Edukacja seksualna,Od Erotic Med

Strefy erogenne u mężczyzn i kobiet – miejsca i punkty na ciele

Punkty erogenne – co to jest?

Strefy erogenne to szczególnie wrażliwe na pieszczoty punkty na ciele, które odpowiednio pobudzone mogą wywołać lub przyczynić się do wywołania orgazmu. Poza tym, że ich stymulacja wywołuje erotyczne podniecenie, warto wiedzieć również, że rozmieszczenie tych delikatnych stref  jest różne na ciele kobiet i mężczyzn. To miejsca, które charakteryzują się wyjątkowo silnym unerwieniem lub cienką warstwą skóry.

Biorąc pod uwagę występującą w określonym miejscu liczbę zakończeń nerwowych, strefy erogenne podzielić możemy na dwie grupy. Nieswoiste mają przeciętną ilość zakończeń nerwowych. Ich stymulacja może być przyjemna, ale raczej nie wystarczy do osiągnięcia pełnej satysfakcji. Miejsca erogenne swoiste to te, w których zakończenia nerwowe są dużo liczniejsze. Ich podrażnienie wywołuje seksualne podniecenie oraz może wywołać orgazm. Cechą charakterystyczną swoistych stref erogennych jest to, że pokryte są cienką warstwą skóry lub błoną śluzową.

erotyczna stymulacja stref erogennych

​Mapa miejsc erogennych

​Czy istnieje mapa miejsc erogennych uniwersalna dla każdego człowieka? Na pewno istnieją pewne wytyczne, gdzie tych szczególnie wrażliwych miejsc szukać, jednak każdy człowiek ma swoją unikalną, indywidualną topografię stref erogennych, która dodatkowo nie jest stała i może zmieniać się z czasem i zdobytym doświadczeniem seksualnym. To, że osoba pozytywnie reagowała na określoną stymulację jakiegoś obszaru przez jednego partnera nie przesądza, że taką samą przyjemność wzbudzi jej taka sama stymulacja przez innego partnera. 

Zarówno w ciele kobiety, jak i mężczyzny są jednak oczywiste obszary, których stymulacja z całą pewnością wzbudzi podniecenie. Są nimi choćby zewnętrzne części narządów płciowych, które są bardzo wrażliwe na dotyk. 

mapa stref erogennych

​Męskie strefy erogenne

​Szacuje się, że strefy erogenne u mężczyzny pokrywają ok. 3% jego ciała mężczyzny​. S​kupiają się one głównie w okolicy od nasady penisa po odbyt. Obejmują zatem najbliższe rejony narządów płciowych. Stymulacja tego obszaru jest najbardziej efektywna i może prowadzić do orgazmu. W tej wrażliwej strefie mężczyzny wyodrębnić możemy kilka miejsc, na których pieszczeniu warto się skupić.

Odbyt i pośladki to wrażliwe części męskiego ciała. Stanowią one wrota do innej, bardzo ważnej, męskiej strefy erogennej, jaką jest prostata, uważana za męski odpowiednik punktu G. 

Gruczoł krokowy, czyli prostata, potrafi dostarczyć prawdziwie elektryzującej fali przyjemności. Poświęciłam temu tematowi już nieco więcej uwagi w osobnym artykule, do którego przeczytania zachęcam. Męskiego punktu G dosięgną masażery do prostaty, które dostarczą zdrowej dawki wibracji, ale również innych ciekawych doznań.

Perineum to pas delikatnie i niezwykle wrażliwej skóry, znajdujący się pomiędzy odbytem a nasadą jąder. 

Worek mosznowy to bardzo delikatny obszar męskiego ciała, dlatego jego stymulacja również powinna być bardzo subtelna. W przeciwnym wypadku może przynieść odwrotne skutki i zamiast podniecenia wywołać ból.

Penis to oczywista, męska strefa silnie erogenna i to jego stymulacja najczęściej prowadzi do szczytowania. Jego najwrażliwszą częścią jest wierzchołek – główka penisa zwana żołędzią.

Innych stref erogennych na ciele mężczyzny szukać należy na głowie, ustach, płatkach uszu, karku i szyi, ramionach, brodawkach sutkowych lub stopach.

męskie strefy erogenne

​Kobiece strefy erogenne

​Panie zostały przez naturę potraktowane bardziej łaskawie i źródła podają, że strefy erogenne u kobiet zajmują ok. 15% ich ciała. Oczywiście spora część z nich to obszary w najbliższym sąsiedztwie narządów płciowych, jednak lokalizacje innych mogą wydawać się zaskakujące. 

Łechtaczka to z całą pewnością najbardziej reaktywna na stymulację strefa kobiecego ciała. Jedyną jej funkcją jest dawanie seksualnej przyjemności, warto zatem poświęcić jej szczególną uwagę. Ja zrobiłam to już w jednym z poprzednich artykułów opisując sposoby na jej efektywną stymulację. Zapraszam do zapoznania się z jego treścią. Niezwykle efektywnej stymulacji clitoris dostarczą dedykowane masażery do łechtaczki, a ostatnio ogromną popularnością cieszą się masażery bezdotykowe.

Wejście do pochwy, pochwa to portal do przyjemności na mapie stref erogennych kobiety. Prowadzi on prosto do św. Graala jakim jest mistyczny punkt G.

Punkt G to jedna z najwrażliwszych okolic na kobiecym ciele. Dokładne informacje o tym, jak go znaleźć i poddać pieszczotom możecie przeczytać więcej w osobnym artykule. W erotycznym asortymencie wibratory do punktu G są dużą i prężnie rozwijającą się kategorią – dostarczają precyzyjnej stymulacji dokładnie tam, gdzie jest ona najbardziej pożądana.

Wewnętrzna strona ud jest bardzo wrażliwa na dotyk, który bardzo szybko wywołuje podniecenie.

Brodawki sutkowe, podobnie jak w męskim ciele, również u Pań są niezwykle wdzięcznym do seksualnej stymulacji obszarem. Podczas pieszczot twardnieją i robią się wypukłe. Niektóre kobiety twierdzą, że ich pobudzanie doprowadza je do mocnego orgazmu.

Odbyt i pośladki to miejsca, których pieszczenie sprawia przyjemność również kobietom.

Brzuch i okolice pępka są obszarem, którego delikatna stymulacja również może prowadzić do szybkiego i mocnego podniecenia.

Usta na kobiecej mapie miejsc erogennych zajmują wyjątkową pozycję.

Kark i szyja to oczywiste wrażliwe miejsca na kobiecym ciele, ich pieszczenie może okazać się wyjątkowo podniecające dla Partnerki.

Innych stref erogennych szukać należy w zgięciach kolan, na delikatnej skórze przedramion, płatkach uszu, skórze głowy.

kobiece strefy erogenne

Karolina Sokołowska

Karolina Sokołowska opowiada Klientom Erotic Med tyle ciekawostek o gadżetach, faktów o ludzkiej anatomii, działaniu różnych afrodyzjaków, że funkcja edukatora w zasadzie przyszła naturalnie. Jej motywacją do ciągłego poszukiwania niuansów są ludzkie historie. Wsłuchuje się w nie z uwagą i zrozumieniem, starając się udzielić obszernych i rzetelnych odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Ciągle pracuje nad tym, aby poszerzyć swoją wiedzę we wszystkich dziedzinach, które mogą mieć wpływ na udane życie erotyczne, widząc sporo do zrobienia w temacie edukacji na tematy, które dotychczas nie były traktowane wyczerpująco.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *