szkolenie z zaburzeń erekcji w Erotic Med
Edukacja medyczna,Od Erotic Med

Movember 2023 – co po prostatektomii?

Kampania Movember – świadomość profilaktyki raka prostaty i jąder

O tym, czym jest kampania Movember zwiększająca świadomość wagi badań profilaktycznych raka jąder i prostaty pisałyśmy już rozlegle w 2022 roku. Akcja ta nosi wdzięczną nazwę Movember, od połączenia słów „mustache” czyli ang. wąsy oraz „november” czyli ang. listopad. Polega ona na tym, że mężczyźni zapuszczają wąsy po to, by zwrócić uwagę na znaczenie właśnie profilaktyki dotykających ich nowotworów.

Movember 2023 w Erotic Med

​Rozumiemy, jak ważna jest kampania Movember i bardzo chcemy wziąć w niej udział. Nie możemy co prawda zapuścić wąsów, ale w ubiegłym roku pojawił się u nas​ rozległy artykuł o profilaktyce raka prostaty, który dokładnie opisuje jak wyglądają badania diagnostyczne. Znajdziecie w nim także informacje jakie objawy powinny definitywnie skłonić Was do ich wykonania. Jednak apelujemy, aby nie czekać na wystąpienie niepokojących dolegliwości, ponieważ te pojawiają się w momencie, kiedy nowotwór jest już bardzo zaawansowany. Wówczas jego leczenie jest dużo bardziej skomplikowane i daje dużo mniejsze prawdopodobieństwo skuteczności, ale również zmniejsza prawdopodobieństwo wrócenia do sprawności po operacji usunięcia gruczołu sterczowego. Dlatego warto wykonywać cykliczne badania profilaktyczne po ukończeniu 40 roku życia. To pozwala wcześnie zareagować na niepokojące zmiany, podwyższając prawdopodobieństwo szybkiego i pełnego powrotu do formy.

kampania movember 2023

Radykalna prostatektomia – następstwa

Usunięcie gruczołu prostaty kojarzy się Panom z przykrymi problemami takimi jak brak erekcji czy nietrzymanie moczu. Faktycznie te skutki są następstwem prostatektomii. Ich intensywność i długość utrzymywania w dużej mierze zależą od samego pacjenta. Duży wpływ na w/w ma kondycja fizyczna, ogólny stan organizmu a także szybkie poddanie się rehabilitacji. Systematyczne ćwiczenia pod okiem specjalisty pomagają wielu panom wrócić do satysfakcjonującej ich sprawności. 4 listopada Zespół Erotic Med odbył specjalne szkolenie pod okiem autorytetu w dziedzinie rehabilitacji po przebytej prostatektomii – mgr Kingi Popiołek-Religi. Dzięki temu możemy lepiej zrozumieć i pomóc mężczyznom, którzy zgłaszają się do nas po tym zabiegu. 

Szkolenie z urofizjoterapeutką w Erotic Med

Problemy z erekcją i ​nietrzymaniem moczu są dla mężczyzn z reguły krępujące​.​ Nie wszyscy chętnie i otwarcie o nich rozmawiają. ​Zależy nam na komfortowym samopoczuciu naszych Gości oraz na swobodnej atmosferze podczas ich wizyty​.​ Dlatego chciałyśmy lepiej zrozumieć naturę zagadnień, z którymi się do nas zgłaszają. Z mgr Kingą Religą-Popiołek współpracujemy już od jakiegoś czasu. Na naszym blogu możecie przeczytać wywiad, którego udzieliła nam na temat radykalnej prostatektomii. Ma ona najwyższe kompetencje w temacie rehabilitacji mężczyzn po tym zabiegu. ​Dotarły do nas również bardzo pozytywne opinie jej pacjentów​ mówiące o wspaniałym podejściu i zdolności do ich motywowania. To właśnie da​ł​o nam pewność, że jest ona absolutnie najlepszą osobą, którą można o takie szkolenie poprosić. Od dawna rekomenduje nas ona swoim pacjentom, ale po tak gruntownym szkoleniu zasłużyłyśmy na oficjalną rekomendację. Jesteśmy z niej bardzo dumne.

Rekomendacje urofizjoterapeuty Erotic Med

Nie myliłyśmy się, mgr Kinga przybyła do nas z anatomicznym modelem męskiej miednicy i dokładnie, nie szczędząc szczegółów​, opowiadała o tym jak wygląda zabieg​ wycięcia gruczołu krokowego. Wytłumaczyła także dlaczego ​wiąże się on z następstwami, z którymi z sukcesami pomaga się uporać swoim Pacjentom. Wyjaśniała jak przebiega proces rehabilitacji po operacji wycięcia prostaty i o tym, dlaczego poleca swoim pacjentom aparaty próżniowe, o których już pisałyśmy w artykule o używaniu pompki erekcyjnej. Podczas szkolenia zasypałyśmy naszą prelegentkę gradem pytań, na które odpowiadała ona cierpliwie i wyczerpująco. Nasz głód wiedzy na ten temat został tymczasowo zaspokojony i mamy nadzieję, że pomoże nam to odpowiedzieć na wszystkie pytania, które nam zadajecie.

Certyfikat szkolenia z leczenia nietrzymania moczu i zaburzeń erekcji

Profilaktyka raka prostaty – Movember

„Lepiej nie wiedzieć, przynajmniej mniej się człowiek martwi”. „Jak się szuka, to się zawsze coś znajdzie”. „Nie mam żadnych objawów, które sugerowałyby że takie badanie jest konieczne”. „Ja jestem jeszcze za młody”. „Nie mam czasu na chodzenie po lekarzach i szukanie dziury w całym”. „Dbam o siebie, więc mnie to na pewno nie dotknie”. Kiedy w ramach kampanii Movember przypominamy Wam o badaniach profilaktycznych słyszymy symfonię wymówek. Jednak zamykanie oczu na problem nie sprawia, że go nie ma, a tylko że go nie widzimy. Kiedy zaczynamy dostrzegać jego istnienie – często jego następstwa idą już daleko.

Bardzo dziękujemy mgr Kindze Relidze-Popiołek za solidną porcję merytorycznej wiedzy podanej w przystępny sposób. W salonie bardzo często gościmy panów po radykalnej prostatektomii, dlatego chciałybyśmy jak najbardziej kompetentnie i kompleksowo móc im pomóc. Wierzymy, że teraz znajdą u nas jeszcze więcej zrozumienia i wsparcia niż dotychczas. Movember wciąż trwa, dlatego zachęcamy Was, drodzy Panowie, do wykonania badań profilaktycznych. A mężczyźni po radykalnej prostatektomii powinni jak najszybciej rozpocząć rehabilitację pod okiem specjalisty. Osobiście polecamy nasz zaprzyjaźniony gabinet Multifizjo i niezastąpioną mgr Kingę Religę-Popiołek.

Radykalna prostatektomia movember 2023 w Erotic Med

mgr Justyna Płonka

Mgr Justyna Płonka nie znosi bezruchu, nie zatrzymuje się ani na chwilę i każdą minutę spędza aktywnie, nie tylko fizycznie, ale również zawodowo, z prawdziwym kunsztem żonglując swoimi obowiązkami. Jej organizacja jest rzeczą godną podziwu i naśladowania, pozwalającą jej na godzenie swojej pracy z życiem osobistym z prawdziwą wirtuozerią. Praca w Erotic Med, prowadzenie własnej praktyki jako Sex Coach, tworzenie własnej marki Just You dzieli z byciem szczęśliwą małżonką i zapaloną crossfiterką. Jej pasją jest sport i podróże, które pozwalają jej na zmianę perspektywy i są dla niej inspiracją do tworzenia i rozwoju. To właśnie ciągły rozwój jest celem i sensem jej życia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *