru, nastroje i upodobania. Często kupują lalkom różne kreacje, malują im paznokcie, zmieniają fryzury, a nawet obdarowują je prezentami. 

​Życie pisze przeróżne scenariusze, więc często takie rozwiązania są przejściowe a korzystające z nich osoby poznają kogoś, w kim lokują swoje uczucia. Zaczynają oni rozumieć, że uczucia te, co prawda są odmienne do tych, którymi darzyli osobę, która odeszła, ale nie są wcale mniej wartościowe. Po etapie żałoby często ciemne chmury ustępują miejsca delikatnym przebłyskom słońca. Ktoś, kto utracił Partnera/Partnerkę może poznać kogoś, z kim będzie chciał dzielić życie (również erotyczne), choć zupełnie tego nie oczekuje i nie szuka. Jednak gadżety erotyczne mogą okazać się niezastąpione, nim to nastąpi i nie powinno to być przedmiotem wstydu.

Z przyjemnością i szacunkiem pomagamy każdej osobie dobrać odpowiedni dla jej potrzeb gadżet, bez względu na sytuację. Zapraszamy serdecznie do naszego salonu przy ulicy Kobierzyńskiej 220 w Krakowie.

Justyna Gońka

Justyna Gońka nie znosi bezruchu, nie zatrzymuje się ani na chwilę i każdą minutę spędza aktywnie, nie tylko fizycznie, ale również zawodowo, z prawdziwym kunsztem żonglując swoimi obowiązkami. Jej organizacja jest rzeczą godną podziwu i naśladowania, pozwalającą jej na godzenie swojej pracy z życiem osobistym z prawdziwą wirtuozerią. Praca w Erotic Med, prowadzenie własnej praktyki jako Sex Coach, tworzenie własnej marki Just You dzieli z byciem szczęśliwą małżonką i zapaloną crossfiterką. Jej pasją jest sport i podróże, które pozwalają jej na zmianę perspektywy i są dla niej inspiracją do tworzenia i rozwoju. To właśnie ciągły rozwój jest celem i sensem jej życia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *