profesjonalne porady Sex Coach
Edukacja seksualna,Od Erotic Med

Sex Coach radzi – wypowiedź dla portalu hellozdrowie.pl: Mindfulness w życiu erotycznym

Trening uważności w sypialni

Mindfulness zyskuje na popularności. Jakiś czas temu Sex Coach Justyna Gońka miała przyjemność udzielić obszernego wywiadu na temat uważności w kontekście seksu. Dotychczas jeszcze nie udostępniłyśmy Wam tego artykułu, ponieważ ciągle pochłaniały nas bieżące tematy, pytania i zagadnienia. Jednak na pewno jest to kwestia warta poruszenia, ponieważ może stać się środkiem nie tylko do sprawienia, aby seks stał się dla Was lepszym doznaniem, ale również metodą zacieśnienia łączącej Was więzi, umocnienia związku. 

Co to jest mindfulness?

Zacznijmy od nakreślenia tematu. Mindfulness, inaczej uważność, polega na świadomym skierowaniu uwagi na zewnętrzne i wewnętrzne bodźce występujące w danym momencie, dostrzeganiu ich, akceptowaniu i nieocenianiu. Być może brzmi to dosyć skomplikowane, ale uprzaszczając można powiedzieć, że chodzi o chłonięcie obecnego momentu i jak najpełniejsze jego doświadczanie.To współczesna metoda medytacji, która, jak dowodzą przeprowadzone na dużych populacjach badania, jest silnie skorelowana ze zdrowiem psychicznym i fizycznym. Wiele technik terapeutycznych opartych zostało o trening uważności. Redukują one objawy stresu, lęku i depresji. Badania naukowe wskazują nawet, że mindfulness jest w stanie pomoc również w złagodzeniu fizycznego bólu. Uważność znajduje zastosowanie i zmienia na lepsze coraz więcej dziedzin naszego życia. Dlaczego wiec nie wpuścić jej również do sypialni?

Porada sexcoacha mindfulness dla seksu

Mindfulness w seksie

Jak wyglądam? Czy sprostam jej/jego oczekiwaniom? Co zrobię jutro na obiad? Czy zdążę zrobić ten raport do pracy na jutro? – nawet w trakcie seksu nachodzą nas przedziwne i zupełnie niezwiązane z aktualną sytuacją myśli. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ nasz umysł ciągle jest bombardowany informacjami, przywykliśmy do życia w ich szumie. Żonglujemy naszą uwagą przerzucając ją ciągle pomiędzy kolejnymi bodźcami. Trudno nam ją skoncentrować na jednym temacie przez dłuższą chwilę i wyłączyć strumień innych bodźców. Nie inaczej jest w intymnych sytuacjach, w których często, zamiast cieszyć się bliskością drugiej osoby myślimy o tym, co spotkało nas dziś w drodze do pracy, ciętą ripostą dla kogoś, kto obraził nas w przeszłości, listą zakupów na jutro, itd. To właśnie praktyka uważności pokazuje nam jak przegonić te natrętne myśli i czerpać przyjemność z ciepła ciała Partnera czy zapachu włosów Partnerki.

Trening uważności w seksie – dlaczego warto?

Czy trzeba medytacji, by mieć satysfakcjonujące życie erotyczne? Oczywiście, nie trzeba, ale na pewno mindfulness w łóżku pozwoli uwrażliwić się na wspaniałe wrażenia, których powinien on dostarczać. Uporczywe analizowanie przeszłości i planowanie przyszłości sprawiają, że między palcami ucieka nam obecna chwila. Nikt z nas nie chce przecież żyć w swoich projekcjach, bo nie jest to prawdziwe życie. Nie mamy wpływu na przeszłość, a przyszłość jest tylko wyobrażeniem. Nasze życie toczy się teraz, a my tracimy jego cenne momenty. Mindfulness przychodzi nam z pomocą i uczy jak skierować strumień naszej uwagi na tą właśnie chwilę. Zwraca nasze zmysły na mycie zębów, podróż do pracy, picie kawy czy uprawianie seksu. Dzięki temu możemy właśnie niepodzielnie skupić się na tym, jak przyjemne są to doznania. Zwłaszcza, kiedy odsuwamy na bok inne bodźce, myśli i osądy. To pozwala na głęboki relaks, odprężenie i prawdziwe, świadome doświadczanie tego, co właśnie się dzieje.

porada Sex Coacha trening uważności

Jak trenować mindfulness w życiu erotycznym?

Warto przeczytać więcej na ten temat w portalu hellozdrowie.pl, gdzie znajdziecie obszerną wypowiedź naszej Sex Coach – Justyny Gońki. Od czego zacząć? Czy to trudne? Czy trzeba się odpowiednio przygotować? Na czym to w ogóle polega? Mamy nadzieję, że znajdziecie tam odpowiedzi na wszystkie te pytania. A jeśli jakichś informacji Wam zabraknie, wiecie gdzie nas znaleźć. Miłej lektury!

Karolina Sokołowska

Karolina Sokołowska opowiada Klientom Erotic Med tyle ciekawostek o gadżetach, faktów o ludzkiej anatomii, działaniu różnych afrodyzjaków, że funkcja edukatora w zasadzie przyszła naturalnie. Jej motywacją do ciągłego poszukiwania niuansów są ludzkie historie. Wsłuchuje się w nie z uwagą i zrozumieniem, starając się udzielić obszernych i rzetelnych odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Ciągle pracuje nad tym, aby poszerzyć swoją wiedzę we wszystkich dziedzinach, które mogą mieć wpływ na udane życie erotyczne, widząc sporo do zrobienia w temacie edukacji na tematy, które dotychczas nie były traktowane wyczerpująco.

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Wojtek says:

    Gratulacje Pani Justyno. Świetny artykuł. Jestem pod wrażeniem Pani profesjonalizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *