Lewatywa instrukcja wykonania
Edukacja medyczna

Lewatywa – jak ją zrobić prawidłowo?

​Lewatywa – higiena przed seksem analnym

Dziś na tapetę biorę gorący temat. Lewatywa, co to jest i jak ją prawidłowo zrobić w domowych warunkach? Na naszym blogu tematy przyjemności są bardzo ważne. Jednak tematy związane z bezpieczeństwem i higieną są dla nas nie mniej istotne i często omawiamy je na naszym blogu. O higienie seksu analnego pisałyśmy już wielokrotnie, jednak dziś chciałabym zgromadzić te wszystkie informacje we wpisie, który pozwoli zainteresowanym przygotować się do tej zabawy i czuć się naprawdę komfortowo.

Dla wielu osób już pierwsze doświadczenia z seksem analnym są stresujące. Poza obawami przed trudnościami z aplikacją i bólem dochodzą jeszcze obawy o ewentualne wpadki natury higienicznej i reakcję osoby partnerskiej. Takie myśli odbierają przyjemność i hamują chęć eksperymentowania. W wielu miejscach możemy natknąć się na poradę wykonania lewatywy przed przystąpieniem do zabaw analnych, jednak temat ten jest traktowany raczej pobieżnie. Spieszę na ratunek, by opisać krok po kroku jak wykonać płukanie okrężnicy, abyście nie musieli się martwić, a mogli skupić się wyłącznie na przyjemności. 

Jak zrobić lewatywę?

Czy lewatywa boli?

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że możesz zastanawiać się, czy lewatywa jest dla Ciebie zabiegiem bezpiecznym, czy nie ma ubocznych skutków i czy może być bolesna. A więc od początku. 

Lewatywa to zabieg czyszczenia ostatniego elementu jelita grubego z zalegającej w nim masy kałowej. Polega on na wprowadzeniu przez odbyt płynu, który pomoże w usunięciu złogów. Zabieg ten jest bezpieczny, jeśli do jego przeprowadzenia użyte zostaną dedykowane przyrządy. Może on być dyskomfortowy, jednak nie powinien być bolesny. Często jest wykonywany również ze wskazań medycznych, np. w przypadku zaparć, przed różnymi badaniami lub zabiegami, przed porodem.

Przeciwskazania do lewatywy

Nie wykonuj lewatywy, jeśli cierpisz na niezdiagnozowane bóle brzucha, nudności lub wymioty. Zrezygnuj z lewatywy również w przypadku odwodnienia.
Przeciwwskazaniami do wykonania lewatywy są również niewydolność nerek, niewydolność układu krążenia, krwawienia z układu pokarmowego, objawy sugerujące stan zapalny wyrostka robaczkowego, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, niedrożność lub perforacja jelita. W powyższych przypadkach nie wykonuje się lewatywy, nawet jeśli istnieją medyczne wskazania do jej wykonania.

Co jest potrzebne do wykonania lewatywy?

Do wykonania lewatywy niezbędna jest gruszka do lewatywy, a w aptekach sprzedawane są również specjalne zestawy do wlewów. Gruszka powinna mieć gładką końcówkę dyszy, która umożliwi bezpieczne umieszczenie jej na miejscu. Aby wprowadzić dyszę gruszki lub wlewu do odbytu niezbędne będzie użycie lubrykantu. Bez odpowiedniego nawilżenia aplikacja nie tylko może być nieprzyjemna, ale również może dojść do mechanicznego urazu tkanek, np. otarć. Niezbędny również będzie płyn do wlewu i, jak już wspomniałam, można go nabyć w aptece bez recepty. Nie polecam robienia własnych, domowych płynów. W internecie można natknąć się na wiele instrukcji jak go sporządzić, jednak nie wszystkie z tych rad są nieszkodliwe. Jeśli nie planujesz zakupu w aptece – najbezpieczniej będzie użyć czystej wody. Jeśli gromadzisz już potrzebny asortyment – nie zapomnij o dużym ręczniku, na którym możesz się położyć przyjmując odpowiednią pozycję. 

Co jest potrzebne do zrobienia lewatywy?

Jak wykonać lewatywę w domu?

Skoro masz już wszystkie niezbędne przedmioty czas przystąpić do działania. Zwykle różne źródła zalecają wykonanie lewatywy tuż przed przystąpieniem do zabawy analnej. Jednak zdecydowanie lepiej będzie, jeśli wykonasz ją dużo wcześniej – nawet o kilka godzin. Będzie to zdecydowanie bardziej efektywne, a wszelkie ewentualne mikropodrażnienia zdążą się już zagoić. 

Napełnij gruszkę wodą o temperaturze ciała (36-38 stopni C). Jej zbiornik jest miękki – ściśnij go na płasko, aby jego ścianki przylegały do siebie na jak największej powierzchni. To sprawi, że ze zbiornika dostanie usunięte powietrze. Wciąż przytrzymując ścianki w ten sposób zanurz koniec dyszy gruszki w naczyniu z czystą wodą. Rozluźnij uścisk, by ścianki mogły powrócić do pierwotnego kształtu, a kiedy to się stanie zbiornik będzie napełniony. 

Połóż ręcznik na podłodze i połóż się na nim na boku. Możesz także przyjąć pozycję kolankowo-łokciową, która może okazać się wygodniejsza. Nanieś lubrykant na końcówkę gruszki lub/oraz pokryj nim wejście do odbytu. Rozchyl pośladki i delikatnie wsuń dyszę do odbytu na kilka centymetrów. 

Opróżnij zbiornik gruszki przez ponowne ściśnięcie jej ścianek. Nie musisz tego robić gwałtownie, nie ma to znaczenia dla osiągniętego efektu. Teraz wyjmij dyszę gruszki i połóż się na plecach – możesz wykonać delikatny masaż brzucha okrężnymi ruchami zgodnie ze wskazówkami zegara. Następnie udaj się do toalety i pozwól na opróżnienie jelita.

Czy lewatywa boli?

Czego się spodziewać po lewatywie?

Lewatywa działa natychmiast, ale oczyszczanie może trwać kilka godzin. To, o co warto zadbać na czas wykonywania lewatywy to intymna atmosfera, warunki zapewniające prywatność. Po lewatywie można spodziewać się chwilowej biegunki oraz odwodnienia, dlatego warto przyjmować dużo płynów. 

Mam nadzieję, że znaleźliście w tym wpisie wszystkie informacje jakich szukaliście i jakich możecie potrzebować. Starałam się w nim zawrzeć praktyczne wskazówki i odpowiedzieć na pytania, które mogą nasuwać Wam się przed zabiegiem. Jeśli czegoś zabrakło – koniecznie dajcie znać, a uzupełnię wpis o szczegóły. Bawcie się bezpiecznie, zdrowie jest zawsze najważniejsze.

Justyna Gońka

Justyna Gońka nie znosi bezruchu, nie zatrzymuje się ani na chwilę i każdą minutę spędza aktywnie, nie tylko fizycznie, ale również zawodowo, z prawdziwym kunsztem żonglując swoimi obowiązkami. Jej organizacja jest rzeczą godną podziwu i naśladowania, pozwalającą jej na godzenie swojej pracy z życiem osobistym z prawdziwą wirtuozerią. Praca w Erotic Med, prowadzenie własnej praktyki jako Sex Coach, tworzenie własnej marki Just You dzieli z byciem szczęśliwą małżonką i zapaloną crossfiterką. Jej pasją jest sport i podróże, które pozwalają jej na zmianę perspektywy i są dla niej inspiracją do tworzenia i rozwoju. To właśnie ciągły rozwój jest celem i sensem jej życia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *