jak działa pompka erekcyjna?
Edukacja medyczna,Edukacja seksualna,Od Erotic Med

Pompka erekcyjna – jak jej używać?

Pompka erekcyjna – narzędzie do ćwiczeń

Pompka erekcyjna na naszym blogu gości już nie pierwszy raz, poprzednio była gwiazdą artykułu w którym przedstawialiśmy pobieżnie jak działa pompka do penisa i powody, dla której mężczyźni po nią w ogóle sięgają. Z tamtego wpisu dowiecie się jak z niej korzystać w celach związanych z przyjemnością. W salonie stacjonarnym wielokrotnie Wam opowiadamy o stosowaniu pompki jako przyrządu do regularnych, systematycznych ćwiczeń penisa. Ćwiczenia takie zalecane są przez fizjoterapeutów po zabiegu prostatektomii, czyli usunięcia gruczołu prostaty.

Pomoc w odzyskaniu formy po zabiegu prostatektomii

Czas rekonwalescencji po prostatektomii to dla mężczyzn na ogół trudny czas, kiedy muszą oni mierzyć się z zupełnie nową rzeczywistością. Chociaż sam zabieg krokiem w kierunku powrotu do zdrowia, to jednak zostają oni postawieni przed zupełnie nowymi sytuacjami, jak nietrzymanie moczu czy problemy z erekcją. Ważne, by podjąć rehabilitację i działać pod okiem specjalisty, który zaplanuje najlepszą drogę powrotu do formy i doradzi najlepsze rozwiązania. Goście naszego salonu, z którymi rozmawiamy na ten temat, doceniają również to, że dobry fizjoterapeuta udzieli swojemu pacjentowi również wsparcia w postaci motywacji i oceny postępów jego samodzielnej pracy. Co jednak jest wspólnym mianownikiem rekonwalescencji po zabiegu usunięcia prostaty i sklepu z gadżetami erotycznymi?

Pompka erekcyjna, którą być może fizjoterapeuta nazwie aparatem próżniowym, jest odpowiedzią na to pytanie. To właśnie ona jest polecana pacjentom w gabinetach fizjoterapii, jako narzędzie pomagające odzyskać formę po zabiegu. 

pompka erekcyjna - jak jej używać?

Co to jest pompka erekcyjna?

To narzędzie służące do wytworzenia podciśnienia. W najprostszej formie składa się z dosłownie kilku elementów. Przezroczysty cylinder pełni funkcję komory, w której przy pomocy nasadki odpompowującej powietrze (lub wodę, w zależności od typu pompki) wytwarza się podciśnienie. Druga strona cylindra wyposażona jest w uszczelkę z otworem. Podstawowe aparaty próżniowe do opróżnienia cylindra wykorzystują siłę mięśni. Oznacza to, że do odpompowania powietrza musimy użyć rąk. Natomiast bardziej zaawansowane urządzenia posiadają automatyczne nasadki zasilane bateriami lub wbudowanymi akumulatorami ładowanymi przez kabel USB. Na rynku dostępne są pompki z których cylindra odpompowywania jest woda oraz takie, które w celu użycia napełnia się wodą. Powietrze ma mniejszą gęstość niż woda, z związku z czym opuszcza cylinder dużo szybciej. Podciśnienie w cylindrze również powstaje w ten sposób bardziej gwałtownie. Dlatego uważa się, że pompki, które wypełniane są wodą, są bardziej bezpieczne dla tkanki. Używanie każdej pompki jest bezpieczne, o ile postępuje się zgodnie z wytycznymi.

Jak użyć pompki erekcyjnej?

W przypadku klasycznej pompki należy umieścić penisa w stanie spoczynku w otworze uszczelki, uprzednio pokrywając go lubrykantem. Lubrykant na bazie wody naniesiony na penisa chroni go przed mechanicznymi uszkodzeniami w postaci otarć oraz sprawia, że jego aplikacja do pompki jest bardziej komfortowa. Kiedy członek jest już w środku należy zbliżyć koniec pompki do podbrzusza tak, aby uszczelka przylegała do ciała. Teraz powietrze może zostać odpompowane z powstałej w ten sposób komory. Ciała jamiste poddanego działaniu podciśnienia penisa wypełniają się krwią. W ten sposób następuje erekcja. 

jak działa pompka do penisa?

Jak działa pompka erekcyjna?

„Czy pompka erekcyjna naprawdę działa?” „Ja w to nie wierzę.” Wciąż wiele osób sądzi, że pompka erekcyjna to jakiś gadżet o wątpliwej skuteczności. Tymczasem jest to urządzenie o prostym działaniu analogicznym do działania fizjologii penisa. To nie chwyt marketingowy ani żadne czary, a połączenie paru zasad fizyki i biologii. Po usunięciu powietrza w cylindrze powstaje podciśnienie, które sprawia, że do ciał jamistych w penisie napływa więcej krwi. To powoduje erekcję. Nie ulega wiec wątpliwości, że przy użyciu aparatu próżniowego można osiągnąć wzwód bez używania leków czy bolesnego ostrzykiwania. Jednak czy to bezpieczne? Czy każdy może używać pompki? Czy nie ma żadnych przeciwwskazań? 

Przeciwskazania do używania pompki do penisa

Bezpieczeństwo to podstawa. Warto zatem podkreślić, że pompki do penisa nie powinni używać mężczyźni z zaburzeniami krzepnięcia krwi a także cierpiący na schorzenie Peyroniego. Decydując się na używanie pompki erekcyjnej należy również bezwzględnie pamiętać o zasadach bezpieczeństwa użycia aparatu. Przede wszystkim nie należy poddawać penisa działaniu podciśnienia dłużej niż 15 min. Nadmierne wydłużenie czasu lub zastosowanie zbyt dużego podciśnienia może skutkować odbarwieniami lub odrętwieniem, ale w poważniejszych przypadkach również pęknięciem naczyń krwionośnych, bólem i dyskomfortem a nawet trwałym uszkodzeniem tkanki. Zalecamy, aby zaczynać od krótszych okresów czasu i mniejszego podciśnienia, by stopniowo je zwiększać w bezpieczny sposób. Jeśli użyciu pompki towarzyszy ból lub dyskomfort, należy niezwłocznie skorzystać z zaworu szybkiego wyrównania ciśnień. 

Wybierając odpowiednią pompkę nie obawiajcie się zadawać pytań – nie wszystkie odpowiedzi znajdziecie w zdawkowych instrukcjach od producenta. Kompetentny i życzliwy Zespół Erotic Med cierpliwie i wyczerpująco wyjaśni działanie i różnice pomiędzy modelami, a także udzieli instrukcji i wskazówek korzystania z aparatów próżniowych. Zapraszamy.

Justyna Gońka

Justyna Gońka nie znosi bezruchu, nie zatrzymuje się ani na chwilę i każdą minutę spędza aktywnie, nie tylko fizycznie, ale również zawodowo, z prawdziwym kunsztem żonglując swoimi obowiązkami. Jej organizacja jest rzeczą godną podziwu i naśladowania, pozwalającą jej na godzenie swojej pracy z życiem osobistym z prawdziwą wirtuozerią. Praca w Erotic Med, prowadzenie własnej praktyki jako Sex Coach, tworzenie własnej marki Just You dzieli z byciem szczęśliwą małżonką i zapaloną crossfiterką. Jej pasją jest sport i podróże, które pozwalają jej na zmianę perspektywy i są dla niej inspiracją do tworzenia i rozwoju. To właśnie ciągły rozwój jest celem i sensem jej życia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *