Edukacja seksualna

Miękkie tampony bez sznureczka – do pływania, w saunie, podczas współżycia

Miękkie tampony – gąbeczki menstruacyjne

Miękkie tampony z syntetycznego, antyalergicznego materiału przypominającego wyglądem i strukturą gąbkę, nie są nowością na rynku, ale dopiero ostatnio odkrywa i docenia je coraz więcej kobiet. Materiał, z którego są one wykonane jest bezpieczny dla ciała. Tampon przypomina najczęściej owal lub serduszko z gąbki, z wyciętym otworem ułatwiającym aplikację i wyjęcie tamponu.

Otwór ten pełni rolę sznurka, którego tampony z gąbki są pozbawione. Dzięki takiej konstrukcji można ich używać na basenie, w jacuzzi, w saunie, na plaży, czy właśnie podczas seksu, bez obaw, że sznureczek ujawni się na jakimś etapie psując wrażenia estetyczne.

Gąbeczki menstruacyjne nie są tak powszechnie dostępne jak zwykłe tampony, dlatego wiele z Was jest zazwyczaj zaskoczona ich istnieniem. Macie również powtarzającą się wątpliwość na temat ich aplikacji oraz wyciągania. Brak sznureczka jest zaletą, ale także powodem do obaw, że moment zmiany tamponu będzie stresujący, ponieważ ciężko będzie go wydostać. Rozumiemy doskonale, że w takich momentach czasem zdarza się chwila paniki, jednak wyciągnięcie tamponu wciąż jest proste – wystarczy kucnąć i wykonać mięśniami kegla prący skurcz. Wówczas tampon wysunie się na tyle, że nie powinno być żadnego problemu z namierzeniem i chwyceniem go oraz usunięciem.

 Nie musisz zmieniać swoich planów ze względu na miesiączkę

Używanie miękkich tamponów z gąbki jest naprawdę wygodne i komfortowe. Po prawidłowej aplikacji są niezauważalne i niewyczuwalne, zarówno przez użytkowniczkę, jak i przez partnera podczas seksu. Producent twierdzi, że jeśli nie mamy ochoty dzielić się z partnerem tą informacją, to nie musimy go wtajemniczać, że jesteśmy w trakcie „tych” dni, a on się nie zorientuje.

Elastyczny materiał, z którego zostały one wykonane nie tylko idealnie dopasowuje się do ciała, ale również jest higroskopijny i mocno chłonny, dzięki czemu doskonale spełnia swoje zadanie i stanowi niezawodną ochronę nawet do 8 godzin. Tampony z miękkiej gąbeczki zazwyczaj są dostępne w rozmiarze normal i mini.

Wady i zalety tamponów z higroskopijnego materiału

Plusy korzystania z takich tamponów to:

  • bezpieczny, antyalergiczny materiał, z którego zostały wykonane,
  • duża chłonność i zabezpieczenie nawet do 8 godzin,
  • „niewidzialne” zabezpieczenie pozwala się wybrać na basen, czy do sauny bez obaw o wystający sznureczek,
  • elastyczność, dzięki której są one niewyczuwalne podczas używania oraz dla partnera podczas uprawiania seksu,
  • łatwa aplikacja i usunięcie tamponu.

Minusy

  • wysoka cena produktu,
  • brak aplikatora wymaga nauczenia się aplikacji i wyjmowania produktu.
 Możesz robić to, co zwykle – uprawiać sport, a nawet uprawiać seks. 

Jak zaaplikować i usunąć tampon?

Aby łatwo umieścić tampon w pochwie należy nanieść na jego wierzchołek odrobinę lubrykantu lub zwilżyć go delikatnie wodą. Następnie należy umieścić palec w wycięciu i wsunąć go do pochwy, jak zwyczajny tampon. Z tego samego wycięcia należy skorzystać przy usuwaniu tamponu.

Ciągle zwierzacie się nam ze strachu, że tampon bez sznureczka utknie w środku i nie uda się go samodzielnie wyjąć. Kobiecy układ rozrodczy to układ zamknięty – nie ma więc możliwości, aby tampon przemieścił się w inne miejsce. Jeśli tampon jest umieszczony głęboko i skorzystanie z wycięcia jest niemożliwe, należy się rozluźnić i wykonać prący skurcz mięśniami Kegla – to w zupełności powinno wystarczyć, aby tampon wysunął się na tyle, by móc go dosięgnąć.

W naszym salonie stacjonarnym Erotic-Med przy ul. Kobierzyńskiej 220 w Krakowie staramy się wzbogacić ofertę naszych miękkich, gębeczkowych tamponów tak, abyście mogły wybrać idealny model dla siebie. Służymy Wam również kawą, uśmiechem oraz poradą, więc zapraszamy Was i czekamy na Was niecierpliwie.

mgr Justyna Płonka

Mgr Justyna Płonka nie znosi bezruchu, nie zatrzymuje się ani na chwilę i każdą minutę spędza aktywnie, nie tylko fizycznie, ale również zawodowo, z prawdziwym kunsztem żonglując swoimi obowiązkami. Jej organizacja jest rzeczą godną podziwu i naśladowania, pozwalającą jej na godzenie swojej pracy z życiem osobistym z prawdziwą wirtuozerią. Praca w Erotic Med, prowadzenie własnej praktyki jako Sex Coach, tworzenie własnej marki Just You dzieli z byciem szczęśliwą małżonką i zapaloną crossfiterką. Jej pasją jest sport i podróże, które pozwalają jej na zmianę perspektywy i są dla niej inspiracją do tworzenia i rozwoju. To właśnie ciągły rozwój jest celem i sensem jej życia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *