Od Erotic Med

Czego szukamy w sexshopach?

„Czy jest takie coś…?”

Nasi Klienci często wyobrażają sobie właśnie ten przedmiot, którego potrzebują. Ten idealny – inny niż wszystkie inne, o najlepszym działaniu, osobliwym kształcie, wyjątkowym zastosowaniu. Przychodzą do nas z tą wizją i pytają, czy ktoś już właśnie to wynalazł. Najczęściej tak właśnie jest, że możemy powiedzieć „Mamy dokładnie coś takiego”. Czasem musimy poimprowizować, więc przedstawiamy alternatywne rozwiązania dla takich fantazji.

​W tym artykule znajdziecie trochę informacji o tym, z jakimi tematami przychodzą do nas Klienci, o co pytają, czego szukają. Tym razem jednak nie będziemy się skupiać wyłącznie na gadżetach, choć i dla nich znajdzie się miejsce w tym zestawieniu, ale skupimy się na całokształcie pytania, czego szukamy w sexshopach. Kim są Klienci sexshopów i po co najczęściej przychodzą? To zwyczajni ludzie, którzy do naszego salonu przychodzą z bardzo różnymi zagadnieniami. Rzadko mają sprecyzowane oczekiwania i zazwyczaj szukają „czegoś”. Czegoś do stymulacji, czegoś na początek, czegoś na poprawę libido. Nie zawsze wiedzą czym by to mogło być, ale poszukują perspektyw na poprawę jakości życia erotycznego.​

Po co więc najczęściej Polacy przychodzą do sexshopu?

Po coś na poprawę libido

​Libido to temat rzeka. Przychodzą z nim do nas zarówno mężczyźni jak i kobiety. Przychodzą by zapytać, w jaki sposób mogą zwiększyć popęd Partnera/ki lub sami mają wrażenie, że ich popęd spadł i może nie być proporcjonalny do popędu Partnera/ki. Panowie czasem pytają, w jaki sposób mogą wpłynąć na swoją żonę, która po urodzeniu dziecka, lub dzieci, nie odczuwa już pożądania, potrzeby czy chęci odbywania zbliżeń tak często, jak to było kiedyś. Niekiedy same panie zauważają, że ich popęd jest wyraźnie niższy i próbują działać, by powrócił do dawnego poziomu.

Podłoże takich problemów może być bardzo różne. W przypadku niskiego libida u kobiet najczęstszym winowajcą są przyczyny fizyczne, jak zamiany w gospodarce hormonalnej (ciąża, połóg, przekwitanie), zmęczenie opieką nad nowym potomkiem, ale również przyczyny psychologiczne, jak np. niskie poczucie własnej wartości, poczucie bycia nieatrakcyjną, strach przed powrotem do uprawiania seksu po porodzie i obawa przed bolesnością stosunku, itd.

Panowie o obniżonym poziomie libida najczęściej przyczyny takiego stanu rzeczy doszukują się w stresie związanym z wykonywaną pracą, przepracowywaniu się i braniu na siebie zbyt wielu obowiązków. Środkami, o które najczęściej jesteśmy w tym kontekście pytane, są hiszpańskie muchy i doraźne środki zwiększające pożądanie. Rzadko kiedy pytane jesteśmy o suplementy – to zdecydowanie mniej interesująca dla naszych Klientów forma walki z problemem, choć jest w stanie zapewnić bardziej permanentny, długotrwały efekt.

Często jednak zainteresowanym zależy na bardzo silnym i natychmiastowym działaniu. Wielokrotnie musimy Was rozczarować. O ile z fizycznym zmęczeniem, z zaburzeniami w gospodarce hormonalnej, suchością pochwy czy niską reaktywnością na stymulację możemy sobie łatwo poradzić, to jeśli przyczyną obniżonej ochoty na seks są kwestie psychologiczne, brak poczucia bliskości, niepewność, trauma – niestety żaden środek dostępny bez recepty sobie z tym nie poradzi.

Z działających doraźnie środków dla mężczyzn niezmiennie polecamy tabletki, o których pisałyśmy w jednym z poprzednich artykułów. Dla kobiet polecamy różowe kapsułki, które osobiście testowałyśmy i same uważamy je za najlepsze.

​Po jakiś gadżet erotyczny na początek

​Kiedy przychodzą do nas osoby, które pragną uatrakcyjnić intymną sferę życia jakąś zabawką, zazwyczaj nie mają konkretnej koncepcji. Raczej są ciekawi co polecamy dla początkujących, co wybierają inne osoby z podobnymi oczekiwaniami. Przyczyną takich poszukiwań jest zazwyczaj ciekawość, jeśli dotychczas żadne gadżety nie były przez parę używane, to prędzej czy później pojawia się pokusa by sprawdzić, czy faktycznie mogą wnieść do sypialni nieco świeżości. Zwłaszcza, jeśli związek ma długi staż, potrzeba przeżycia czegoś nowego, wprowadzenia zmian do sfery seksualnej jest bardziej intensywna.

Nie ma w tym nic niepokojącego, wręcz przeciwnie – poszukiwanie nowych źródeł doznań i przeżywanie wspólnie nowych rodzajów stymulacji jest oznaką zaufania i oddania. A gadżety faktycznie mogą zmienić oblicze seksu i pozytywnie zaskoczyć. My na początek polecamy proste gadżety dla par, które zazwyczaj mają więcej niż jedno zastosowanie i pozwalają wykorzystać je na wiele różnych sposobów. Kiedy zabawa się rozwinie w jakimś nieprzewidzianym kierunku i wystąpi potrzeba użycia jakiegoś gadżetu, wielofunkcyjne gadżety dla par potrafią zastąpić wiele z nich. Dzięki temu wibratory dla dwojga praktycznie się nie nudzą, a wyobraźnia i rosnący apetyt na eksperymenty pozwalają wykorzystać ich potencjał do zapewnienia sobie naprawdę wielu wspaniałych przeżyć.

My polecamy zwrócić uwagę na ten elastyczny wibrator z otworem w środku. Nieśmiertelną klasyką jest także anatomicznie wyprofilowany gadżet w kształcie litery U, który sterowany jest za pomocą wibrującego pilota.

​Po prezent dla początkującej kobiety

​Często Klienci naszego sklepu chcą niezobowiązującym prezentem wzbudzić ciekawość koleżanki lub Partnerki. Liczą na to, że obdarowana osoba zainteresuje się podarunkiem i zechce go przetestować, a kiedy już to zrobi, obudzi to w niej chęć intymnych zabaw z jego użyciem. Często takich prezentów szukają bliskie przyjaciółki dla tych Pań, które są po rozwodzie, lub są wdowami, aby mogły one wciąż realizować swoje potrzeby seksualne bez konieczności angażowania się w nowy związek. Również mężczyźni często próbują w ten sposób zachęcić swoje partnerki do eksperymentów i pokazać im, że gadżetów erotycznych można z korzyścią używać w parze i że mogą one bardzo pozytywnie wpływać na poziom satysfakcji ze zbliżeń. W przypadku osób, które poszukują gadżetu na prezent, zazwyczaj proponujemy przedmioty bardzo uniwersalne, jak wibrator czy wibrujące jajeczko. Klasyczny, dobrej jakości wibrator z króliczkiem naszym zdaniem nie może być nietrafionym podarunkiem – większość kobiet przyznaje, że posiada wibrator jak również doświadczenia z jego używania, jednak często nie są one na tyle pozytywne, by chcieć do nich powracać. Zachęcamy zatem wszystkich obdarowujących by wybierali miękkie, elastyczne i z łatwością dopasowujące się do anatomii wibratory.

Natomiast obdarowywane Panie zachęcamy, by nie podchodziły do pierwszych testów zadaniowo i instrumentalnie – tutaj również ważne jest podniecenie, nastrój i otwartość. Czasem trzeba sobie nawet dać czas na naukę korzystania z wibratora. Wibrujące jajeczka również potrafią dać wiele przyjemności – polecamy zwłaszcza te, które sterowane są za pomocą aplikacji mobilnej, ponieważ dają więcej możliwości personalizacji drgań.

​Po wyjątkową bieliznę erotyczną

​Bieliznę można kupić wszędzie, ale jeśli ktoś szuka czegoś naprawdę wyjątkowego – zazwyczaj trafia do sexshopu. To tutaj właśnie pytacie o erotyczne przebrania, by zaskoczyć Partnera/kę i rozpalić jego/jej pożądanie. Tutaj poza strojem znaleźć można również asortyment, który uzupełni wizerunek – kajdanki dla surowego policjanta, ogonek dla seksownej kotki, masażer dla stewardessy, packę dla szefowej czy perukę uczennicy. Bogata wyobraźnia pozwala idealnie wejść w rolę i odgrywać ją tak, jakby nagrodą było coś lepszego niż Oscar. Z przyjemnością pomagamy w skompletowaniu kostiumów, ponieważ przebieranki to naprawdę doskonały pomysł na urozmaicenie erotycznego życia i podniesienie temperatury w łóżku niemal do temperatury wrzenia. Nawet jeśli słabo oceniamy własne umiejętności aktorskie, zazwyczaj zbieramy entuzjastyczne recenzje a Krytyka nie szczędzi superlatyw. Naszym zdaniem warto czasem się w ten sposób zaangażować. Aby przełamać stereotypy polecamy Paniom przebrać się , np. za seksowną policjantkę, która nadużywa swojej władzy, a Panom za kelnera, który choć pomylił zamówienia, naprawdę bardzo chce zatrzymać tę pracę. Zabawa gwarantowana, tak jak rosnące z każdą chwilą podniecenie.

Jak widać poza kompletowaniem stroju chętnie także podpowiadamy, o jakich scenariuszach najczęściej fantazjują zarówno panie jak i panowie. Ważne są tu kwestie temperamentów, chęci uległości i skłonności do dominacji. Zazwyczaj udaje się znaleźć taką propozycję, aby obydwoje Partnerów było zafascynowanych odgrywaną przez siebie rolą.

​Tak tylko pooglądać 

​Jeśli odwiedzają nas Goście, którzy deklarują że przyszli „tak tylko zobaczyć, co mamy w sklepie” dla nas to po prostu sygnał, że choć chcieliby coś zmienić, przede wszystkim szukają inspiracji. Staramy się więc to właśnie zapewnić opowiadając o możliwościach najpopularniejszych, najbardziej interesujących gadżetów. W ten sposób mniej zdecydowani Klienci mogą sobie wyobrazić, w jaki sposób właśnie oni mogą wykorzystać potencjał przedmiotów, które pokazujemy. Dowiadują się w jaki sposób można zacząć swój własny rozwój w tej dziedzinie życia tak, aby czerpać z niego jak największą satysfakcję. Często dowiadują się jak zachęcić Partnera/kę do wspólnych wypraw w nieznane, w jaki sposób się nie zniechęcać i jak używać gadżetów, aby korzystać z nich w sposób jak najbardziej przyjemny i bezpieczny. 

Oczywiście oglądać można do woli, a nawet mocno zachęcamy do oglądania jak największej ilości interesujących przedmiotów. Jednak pamiętać trzeba, że największa przyjemność płynie z ich używania, nie oglądania, dlatego zawsze zachęcamy do zdecydowania się na zakup przedmiotów, które wydają się wyjątkowo ciekawe. Zebrane dotychczas doświadczenia i wyobraźnia zazwyczaj są dobrymi doradcami i sugerują wybór tego, co ma szansę dać najwięcej przyjemności.

Bez względu na to, czy chcecie z kimś porozmawiać, czy potrzebujecie porady, czy macie ochotę zajrzeć, co nowego mamy w asortymencie – zawsze jesteście u nas mile widziani. Zapraszamy do salonu stacjonarnego przy ul. Kobierzyńskiej 220 w Krakowie, lub wirtualnie, wybranym przez was kanałem.

Karolina Sokołowska

Karolina Sokołowska opowiada Klientom Erotic Med tyle ciekawostek o gadżetach, faktów o ludzkiej anatomii, działaniu różnych afrodyzjaków, że funkcja edukatora w zasadzie przyszła naturalnie. Jej motywacją do ciągłego poszukiwania niuansów są ludzkie historie. Wsłuchuje się w nie z uwagą i zrozumieniem, starając się udzielić obszernych i rzetelnych odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Ciągle pracuje nad tym, aby poszerzyć swoją wiedzę we wszystkich dziedzinach, które mogą mieć wpływ na udane życie erotyczne, widząc sporo do zrobienia w temacie edukacji na tematy, które dotychczas nie były traktowane wyczerpująco.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *