miesiąc dumy LGBTQ+ Erotic Med
Od Erotic Med

Pride Month – miesiąc dumy

Czerwiec – Miesiąc Dumy

​Widząc tęczowe akcenty na wielu portalach i serwisach internetowych wielu z Was może się zastanawiać, jaki jest tego powód. Czerwiec to miesiąc dumy LGBTQ+, na świecie szerzej określany jako Pride Month. W tym właśnie miesiącu odbywają się liczne parady. Nie chodzi jednak o prawdopodobieństwo sprzyjającej im, pięknej pogody. Czerwiec to miesiąc symboliczny. 

Dlaczego czerwiec jest miesiącem dumy?

28 czerwca 1969 roku nowojorska policja napadła na bar Stonewall Inn w dzielnicy Greenwich Village. Oficjalnym powodem był brak licencji na sprzedawanie alkoholu, jednak nieoficjalnie ataki na popularne, gejowskie miejsca były wówczas dosyć regularne. Tego dnia jednak społeczność LGBT postanowiła się sprzeciwić, a mała przepychanka zmieniła się w dużą rozróbę. To zapoczątkowało serie protestów i demonstracji osób walczących o równe traktowanie i niedyskryminowanie przez wzgląd na orientację seksualną. Kilka dni po wydarzeniach z Greenwich Village po ulicach Manhattanu przeszedł pierwszy w historii tak duży marsz równości dla osób LGBTQ+. Brało w nim udział kilkadziesiąt tysięcy osób. 

To właśnie aby uczcić pamięć tamtych wydarzeń i pierwszych osób, które postanowiły wyrazić sprzeciw dla nierównego traktowania, czerwiec jest symbolicznymmiesiącem. To ważny czas nie tylko dla wszystkich, którzy są częścią społeczności LGBTQ+, ale również wszystkich tych, którzy nie wartościują ludzi ze względu na ich seksualność.

Pride Month Erotic Med

Walka o równe prawa

Choć dzisiaj dla wielu osób tolerancyjność jest ważną wartością i wydaje nam się, że żyjemy w liberalnym społeczeństwie. Jednak osoby nieheteronormatywne wciąż nie mają wielu praw, jak na przykład prawo do zawierania związków. Czynności administracyjne są dla nich niekiedy labiryntem bez drogi wyjścia, zawikłane, skomplikowane i trudne do przebrnięcia. Często określa się ich zmagania jako walkę o przywileje, podczas gdy, jak przyznają, walczą oni o równe prawa. Czerwiec jest dla nich miesiącem, w którym poprzez liczne demonstracje, marsze, parady, ale również sympozja, prelekcje i konferencje zwracają uwagę oraz zwiększają świadomość problemów, z którymi spotykają się w swojej codzienności. „Miłość nie wyklucza” to hasło przewodnie i przesłanie. Mamy nadzieję, że ostatecznie dotrze ono do najbardziej decyzyjnych osób w naszym kraju, który w klasyfikacji tolerancji dla LGBTQ+, niestety, jest daleko poza czołówką.

prawa dla osób nieheteronormatywnych Erotic Med

Miesiąc Dumy – okazja wspacia

Miesiąc Dumy to również okazja dla nas wszystkich do wyrażenia wsparcia dla równego traktowania ludzi i sprzeciwu wobec piętnowania różności. Pride Month to okazja do wzniesienia się ponad podziały. W Erotic Med uważamy, że każdy człowiek jest wyjątkowy i fascynujący. Możemy się od siebie różnic, ale to właśnie te różnice budują unikalną osobowość człowieka. Nasze subiektywne spojrzenie na wszystko, co nas spotyka i czego doświadczamy, nasze decyzje i wybory życiowe sprawiają, że każdy z nas jest oryginalny i niepowtarzalny. Naszym zdaniem wszyscy zasługujemy na jednakowy szacunek. O naszej wartości świadczy właśnie empatia i zdolność zrozumienia i zaakceptowania poglądów innych, niż nasze własne. Otwarty umysł i życzliwość znaczą dla nas więcej, niż wartości dopuszczające lub propagujące nienawiść i uprzedzenia. 

miłość nie wyklucza - miesiąc dumy LGBT

Wielu z naszych Gości określa się jako osoby nieheteronormatywne. Często przychodzą do nas i opowiadają o swojej niesamowitej drodze do odnalezienia samych siebie. Mówią też o trudnościach, jakie na tej drodze napotkali. Patrząc na ich szerokie uśmiechy, ekscytację z jaką patrzą w przyszłość i przeświadczenie, że najtrudniejsze – zrozumienie i zaakceptowanie samych siebie – jest już za nimi widzimy w nich prawdziwą dumę z tego, kim są. Trzeba odwagi by stanąć w obronie swoich racji i wartości. Trzeba siły i determinacji, by stawić czoła często wrogiemu światu. Świadomość i akceptacja własnej osoby jest ważna w życiu każdego człowieka. Myślę, że wielu osobom właśnie tego chciałybyśmy życzyć, bez względu na ich psychologiczną płeć czy seksualne preferencje. W Erotic Med wyznajemy sekspozytywność.

Karolina Sokołowska

Karolina Sokołowska opowiada Klientom Erotic Med tyle ciekawostek o gadżetach, faktów o ludzkiej anatomii, działaniu różnych afrodyzjaków, że funkcja edukatora w zasadzie przyszła naturalnie. Jej motywacją do ciągłego poszukiwania niuansów są ludzkie historie. Wsłuchuje się w nie z uwagą i zrozumieniem, starając się udzielić obszernych i rzetelnych odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Ciągle pracuje nad tym, aby poszerzyć swoją wiedzę we wszystkich dziedzinach, które mogą mieć wpływ na udane życie erotyczne, widząc sporo do zrobienia w temacie edukacji na tematy, które dotychczas nie były traktowane wyczerpująco.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *