Edukacja seksualna,Od Erotic Med

Wszystko o masturbacji

Czy masturbacja to dewiacja?

​Masturbacja to samodzielna stymulacja własnych narządów płciowych celem osiągnięcia satysfakcji seksualnej. Przez lata przykleiła się do niej łatka czynności, która jest formą zaspokajania własnych potrzeb erotycznych w okresie samotności. Często jest piętnowana, wykpiwana, uznawana za wstydliwą. Duża część osób, wychodzi z założenia, że jeżeli są w zwiazku, to Partner/Partnerka powinien/a zaspokoic ich potrzeby seksualne w takim stopniu, by nie musieli się do niej uciekać. Czasem nawet bywa w związku uznana za zdradę. 

Obrośnięta niechlubnym PRem, uprawiana w ukryciu, owiana zmową milczenia masturbacja tak naprawdę jest ważnym elementem seksualności na każdym etapie życia człowieka. Masturbują się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Onanizowanie się nie jest żadną formą dewiacji. Niesie ono wręcz ze sobą wiele zdrowotnych korzyści, pod warunkiem że nie jest ono nadużywane.

Dziś odpowiemy na najbardziej nurtujące Was pytania. Dowiecie się, czy masturbacja uzależnia, ile razy dziennie można się masturbować i poznacie techniki masturbacji.

​Czy częsta masturbacja jest szkodliwa? 

​To jest pytanie, które chyba w kontekście masturbacji pojawia się najczęściej, więc zasługuje na szybką i wyczerpującą odpowiedź. Masturbacja nie jest szkodliwa, a wręcz może mieć bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie fizyczne, psychiczne i ogólne samopoczucie. Kobiety w trakcie menstruacji mogą z niej skorzystać by złagodzić bolesne skurcze. Onanizowanie się może stanowić doskonały sposób na rozładowanie stresu, zmniejszenie napięcia czy zrelaksowanie się. Masturbacja pozwala na zacieśnienie więzi z własnym ciałem i zwiększenie jego samoświadomości. Jednak kiedy masturbacja staje się kompulsywna a myśl o zaspokajaniu się przejmuje kontrolę nad kolejnymi dziedzinami życia, może to być sygnałem uzależnienia.

Uzależnienie od masturbacji opiera się na dokładnie tym samym mechanizmie, co wszystkie inne nałogi. Onanizowanie się daje chwilowe poczucie kontroli i satysfakcji, które może być kuszące. Dalsza droga jest równie schematyczna – uzależniona osoba traci kontrolę nad swoimi myślami. Jest rozkojarzona i ma problemy ze skupieniem, a pragnienie zaspokojenia się pojawia się także w pracy czy w miejscach publicznych. Utrudnia to codzienne funkcjonowanie, powodując wycofanie się z życia towarzyskiego. To z kolei może skutkować problemami w relacjach, brakiem satysfakcji z klasycznych zbliżeń, zaniedbywaniem obowiązków związanych z pracą, problemami w życiu osobistym i zawodowym.

Jak stwierdzić czy osoba jest uzależniona od masturbacji? Czy częsta masturbacja jest powodem do obaw? Podobnie jak w przypadku innych uzależnień – nie można określić ilości, która prowadzi do uzależnienia. Osoba, która onanizuje się np. 2, czy 5 razy dziennie nie musi być uzależniona. Jeśli jednak po krótkim uczuciu zaspokojenia i spełnienia pojawia się spadek nastroju, poczucie winy, rozdrażnienie – to na pewno sygnał, że warto skonsultować się ze specjalistą.

​Czy onanizują się tylko single?

​Nie ma takiej prawidłowości. Masturbują się kobiety, mężczyźni, młodzież i dzieci (tak, masturbacja u dzieci także jest naturalnym zjawiskiem, jest związana z rozwojem), osoby w szczęśliwych związkach i osoby żyjące w pojedynkę.

Masturbacja nie musi wcale oznaczać szybkiego zaspokojenia czy osiągnięcia orgazmu. Może także być wspaniałym, długim momentem poświęconym na celebrację przyjemności płynącej z pieszczenia własnego ciała. Chwile spędzone w wannie pełnej pachnącej piany, z rozstawionymi wokół świecami zachęcają do powędrowania dłońmi do najwrażliwszych miejsc. Również użycie stymulujących lubrykantów, włączenie do zabawy gadżetów erotycznych czy równoległa stymulacja innych niż zwykle miejsc (np. stymulacja jąder czy okolic krocza równolegle ze stymulacją penisa, czy pieszczenie sutków podczas stymulacji łechtaczki) może być doskonałą szansą do rozwoju osobistego w życiu erotycznym.

Masturbacja wcale nie jest wstydliwą czynnością dla osób, które nie mają Partnera/ki do seksu. Nie jest przejściową metodą uporania się z własnymi potrzebami, na którą najlepiej opuścić zasłonę milczenia i traktować jako tabu. Pieszczenie własnych okolic intymnych może być doskonałą okazją by poznać swoje ciało i sposoby sprawienia mu przyjemności. Może także być ćwiczeniem pozwalającym na poprawienie jakości seksu z Partnerem/Partnerką.

​Czy masturbacją jest zdradą?

​Technicznie nie, ponieważ w sferę intymną nie zostaje dopuszczona osoba trzecia. Weźmy jednak pod uwagę ogólną definicję zdrady, która oznaczać może postąpienie wbrew przyjętym zasadom, ideom. Załóżmy także, że związek to relacja opierająca się na wspólnych wartościach budowanych w oparciu o szacunek i akceptację dla uczuć drugiej osoby. W tej sytuacji łatwo zauważyć, że każda osoba ma swoje granice. Elastyczność i zdolność do kompromisu również jest kwestią indywidualną. Są osoby bardziej skłonne do szukania złotego środka i takie, dla których zasady mają fundamentalne znaczenie. Również postrzeganie masturbacji jako zdrady może być różne.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie – granica zdrady przebiega dokładnie tam, gdzie ją wyznaczycie. Dlatego zawsze warto rozmawiać w związku o swoich potrzebach. Ważne jest aby obie strony czuły, że ich granice nie są naruszane. Ważne również jest to, aby wiedzieli, że ich potrzeby spotykają się z akceptacją i są istotne dla Partnera/ki.

​Jak się masturbować?

​Wreszcie przechodzimy do meritum. Być może masturbacja kojarzy się ze wstydem i czymś, co należy ukrywać przed całym światem. Być może wciąż jeszcze żywy jest we wspomnieniach stres towarzyszący masturbacji, kiedy jako nastolatkowie poznawaliśmy swoją seksualność w ciągłym strachu przed nakryciem przez rodziców. Teraz, kiedy jesteśmy dorośli, nie musimy zachowywać się nerwowo i mechanicznie. Śmiało, poświęćcie tej czynności czas, uwagę i zaangażowanie. Nawet małe zmiany robią wielką różnicę. Choćby zadbanie o dobry lubrykant sprawi, że jakość doznań będzie nieporównywalnie lepsza. Gra wstępna to nie fanaberia, to flirt z ciałem – w przypadku masturbacji – z własnym. Jeśli zostanie ono odpowiednio rozgrzane, to doznania płynące z samomiłości mogą niejedną osobę zaskoczyć. 

Odkrywając to, co sprawia nam przyjemność szybko ulegamy pokusie, by podążać utartymi schematami i najkrótszą, sprawdzoną drogą prowadzącą do celu. Skoro jednak to nie wyścigi i w zasadzie nie ma nagrody za pierwsze miejsce, czemu nie pobłądzić trochę po meandrach rozkoszy i nie znaleźć nowych, ciekawych szlaków. Eksperymenty w tej dziedzinie zwykle przynoszą satysfakcjonujące wyniki, dlatego nie wahaj się i zrób coś innego. Zmień miejsce, albo pozycję. Zastosuj inną technikę masturbacji, rodzaj stymulacji lub ulubiony gadżet. Przełam rutynę i odkryj nowe wymiary doznań.

​Masturbacja dla kobiet – techniki

​Stymulacja łechtaczki

​Łechtaczka to narząd w ciele kobiety, którego jedynym zadaniem jest dawanie przyjemności – jej stymulacja to najprostsza droga do orgazmu. To delikatna okolica i warto zadbać o jej jak największy komfort. Lubrykant to podstawa, zapewnia on odpowiednie nawilżenie, dlatego warto używać go w szczodrej ilości. Technik kobiecej masturbacji clitoris jest wiele. Do stymulacji łechtaczki można użyć palca, lub takiej ich ilości, jaka wydaje Ci się odpowiednia. Możesz wykonywać koliste ruchy, możesz stymulować ją palcami po obydwu stronach. Wykonuj palcem przywołujące ruchy – sprawdź jak na Ciebie działają te rodzaje stymulacji. Jeśli jednak zapragniesz szukać mocniejszych doznań, musisz wiedzieć, że na rynku dostępne są masażery przeznaczone do stymulacji clitoris.

Oscylatory to urządzenia o bardzo wąskim wierzchołku, który po włączeniu oscyluje wokół swojej osi. Po zetknięciu z delikatną skórą dają bardzo punktową pieszczotę, a jednocześnie intensywne wrażenia. Przeciwieństwem jest bezdotykowa stymulacja łechtaczki, o której trochę więcej już znajdziecie pod linkiem. Soniczne fale lub fale powietrza pod ciśnieniem dostarczają delikatnej, ale bardzo efektywnej stymulacji.

Do wyboru jest również bardzo dużo klasycznych, wibrujących masażerów do łechtaczki, jak popularne różdżki czy lay-ony. Wrażenia, jakie dają te gadżety są niepowtarzalne. To sprawia, że warto się z nimi zapoznać bliżej i przekonać się, co mają do zaoferowania.

​Stymulacja punktu G

​Punkt Gräfenberga to wyjątkowo mocno unerwione miejsce w pochwie a jego stymulacja potrafi być bardzo satysfakcjonująca. Znajdujący się kilka cm od wejścia do pochwy na przedniej jej ściance obszar łatwo zlokalizować. Wyróżnia się on od reszty tkanki mocno pofałdowaną strukturą. Podczas stymulacji staje się on coraz bardziej wrażliwy zapewniając bardzo przyjemne doświadczenia. Techniki masturbacji dla kobiet, które skupiają się wokół niego również są liczne. Można stymulować go palcami – to jedna z najczęściej wybieranych technik masturbacji dla kobiet. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z samomiłością jest to nawet wskazane, by najpierw poznać swoje ciało dłońmi. Można go masować kolistymi ruchami, lub mocniej pocierać.

Możesz jednak wykorzystać do tego celu wibrator zakrzywiony do punktu G, lub nawet taki do podwójnej stymulacji łechtaczki i punktu G jednocześnie. Wibratory takie również mogą dostać wielu różnych doznań, od klasycznej wibracji i kuleczek rotujących pod silikonową powłoką, przez ruch posuwisty i pulsacyjne pchnięcia, po ruch okrężny i rozedrgane języczki. Bogaty wachlarz możliwości pozwala sądzić, że poszukiwania ulubionego gadżetu do pobudzania tej części ciała mogą być długie. Zaufaj nam jednak, nie będzie to stracony czas. Zdobyte w ten sposób doświadczenia mogą być bardzo przyjemne i pouczające.

​Techniki męskiej masturbacji

​Stymulacja penisa

​Podobno męski świat jest prosty i nieskomplikowany, co takiego ekstrawaganckiego może być w męskiej masturbacji? Odpowiedź brzmi: wszystko. Wielu panów wychodzi z założenia, że do zadowolenia się potrzebuje tylko swojej dłoni. Tak, jest to metoda, co więcej bardzo skuteczna. Odrobinę urozmaicenia dodać tej technice można masturbując się przez różne materiały, np. koronkę, rajstopy, w rękawiczce. Nowa faktura oznacza dodatkowe wrażenia. Najczęściej wybieraną przez panów techniką męskiej masturbacji jest poruszanie ręką w górę i w dół wzdłuż penisa. Można masturbować się jedną ręką, drugą wodząc po innych, erogennych strefach ciała, lub oburącz, intensyfikując przyjemność, stymulować całego penisa, lub np. tylko jego główkę.

Można również skorzystać z wielu gadżetów, które mocno uatrakcyjniają onanizowanie się. Choćby wibrujący pierścień erekcyjny nałożony u nasady penisa i zwrócony w kierunku jąder. Dołoży on do procesu element wibracji, której ludzkie ciało nie jest w stanie odtworzyć. Są również bardziej zaawansowane masturbatory z ruchem rotacyjnym, posuwistym, ruchem rotacyjno-posuwistym lub efektem zasysania. Myślisz o masturbacji w kategorii polepszenia swojego życia erotycznego, a nie tylko szybkiego rozładowania nagromadzonego napięcia? Koniecznie powinieneś się zainteresować tym, co mogą zaoferować gadżety do stymulacji członka.

​Stymulacja punktu P

​Kobiety również lubią analną stymulację, jednak nie posiadają gruczołu prostaty, który nie bez powodu nazywany jest męskim odpowiednikiem punktu G. To wrażliwe miejsce aż prosi o uwagę, gdyż jego pobudzanie ma prozdrowotne skutki dla mężczyzny. Masaż prostaty potrafi dostarczyć wiele przyjemności, a mężczyźni w naszym salonie często wybierają akcesoria służące do pobudzania tej części ciała. Wybór z kolei jest dosyć spory. Na rynku dostępnych jest wiele modeli masażerów do prostaty z wibracj​ą​, z rotującymi kuleczkami oraz z pulsującym wierzchołkiem. Panowie, którzy odkryli pozytywne strony takiej stymulacji, często chętnie sięgają po urządzenia, które mają do zaoferowania nowe wrażenia. 

​Także kobiety chętnie sięgają po masażery prostaty czy innego typu plugi analne. Sama świadomość ich obecności jest już podniecająca, a uczucie wypełnienia, jakie one dają, zbliża do orgazmu.

​Masturbacja to czas rozwoju erotycznego i egoistycznej przyjemności, jaką przeżywamy na własnych warunkach. To czas poświęcony na obcowanie z własnym ciałem, wsłuchiwanie się w jego potrzeby i obserwację jego reakcji na różne bodźce. To jak randka ze sobą, dlatego ważne jest, aby w tym czasie traktować siebie naprawdę wyjątkowo. Jeśli macie jakieś pytania odnośnie gadżetów, które mogłyby być doskonałym uatrakcyjnieniem dla masturbacji – jak zwykle zapraszamy do kontaktu. Pomożemy Wam dobrać gadżet, jakiego szukacie.

Karolina Sokołowska

Karolina Sokołowska opowiada Klientom Erotic Med tyle ciekawostek o gadżetach, faktów o ludzkiej anatomii, działaniu różnych afrodyzjaków, że funkcja edukatora w zasadzie przyszła naturalnie. Jej motywacją do ciągłego poszukiwania niuansów są ludzkie historie. Wsłuchuje się w nie z uwagą i zrozumieniem, starając się udzielić obszernych i rzetelnych odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Ciągle pracuje nad tym, aby poszerzyć swoją wiedzę we wszystkich dziedzinach, które mogą mieć wpływ na udane życie erotyczne, widząc sporo do zrobienia w temacie edukacji na tematy, które dotychczas nie były traktowane wyczerpująco.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *